Garmin Forerunner 235 Optic sporttester – recenze, zkušenosti

voděodolnost
výdrž baterie
množství funkcí
přesná GPS lokace

Hodnocení:
(76.6%)
Prohlédnout nejlepší nabídku

Hodinky Garmin Forerunner 235 Optic budou s vámi na každém kroku, váš trénink (běh, cyklistika, trénink, turistika, lyžování) bude díky nim propracovanější. Na rozměrném displeji se v aktuálním čase zobrazí vaše rychlost, průměrné tempo i zdolané vzdálenost. Po skončení sportovní aktivity se hodinky propojí s vaším smartphonem a zaznamenané hodnoty odešlou do tréninkové aplikace. V režimu GPS hodinky dokáží pracovat 11 hodin, pokud je použijete jako hodinky, vydrží vám na jedno nabití 9 dní. Hodinky jsou odolné vůči vodě do 50 m.

Jednodušší sportovní hodinky, určené zejména pro běžce a cyklisty. Nepodporují takovou širokou paletu sportů jako jiné modely Garmin, poskytnou vám však dostatečně detailní data o vašich pohybových aktivitách.

Zaujaly vás sportovní hodinky Garmin Forerunner 235 Optic? Zakoupit si je můžete na ✅ webu Heureka.cz.

Decentní design i na ženskou ruku

Hodinky působí moderním dojmem, dostupné jsou v několika barvách – od konzervativní černočervené až po svěží tyrkysovou. První dojem se trochu pokazil, jakmile jsme je vzali do rukou. Jejich tělo je celé z plastu a nepůsobí příliš odolně, spíše levně. To i přes jejich průměr 46 mm, který je řadí do kategorie těch větších.

Garmin Forerunner 235 Optic dostupné v různých barevných provedeních

Na druhé straně, výhodou je nízká hmotnost hodinek, které jsme s 42 g včetně řemínku na ruce téměř necítili. Nic vám tedy nebrání nosit je po celý den.

Bohužel, pokud budete chtít vyměnit řemínek za druhý, bez šroubováku se v tomto případě neobejdete. Garmin totiž tento model nevybavil typickými řemínky s pružinovou osičkou ani s nacvakávacím systémem.

Displej bez dotyku

Hodinky trochu lžou tělem a i když se zdá, že displej je kruhový, v tomto případě je to jinak. Má tvar obdélníku a rozlišení 215 × 180 bodů, takže písmo ani grafika nejsou příliš uhlazené, pro účely sledování pohybových aktivit rozlišení postačuje.

Úhlopříčka displeje je cca 1,2", tedy kolem 31 mm, ochrannou ruku nad ním drží sklo Gorilla Glass 3. Přesto se po nějakých měsících používání připravte na první škrábance, samozřejmě, pokud hodinky nebudete obzvláště šetřit.

Garmin Forerunner 235 Optic recenze

Displej není dotykový, ovládání zabezpečují 3 tlačítka na levé a 2 na pravé straně hodinek. Líbilo se nám, že na rozdíl od jiných modelů značky Garmin je jejich funkce jasná z grafických značek, které jsou znázorněny na sklíčku při každém z nich.

Tep raději s hrudním pásem

Na monitoring pohybových aktivit slouží samozřejmě krokoměr. Kromě snímače pohybu, který zajišťuje jeho funkci však hodinky disponují i ​​přijímačem navigačních systémů GPS a GLONASS. Ty pracují poměrně přesně a jejich připojování na satelity je vcelku rychlé. Barometrický výškoměr zde nenajdete.

O měření tepu se stará vestavěný optický senzor, což prozrazuje již přívlastek Optic v názvu. V levnějším modelu Garmin Forerunner 235 bez přívlastku Optic ho nenajdete. S jeho přesností jsme nebyli spokojeni, často vykazoval nesmyslné hodnoty. Bohužel podle uživatelských recenzí se přesnost s aktualizacemi softwaru nezlepšuje.

Garmin Forerunner 235 Optic optický senzor

Pokud tedy chcete měřit tep přesněji, musíte se spolehnout na hrudní pás, který můžete k hodinkám připojit bezdrátově pomocí technologie ANT+. Kromě toho můžete připojit i nožní snímač kadence při běhu.

Hodinky kromě překonané vzdálenosti, převýšení či počtu kroků také vypočítají vaši hodnotu VO2max – díky optickému senzoru totiž dokáží zjistit nasycení hemoglobinu ve vašich cévách kyslíkem.

Sestavte si vlastní tréninky

Díky účtu Garmin Connect budete mít údaje synchronizované se smartphonem a můžete si je prohlížet i ve webovém rozhraní. Co se týče detailnosti dat, patří sporttestery (sportovní hodinky) Garmin mezi ty nejlepší, což platí i pro tento model. V rozhraní si můžete sestavovat vlastní tréninky, které se skládají z více fází (zahřívání, max. tempo apod.), sledovat vaše rekordy, porovnávat je s ostatními běžci atd.

