Gorenje RK4182PS4 úzká chladnička – recenze, zkušenosti

dobrý poměr ceny a kvality
úsporná energetická třída
dobře rozvržen vnitřní prostor
jednoduché a intuitivní ovládání

Hodnocení:
(77.8%)
Prohlédnout nejlepší nabídku

Levná úzká chladnička vám nabídne celkový objem 264 litrů. Potěší dobře rozvržen vnitřní prostor. V chladící části jsou čtyři police a zásuvka vhodná na uskladnění ovoce a zeleniny. Další prostor je na dveřích, kam uskladníte například vejce, lahve či mléčné výrobky. Přehledně rozdělena je i mrazící část s kapacitou 66 l a třemi transparentními zásuvkami. Spotřebič patří do energetické třídy E. Ovládání je jednoduché a intuitivní, ale zklame slabší mrazící výkon, za 24 hodin dokáže zamrazit jen 3 kg surovin. Chladnička je osvětlena LED svítilnou pro snadnější orientaci, ale mrazící část je bez osvětlení. Vyzdvihujeme dobrý poměr ceny a kvality.

Úzká chladnička s mrazničkou Gorenje RK4182PS4 je dostupná na ✅ webu Heureka.cz.

Volně stojící kombinovaná chladnička s mrazničkou Gorenje RK4182PS4 patří do energetické třídy E a její roční spotřeba je okolo 210 kWh. Ušetří vaše finance a zároveň se potěší i životní prostředí. Pokud hledáte chladničku s menší šířkou než je standard a sázíte na minimalistický design, tento model může být tou správnou volbou. Celkový objem spotřebiče je 264 litrů, z toho 198 l tvoří chladící část a mrazák pojme 66 l. Jde o dostatečnou kapacitu na uskladnění potravin menší rodiny.

Gorenje RK4182PS4 recenze

Chladnička i mraznička mají samostatné dveře, proto jsme nemuseli zbytečně otevírat tu část, kterou jsme právě nepotřebovali. V chladničce se nacházejí tři nastavitelné skleněné police a jedna pevná. Potěšilo nás, že se v ní nachází také zásuvka, která je vhodná pro uskladnění ovoce a zeleniny. Další odkládací prostor je přímo na dveřích. Tam jsou poličky vhodné na odkládání lahví, vajec, mléčných výrobků či různých menších potravin. I mrazicí část je přehledně rozdělena pro snadnější orientaci. V ní jsou tři transparentní zásuvky, díky kterým jsme hned věděli, kde máme co uložené.

Mrazící výkon je slabší, za jeden den dokáže spotřebič zamrazit 3 kg surovin. Pokud hledáte kombinovanou chladničku s vyšším mrazícím výkonem, poohlédněte se například po konkurenčním modelu Samsung BRB260034WW. Tato chladnička zamrazí za 24 hodin až 9 kg potravin, avšak její pořizovací cena je téměř o polovinu vyšší. Akumulační doba v případě přerušení dodávky elektřiny nebo při poruše je 15 hodin, což je dostatečně dlouhá doba na vyřešení vzniklého problému. Neměli jsme tak obavy, že by se nám uskladněné potraviny pokazili.

Úzká chladnička Gorenje RK4182PS4

Ve vnitřních prostorách chladničky se nachází LED osvětlení pro lepší orientaci a rychlejší nalezení hledaných potravin. Mrazák je, podobně jako zbylé modely v našem výběru, bez osvětlení. Při spotřebiči této cenové kategorie bychom to ani nečekali. Oceňujeme jednoduché a intuitivní ovládání pomocí otočného kolečka. Přes tento mechanický ovladač jsme si uměli rychle nastavit požadovanou vnitřní teplotu.

Chladnička s šířkou 55 cm, výškou 180 cm a hloubkou 55,7 cm má šedou barvu, proto působí v kuchyni nenápadně. Dveře mají lakovanou úpravu a rukojeti jsou zapuštěné, přesto se dobře otevírají. Úroveň hluku je max. 39 dB, což je podobná hladina hluku, jakou má i další levná chladnička z našeho výběru Beko RCSA300K30SN. Na spodní straně se nacházejí dvě nastavitelné nožičky a dvě kolečka na pohodlnější přemisťování. Odmrazování chladícího prostoru je automatické, avšak mrazničku třeba odmrazovat manuálně.

Pozitíva

dobrý poměr ceny a kvality
úsporná energetická třída
dobře rozvržen vnitřní prostor
jednoduché a intuitivní ovládání

Negatíva

slabší mrazící výkon (3 kg/24 hodin)


Autor recenze: Lucia Bihuncová
Datum publikace: 03.06.2021
Nejlepší úzké chladničky 2022 – recenze, test, srovnání

Nejlepší úzké chladničky 2022 – recenze, test, srovnání

Žádná domácnost se neobejde bez kvalitní chladničky. Některé byty jsou však dispozičně navrženy tak, že v kuchyni je málo prostoru. Právě v těchto případech je vhodné sáhnout po úzké kombinované chladničce s mrazničkou, která dokáže ušetřit několik centimetrů. Aby byla zajištěna přiměřená vnitřní kapacita, je třeba počítat s tím, že chladnička bude vyšší. K výhodám tohoto typu... Přečíst článek


Přidat komentář