Nejlepší zmrzlinovače 2022 – recenze, test, srovnání

Slyšeli jste už o zmrzlinovačích? Jde o šikovné domácí pomocníky, kteří vám dokáží vyrobit vlastní zmrzlinu, sorbet či mražený jogurt.

Jak si vybrat zmrzlinovač

Podívali jsme se na nabídku na trhu a poradíme vám, podle jakých parametrů si zmrzlinovač vybrat.

Nejlepší zmrzlinovače

Názov Hodnotenie Detail
Guzzanti GZ 158   ✔   NÁŠ TIPZobrazit produkt
Guzzanti GZ 157   ✔   LIDOVÁ VOLBAZobrazit produkt
Musso Mini   ✔   PRO NÁROČNÉZobrazit produkt
Klarstein Sweet Dreams   ✔   DOBRÉ RECENZEZobrazit produkt
Sage BCI600   ✔   ZLATÁ STŘEDNÍ CESTAZobrazit produkt

Zmrzlinovače – recenze

Kdo by nemiloval zmrzlinu? Vyrobte si ji doma pomocí zmrzlinovače. Připravili jsme pro vás několik recenzí oblíbených zmrzlinovačů, přičemž jsme se zaměřili na jejich vlastnosti, hlavní plusy a mínusy.

S chlazením, či bez?

Zmrzlinovače, nebo pokud chcete výrobníky zmrzliny, se dělí zejména podle úrovně automatizace výroby zmrzliny na:

  • Zmrzlinovače bez chladicího systému – nejsou vybaveny chladicím kompresorem, nádobu tedy musíte před použitím nechat zchladit v mrazničce několik hodin (samotná výroba v zmrzlinovači potom trvá cca 20 min.). Počítejte tedy s tím, že ani v nejžhavějších dnech z nich nezískáte více než 1 dávku zmrzliny denně. Některé modely dokonce nedisponují odnímatelnou nádobou a musíte je proto vložit do mrazničky celé, takže vaše mraznička musí být dostatečně velká. Výhodou Zmrzlinovač bez kompresoru je mnohem nižší cena než u modelů s kompresorovým chlazením.

Výroba domácí zmrzliny v zmrzlinovači bez chladicího systému

  • Zmrzlinovače s chladícím systémem – disponují vestavěným chladícím kompresorem, takže celý proces výroby zmrzliny zvládají samy, bez vašeho zásahu. Celý proces pak může trvat v závislosti na objemu zmrzlinovač a výkonu chlazení 0,5 – 2 h. Jde o dražší řešení.

Kromě toho se zmrzlinovač skládá už jen z nádoby na suroviny (v případě modelu bez kompresoru je izolovaná, aby z ní neunikal chlad) a z lopatkového míchadla. Míchadlo může být buď na elektrický, nebo na ruční pohon – ten je nepohodlný, protože pro rozmíchání surovin musíte po celou dobu otáčet klikou.

Materiálové provedení

Nejlevnější zmrzlinovače jsou vyrobeny celé z plastu, některé mají průhledné víko. Jejich životnost není nijak oslnivá, protože plast je ustavičně namáhán prudkými změnami teploty.

Zmrzlinovač vyrobený z plastu

Dražší modely mají tělo z nerezové oceli, ne každý však disponuje i nerezovou nádobou, která vydrží velké teplotní výkyvy i tvrdší zacházení

Displej i automatické programy

Na nejjednodušších zmrzlinovačích s el. pohonem najdete pouze jediné tlačítko, které spouští a zastavuje elektromotor míchadla. Konzistenci, a tedy i čas míchání si musíte pohlídat sami.

Lepší modely disponují několika tlačítky a displejem, na kterém můžete sledovat uplynulý čas, v případě dražších modelů si můžete čas přípravy nastavit, přičemž zmrzlinovač se po jeho uplynutí automaticky vypne.

Nejdražší modely se po skončení automaticky přepnou do režimu chlazení a disponují i ​​pokročilými funkcemi, jako např. manuálním režimem chlazení či displejem, který zobrazuje průběh a konzistenci zmrzliny.

Zmrzlinovač Klarstein

Pokud se považujete za náročnější milovníky zmrzliny, sáhněte po modelech s automatickými programy, které přizpůsobí teplotu a čas přípravy vámi požadované konzistenci (mražený jogurt, klasická zmrzlina, sorbet, gelato).