Hodinky vám také vypočítají, jak dlouho byste měli regenerovat v závislosti na trvání a náročnosti tréninku.

Sportovní hodinky Garmin Forerunner 235 Optic s optickým senzorem

Bohužel z předdefinovaných aktivit si můžete vybrat pouze běh venku, běh na pásu, kolo či položku "ostatní". Nenajdete zde např. plavání, a to přesto, že výrobce udává vodotěsnost modelu Forerunner 235 do 50 m, resp. 5 ATM.

Doinstalujte si aplikace

Srdcem hodinek Garmin Forerunner 235 Optic je operační systém Connect IQ. Nenabízí příliš mnoho smart funkcí, ale můžete do něj doinstalovat různé aplikace, i když výběr není příliš velký. Z těch výchozích máte na výběr předpověď počasí, kalendář, ovládání hudebního přehrávače či ovládání akčních kamer Garmin Virb.

Menu hodinek je v češtině, takže si s nimi budete rozumět, i když se nekamarádíte s angličtinou.

Hodinky vám zobrazí oznámení o textových zprávách či oznámení z nejpopulárnějších aplikací ve vašem smartphonu. Na příchozí hovory můžete odpovědět odmítnutím nebo ztlumit vyzvánění, přičemž hodinky vám zobrazí i jméno a číslo volajícího.

Garmin Forerunner 235 Optic v 3 barvách

Trošku nás mrzí, že hodinky nepodporují bezkontaktní platby Garmin Pay, které postupně přidává do své nabídky stále více českých bank.

Se smartphonem se hodinky propojují pomocí rozhraní Bluetooth, ale můžete je synchronizovat s počítačem pomocí dodaného USB kabelu.

4 dny na jedno nabití

Výrobce udává, že na jediné nabití vydrží hodinky fungovat 9 dní bez GPS. V praxi se nám při každodenním sportování podařilo dostat na max. 4 dny, ale vše závisí zejména na využívání již zmíněného GPS přijímače, který je již tradičně největším "žroutem" energie.

S aktivním GPS by to mělo být cca 11 h. Škoda, že jsme v tomto modelu nenašli funkci UltraTrac, která výdrž při dlouhotrvajících aktivitách prodlouží.

Spíše pro běžce

Hodinky Garmin Forerunner 235 Optic jsou vhodné spíše pro běžce, max. pro cyklisty, k čemuž je předurčuje i poměrně křehká konstrukce. Na náročnější outdoorové aktivity sáhněte raději po odolnějším modelu, který bude pravděpodobně dražší, ale přinese vám delší výdrž a širší nabídku sledovaných pohybových aktivit.

Zkušenosti a recenze

Sportovní hodinky Garmin Forerunner 235 Optic se mezi uživateli těší značné oblibě. Kromě designu se jim zamlouvá výdrž i množství funkcí. Plusem je také jednoduché ovládání a přesnost měření. Konstrukce je podle více uživatelů křehká, hodinky nelze používat při plavání.

Recenze a zkušenosti se sportovními hodinkami Garmin Forerunner 235 Optic

Pozitíva

voděodolnost
výdrž baterie
množství funkcí
přesná GPS lokace

Negatíva

pouze online synchronizace s telefonem


Autor recenze: Bc. Denis Ruščák
Datum publikace: 29.07.2020
Nejlepší sporttestery (chytré hodinky) 2023 – recenze, test, srovnání, zkušenosti

Nejlepší sporttestery (chytré hodinky) 2023 – recenze, test, srovnání, zkušenosti

Pomůžeme vám vybrat ideální produkt, který vás nezklame. Prohlédněte si výsledek našeho srovnávacího testu sporttesterů, který má podobu žebříčku těch nejlepších sporttesterů na trhu v letošním roce. Sestavili jsme výsledky domácích i zahraničních testů od nezávislých agentur, vaše i naše recenze a hodnotenia. Přečetli jsme si stovky diskusí a názorů na fórech. Veškeré informace jsme... Přečíst článek

Jak vybrat nejlepší GPS hodinky

Jak vybrat nejlepší GPS hodinky

Každý aktivní sportovec dobře ví, jak důležité je mít své výkony pod kontrolou a řádně změřeny.   Pokud jste vášnivým cyklistou nebo běžcem, GPS hodinky vám pomohou spolehlivě změřit vaši rychlost, ujetou vzdálenost, tempo, pulz a poskytnou další užitečné informace.   Stručně řečeno... Přečíst článek


Přidat komentář