Jak vybrat nejlepší GPS hodinky

Každý aktivní sportovec dobře ví, jak důležité je mít své výkony pod kontrolou a řádně změřeny. Pokud jste vášnivým cyklistou nebo běžcem, GPS hodinky vám pomohou spolehlivě změřit vaši rychlost, ujetou vzdálenost, tempo, pulz a poskytnou další užitečné informace. Stručně řečeno GPS hodinky jsou pro vás něčím podobným, jako přístrojová deska pro závodníka v jeho autě. Je jasné, že ne každé hodinky na sportování budou stejně dobré pro každého sportovce. Záleží na typu sportu, podmínkách při jeho provádění a dalších aspektů.

GPS hodinky

V současnosti jsou na trhu opravdu široké možnosti výběru GPS hodinek, a proto si můžete vybrat právě takové, které budou mít funkce potřebné právě pro vás. Jsou zde však i hodinky s pokročilými funkcemi jako GPS určené pro outdoorovou navigaci, které zahrnují kompas, výškoměr a barometr. Některé z nich také přicházejí s funkcí denního sledování aktivit a možností párování s Vaším smartphonem, přičemž na nich můžete číst emaily, SMSky nebo propojit je s Vašimi sociálními sítěmi a získávat upozornění.

Oblíbené produkty

Na plavání, cyklistiku nebo běhání

Konkrétní modely, které si uvedeme jsou jako stvořené pro plavecké, cyklistické nebo běžecké aktivity. Mohou měřit plaveckou vzdálenost nebo rychlost pro běh a cyklistiku.

Garmin Forerunner 910XT - pokud jste sportovní nadšenec a Vaše aktivity se nezužují pouze na jednu či dvě, jistě Vás potěší tyto GPS hodinky od společnosti Garmin. Obsahují totiž multisportovní režim, pomocí kterého se umíte přepínat mezi několika sporty, kterým se věnujete. Monochromatický displej nabízí rozlišení 160 x 100 px a zobrazuje 4 úrovně šedi. Disponují 20 kanálovým GPS přijímačem a vodotěsnost do hloubky 50 metrů. Mezi další funkce patří snímač tepové frekvence, rychlosti, krokoměr, volba fiktivního soupeře, alarm a mnohé další. Jejich nevýhodou je absence podpory paměťových karet, předinstalovaných map a vestavěné paměti. Jsou dostupné za cenu od cca 7 900 Kč.

Na plavání, cyklistiku, běhání a něco víc

Hodinky této kategorie kromě standardních funkcí sportovních hodinek přinášejí i něco víc. Zahrnují například režim Triatlon, možnost spárování s Vaším smartphonem prostřednictvím Bluetooth, zobrazování emailů a různých upozornění. To však není všechno no o dalších funkcích si řekneme na konkrétním kousku.

Suunto Ambit3 Peak - jsou z kategorie dražších outdoorových GPS hodinek a to právě díky jejich "něčemu navíc". Kromě standardních funkcí proto poskytují denní přehled vašich aktivit (měření kroků, spánku a spálených kalorií). Dokáží zaznamenávat srdeční tep pod vodou při plavání, nabízejí akcelerometr, spárování s Vaším smartphonem a užitečné aplikace. Jsou nadmíru odolné díky minerálnímu křišťálovému sklu displeje a také nerezové oceli, která opravdu silně odolává mechanickým nárazům či škrábancům. Výdrž baterie je stanovena na 30 dní a jejich cena od cca 8 900 Kč.

GPS hodinky na mnohem víc

V této kategorii jde o tzv. multisportovní hodinky, které v sobě spojují to nejlepší pro fitness aktivity a také vlastností outdorových hodinek. Jsou ideální kromě standardních, zmíněných sportů i pro jízdu na koni, pěší turistiku, lezení, lyžování nebo vodní atrakce. Mají vysokou GPS citlivost, kompas ve 3 osách s výškoměrem a barometrem, což zahrnuje všechny možné navigační trasy. Také vydrží nejnáročnější vnější podmínky a stejně uspokojí ty nejnáročnější uživatele, kteří si pro své sportovní aktivity vyžadují to nejlepší vybavení.

Garmin Fenix 3 Sapphire HR - reprezentují nejoblíbenější sérii značky Garmin. Nabízejí barvený 1,2 "LCD displej s antireflexním povrchem který zajišťuje, že na displej budete vidět za každých podmínek. Tyto hodinky jsou dokonce vybaveny bezdrátovým čidlem pro připojení externích zařízení, jako například čidlo teploty, hrudní snímač a podobně. Také podporují více uživatelských profilů, sdílení výkonů, párování s telefonem, ovládání kamery, různé softwarové vzhledy, disponují optickým snímačem pulsu a spoustou dalších funkcí. Jde o hodinky, kterým opravdu nechybí téměř nic. Jejich cena je stanovena od cca 15 600 Kč.

Hodnocení článku:
(81.6%)

Pulbikované dňa: 01.01.2017

oblíbené produkty

Zobrazit kategorii:


Přidat komentář