Auna PH7804 sluchátka přes hlavu – recenze, zkušenosti

kvalitní konstrukce
komfort
výdrž baterie
dobrá zvuková izolace

Hodnocení:
(80.6%)
Prohlédnout nejlepší nabídku

Bezdrátová bluetooth sluchátka od německého výrobce Auna slibují výborný poměr kvality a ceny. Výrobce slibuje enormní dosah UHF signálu až do vzdálenosti 100 metrů od zdroje. Balení obsahuje také vysílací a nabíjecí stanici, kde je možné sluchátka položit.

Sluchátka jsou vyrobeny z kvalitního materiálu a velmi dobře, ergonomicky sedí na hlavě. Polstrované textilní náušníky jsou velmi pohodlné a dobře izolují ruchy okolí. Zvuk je kvalitní bez šumů. Basy sluchátek by mohly být kvalitnější. Výdrž baterie je solidní, ale nabíjení trvá poměrně dlouho.

V ✅  e-shopu electronic-star.cz získáte k nákupu bezdrátových sluchátek přes hlavu Auna PH7804 dopravu zdarma.

Komfortní poslech

Co se nám už na první dojem zamlouvalo jako nejlepší? Bezdrátová sluchátka Auna mají perfektně řešenou konstrukci. Sluchátka přes hlavu někdy zvyknou tisknout nebo prostě na hlavě nesedí. Auna PH7804 takové nejsou. Dokonce můžete regulovat jejich přítlak, což rozhodně oceníte.

Bezdrátová sluchátka Auna PH7804 recenze

Druhou velmi efektivní věcí jsou polstrované sluchátka. Náušníky jsou měkké (textil) a i když časem je zřejmě budete muset mýt, kvůli hygieně, svou roli plní na jednotku. Samotné sluchátka jsou dokonce vyměnitelné. S kabelem se přirozeně obtěžovat nemusíte. Rovněž velmi dobře tlumí ruchy z okolí a nehrozí ani žádné rušivé šumy.

Basy jsou hluché

Co zvukový projev? Sluchátka nepatří mezi nejdražší, ale prozradíme vám, že v této kategorii najdete i sluchátka s lepším zvukovým projevem. Auna PH7804 nás nijak neohúrili. Dokonce bych je nepovažoval ani za sluchátka hodné přehrávání basové hudby. K počítači jsou však ideální. I díky jejich pohodlné konstrukci. Sluchátka mají 3 vysílací kanály a obecně při nižší hlasitosti je zvuk v pořádku.

Bezdrátová sluchátka přes hlavu Auna PH7804

Basy vás však zklamou, stejně tak treble a výrazné výšky vás neoslní. Basy jsou doslova tlumené a tehdy jim můžeme říkat, že jsou hluché. Sluchátka jakoby na ně zapomínali. Vysílání na UHF frekvenci slibuje extrémní dosah. Je to tak?

Dosah je značně menší

Klíčová je v tomto případě nabíjecí a zároveň vysílací jednotka UHF s frekvencí 863 MHz. Výrobce za ideálních podmínek slibuje dosah až 100 metrů. Realita? Pokud se dostanete na hranici 10 metrů, očekávejte první ruchy, šumy. Výrobce se tak sekl o 90 metrů, což považujeme za pořádně zavádění. Navíc kvalita signálu je velmi nekvalitní.

Nabíjecí stanice bezdrátových sluchátek přes hlavu Auna PH7804

Množství zákazníků se rozhodne pro tyto sluchátka právě z toho důvodu, že slibují větší dosah než frekvence Bluetooth 4.2 nebo 5.0. Realita je však jiná. Frekvence, kterou sluchátkům zprostředkovává vysílací stanice nedokáže ani na jednom ze tří kanálů vysílat na větší vzdálenost než 10 metrů. Zvuk je následně zkreslený a především šum kazí celkový dojem ze zvukové reprodukce.

Výdrž a nabíjení

Překvapíme vás, ale sluchátka jsou napájeny dvěma AAA bateriemi, které jsou v balení. Vysílací jednotka je napájena za pomoci adaptéru. V balení je i 3,5 mm jack kabel a 6,3 mm jack adaptér. Jak je to s výdrží? Vyměnit můžete klasické AAA baterie například za dobíjecí baterie. Obecně však sluchátka zvládnou dobu provozu zhruba 15 hodin.

Nabíjení bezdrátových sluchátek Auna PH7804

Závěrečné hodnocení

Bezdrátová sluchátka Auna PH7804, které vysílají na UHF frekvenci, jsou zajímavým zařízením v této kategorii. Vyznačují se slušnou výdrží a především konstrukce a komfortní náušníky jsou jejich velkou doménou. Horší je to už s kvalitou basů a celkově zvukovým projevem, který není příliš autentický.

Recenze a zkušenosti s bezdrátovými sluchátky přes hlavu Auna PH7804

UHF frekvence má dosah zhruba 10 metrů a ne 100 metrů jako uvádí výrobce. Čím dál od vysílací stanice jdete, tím je signál horší. Sluchátka rozhodně nejsou stvořené na dlouhé cestování. Jejich zvuková reprodukce je průměrná a za podobnou cenu velmi snadno sežene mnohem lepší model. Nás Auna PH7804 rozhodne nepřesvědčily.

Pozitíva

kvalitní konstrukce
komfort
výdrž baterie
dobrá zvuková izolace

Negatíva

klamný údaj o dosahu
kvalita zvuku


Autor recenze: Bc. Denis Ruščák
Datum publikace: 21.06.2020
Nejlepší sluchátka 2024 – recenze, test, srovnání

Nejlepší sluchátka 2024 – recenze, test, srovnání

Když kupujete sluchátka podle popisků v obchodě a spoléháte se na rady od prodavače, je to vždy jako loterie. Máte 50% šanci, že koupíte kvalitní model a 50% šanci, že si zvolíte špatně hrající produkt. Právě proto jsme pro vás připravili výběr toho nejlepšího, co v oblasti sluchátek v momentálně době na trhu najdete. Pokud si vyberete kterýkoliv z těchto modelů, na 100% si zvolíte... Přečíst článek

Jak pečovat o bezdrátová bluetooth sluchátka, herní sluchátka s mikrofonem, sluchátka do uší

Jak pečovat o bezdrátová bluetooth sluchátka, herní sluchátka s mikrofonem, sluchátka do uší

Sluchátka patří k předmětům, které dennodenně používáme, podobně jako např. telefon, ale příliš málo času věnujeme jejich údržbě. Při denním používání se však na sluchátkách zachycuje množství špíny a bakterií. Proto bychom měli dbát na jejich čistotu, stejně jako dbáme na čistotu svého... Přečíst článek


Přidat komentář