AB CryptoBox 702T HD set-top box – recenze, zkušenosti

USB Wi-Fi připojení
LAN vstup
rychlý procesor
vysoká citlivost tuneru
rychlá aktualizace firmware

Hodnocení:
(74.8%)
Prohlédnout nejlepší nabídku

Počet tunerů: 1 | Typ tuneru: DVB-T2/DVB-C | HDMI: ano | SCART: ano | USB: 2x | PVR: ano | Formáty: AVI, MPEG-4, MKV, WAV, FLAC

Digitální set-top box se schopností dekódovat DVB-T2 i DVB-C signál v nejvyšší možné Full HD kvalitě. Výkonný procesor podporuje nejnovější kodek H.265/HEVC. Set-top box AB CryptoBox 702T HD podporuje množství funkcí a rovněž má širokou konektivitu včetně LAN vstupu, takže můžete zařízení připojit do domácí sítě. Vybaven je i dvojicí USB portů.

Bezdrátové připojení je možné za pomoci USB Wi-Fi adaptéru, ten však není součástí balení. Vybaven je i starším SCART vstupem. V balení je i dálkové ovládání s bateriemi. Nechybí funkce PVR – nahrávání záznamů nebo možnost přehrávání videí a filmů z externího úložiště. Funkce EPG ani Time shift nechybí, podobně jako čtečka karet. Systém pracuje velmi pohotově. Ladění kanálů je automatické. Potěší rozsah frekvencí a vysoká citlivost.

Set-top box AB CryptoBox 702T HD najdete na ✅ webu Heureka.cz.

Set-top box pro každého

Set-top box AB CryptoBox 702T HD je vhodný do každé domácnosti. Přesto, že jde o jeden z nejnovějších modelů, disponuje kromě HDMI konektoru i SCART vstupem, a tedy problémem není ani starší televizor. Uživateli navíc nabídne i dva USB vstupy. Jeden je na zadní a druhý na čelní straně přístroje. Někomu se může hodit i univerzální čtečka karet. Nejde o Cl slot. Reakce set-top boxu byly milým překvapením. Procesor má výkon 1 GHz a cítit to i na samotné odezvě.

AB CryptoBox 702T HD recenze

Podporuje nejnovější kodek H.265/HEVC, a to v nejvyšší možné Full HD kvalitě. Rozhraní, které potěší většinu, je skryté na zadní straně, kde se nachází dokonce LAN vstup. Mnohem jednodušší je však zakoupit si Wi-Fi adaptér, zapojit do USB a k dispozici je přístup na internet. Díky tomu velmi rychle aktualizujete například firmware, ale také si můžete prohlédnout například videa z Youtube.

Uživatelsky přívětivý

Nahrávání programů (PVR) je velmi vítané. V případě AB CryptoBox 702T HD však lze nahrávat dokonce dva programy z jednoho multiplexu a třetí program sledovat nebo si připojit externí pevný disk a sledovat vámi stažen obsah. V reálném čase lze využijete funkci Time shift pro dočasné zastavení přenosu nebo jeho přetočení na část, kterou jste promeškali.

Set-top box AB CryptoBox 702T HD

Menu je v češtině a televizní program všech naladěných stanic si můžete prohlédnout díky funkci EPG. AB CryptoBox 702T HD podporuje širokou škálu formátů od JPEG, OGG, FLAC, AVI, MKV či MPEG-4 a mnohé jiné. Po zapojení je ladění kanálů automatické. Problém nedělá ani více kanálů na jedné frekvenci. AB CryptoBox 702T HD tomu vděčí za vysokou citlivost a rozsah frekvencí.

Větší krabice

Několik zákazníků mělo v případě zařízení AB CryptoBox 702T HD jedinou výhradu a tou jsou rozměry set-top boxu. Je pravda, že zařízení je o něco větší než konkurenční modely. Na šířku má 20 cm a na délku (hloubku) dokonce 23 cm, což může u některých televizních stolků způsobovat prostorové problémy, ale jde o malou daň za solidní set-top box, který svou práci dělá velmi dobře.

AB CryptoBox 702T HD ovladač

Závěrečné hodnocení

AB CryptoBox 702T HD ani náhodou nezklamal. Jde o standardní set-top box s praktickými funkcemi, které někdo využije více a někdo možná méně. Podstatné je široké spektrum konektivity. HDMI vstup, SCART vstup nebo dokonce 2x USB vstup. LAN – Ethernet vstup pro připojení do domácí sítě nebo možnost využití Wi-Fi adaptéru (není součástí balení) pro bezdrátové připojení. Podstatná je rovněž funkčnost v praxi, jednoduché ovládání a automatické ladění kanálů jsou vítány. Součástí balení je i dálkový ovladač a baterie.

Set-top box dekóduje DVB-T, DVB-T2 i DVB-C signál v nejvyšší možné Full HD kvalitě. Podporuje nejnovější formát H.265/HEVC. Nechybí funkce jako Time shift, díky které můžete program zastavit v reálném čase nebo si ho můžete díky PVR nahrát na externí úložiště. K dispozici je i univerzální čtečka karet. Problém nedělá ani podpora různých formátů či čtení titulků. Jazyk menu je v češtině. Set-top box nemrzne a má velmi rychlou odezvu. Jediným mínusem mohou být pro někoho větší rozměry samotného boxu.

Pozitíva

USB Wi-Fi připojení
LAN vstup
rychlý procesor
vysoká citlivost tuneru
rychlá aktualizace firmware

Negatíva

větší rozměry


Autor recenze: Bc. Denis Ruščák
Datum publikace: 05.09.2020
Nejlepší set-top boxy 2022 – recenze, test, srovnání

Nejlepší set-top boxy 2022 – recenze, test, srovnání

O zařízení, které se nazývá set-top box se mluví už několik let a rozhodně tedy nejde o žádnou horkou novinku. Důvod, proč se o set-top boxu říká, je jednoduchý a týká se každého, kdo si rád vychutná příjemně strávený večer před televizní obrazovkou. Toto zařízení je velmi důležité v souvislosti s přechodem standardu televizního vysílání z DVB-T na DVB-T2. Jaký set-top koupit pro váš... Přečíst článek


Přidat komentář