Další parametry a funkce zmrzlinovač

  • Čas přípravy zmrzliny – závisí na objemu nádoby zmrzlinovače, případně do ní vložených surovin a výkonu chladicího systému. Pohybuje se od 20 min. do cca 2 h, při zmrzlinovačích bez chlazení nezapomeňte započítat i dobu vychlazení mrazem.
  • Objem – tato hodnota udává max. finální objem zmrzliny, ne objem surovin, které do ní lze vložit. Zmrzlina totiž našlehaním svůj objem zvětší, proto výrobci doporučují plnit nádobu pouze na cca 60 % objemu. Objem se u jednotlivých modelů pohybuje v rozmezí 0,3 – 2,5 l. Čím větší objem, tím déle budete muset nádobu chladit.
  • Max. množství zmrzliny – někteří výrobci udávají i maximální množství vyrobené zmrzliny v gramech. Jde o přesnější parametr než je objem nádoby.
  • Příkon – pohybuje se v rozmezí od 10 do 30 W při zmrzlinovačích bez chladicího systému a od 90 do 250 W při zmrzlinovačích s vestavěným chlazením. Zpravidla platí, že čím vyšší příkon, tím chladicí systém rychleji zchladí suroviny.
  • Spotřeba energie – výrobci ji nespecifikují, stejně jako ani energetickou třídu. Zmrzlinovač totiž používáte pouze v teplých obdobích roku. Pokud tedy chcete úsporný zmrzlinovač, vyberte si ten s nejnižším možným příkonem a pro vás dostatečným objemem.

Nejčastější otázky a odpovědi (FAQ)

Nevíte si bez zmrzliny představit léto? Co tak si ji vyrobit doma? Zmrzlinovač zvládne ovládat skutečně každý, výroba zmrzliny není velmi náročná. Výběr zmrzlinovače by neměl být jen o parametrech, důležité je brát ohled i na praktické využití spotřebiče. Před výběrem si odpovězte na na pár základních otázek:

Zmrzlinovač s chladicí jednotkou či bez? Který je pro mě vhodnější?

Každý z těchto typů má své pro a proti. Zmrzlinovač bez chladicí jednotky je levnější a menší, čili se jednodušeji skladuje. Nevýhodou je potřeba dlouhého namrazování nádoby. Zmrzlinovače s chladicí jednotkou umožňují rychlou přípravu zmrzliny a namrazování nádoby není nutné. Mínusem je vysoká cena a velké rozměry. V případě, že si zmrzlinu dopřejete často, tento typ je pro vás vhodnější.

Jaký objem zmrzlinovače potřebuji?

Pokud plánujete připravovat domácí zmrzlinu pro velkou rodinu pravidelně, budete potřebovat přístroj s velkou kapacitou. A to zejména v případě, že si vyberete model bez chladící jednotky. Kompresorové modely jsou sice obvykle menší, ale můžete v nich připravovat zmrzlinu kontinuálně.

Jakou značku zmrzlinovače si vybrat?

Při výběru byste se měli zaměřit na modely od ověřených výrobců. Budete tak mít jistotu, že se dostanete k náhradním dílům a bude postaráno o servis produktu. K ověřeným se řadí značky Guzzanti, Klarstein, Sage, DeLonghi nebo Domo.

Vaše hodnocení:
(89%)
Datum publikování: 17.01.2020
Datum poslední aktualizace: 26.10.2022

Autor
Tomáš Polakovič

Tomáš Polakovič

Připravujeme pro vás recenze, testy, hodnocení. Snažíme se vám poskytnout všechny informace, které vám pomohou při rozhodování s nákupem spotřebiče, elektroniky nebo jiného produktu. Zapojte se i vy do diskuse pomocí komentáře a pomozte někomu dalšímu.


Přidat komentář


Poslední články
Zálohování fotek z telefonu, fotoaparátu – jak uložit fotky na SD kartu, do počítače, na Cloud

Zálohování fotek z telefonu, fotoaparátu – jak uložit fotky na SD kartu, do počítače, na Cloud

Zálohování fotografií je něco, na co většinou myslíme teprve tehdy, když je paměť našeho zařízení plná, nebo se, v horším... Přečíst článek

Jak ztišit počítač? Čištění od prachu, výměna ventilátoru a disku či zvuková izolace

Jak ztišit počítač? Čištění od prachu, výměna ventilátoru a disku či zvuková izolace

Nadměrně hlučný počítač je vždy nepříjemnou záležitostí, zvláště pokud vám ztěžuje soustředění se na práci nebo zhoršuje... Přečíst článek

Jak vybrat tapety do interiéru

Jak vybrat tapety do interiéru

Správně zvolené tapety umí s interiérem udělat zázraky. Pokud je zvolíte správně, můžou vám pomoct opticky projasnit pokoj,... Přečíst článek

Zanesená parní žehlička od vodního kamene či připálenin: Vyčistit octem, sodou nebo vyměnit?

Zanesená parní žehlička od vodního kamene či připálenin: Vyčistit octem, sodou nebo vyměnit?

Žehlení patří v mnoha domácnostech k málo oblíbeným aktivitám. O to méně oblíbenější je čištění samotné žehličky, na které se... Přečíst článek