Gorenje GV520E10 úzká myčka nádobí – recenze, zkušenosti

kapacita na 11 jídelních souprav
rychlý program a funkce SpeedWash
vnitřní rozvržení s pohyblivými koši
pohodlné ovládání přes tlačítka na panelu
program napodobující sterilizaci nádobí
ochrana proti přetečení Total AquaStop
nízká pořizovací cena

Hodnocení:
(76.4%)
Prohlédnout nejlepší nabídku

Tato myčka zaujme nízkou pořizovací cenou, dobrým výkonem i přídavnými funkcemi. Najednou v ní umyjete až 11 sad nádobí, což je při úzkém modelu nadstandard. Vybírat můžete z 5 programů včetně ekonomického, intenzivního či rychlého. Funkce SpeedWash navíc mytí zrychlí tak, že nádobí budete mít čistý za 15 minut. Uvnitř se nacházejí dobře rozvržené koše na uložení nádobí a zásuvka na příbory. Ovládání spotřebiče je intuitivní a oceníte také praktický informativní displej s údaji o zbývajícím čase do konce programu. Nádobí je po umytí suchý díky horkému oplachu a potěší také program napodobující sterilizaci nádobí. Nechybí ochrana proti přetečení Total AquaStop a samočisticí filtr, který vám usnadní údržbu. Hlavním benefitem tohoto úzkého spotřebiče je nízká pořizovací cena a skvělá kapacita.

Myčku Gorenje GV520E10 si můžete pohodlně zakoupit v ✅ e-shopu Alza.cz.

Integrovaná myčka nádobí Gorenje GV520E10 se pyšní úsporným, efektivním a zároveň tichým chodem. Patří do energetické třídy E a najednou pojme 11 souprav jídelního nádobí. Na to, že jde o spotřebič s šířkou pouze 45 cm, jde o nadprůměrnou kapacitu. Myčka má 5 programů, což není mnoho, protože konkurence poskytuje programy navíc, přesto nám zde žádný důležitý program nechyběl. Na výběr je rychlý program, intenzivní mytí, namáčení, denní mytí i ekonomický program. Pokud jsme si zvolili hodinový program a přidali k němu funkci SpeedWash, nádobí bylo za 15 minut čisté. Tato funkce je skvělá a uplatní se například během rodinných oslav s větším počtem hostů.

Gorenje GV520E10 recenze

Vnitřek myčky je z kvalitního nerezu a pro uspořádání nádobí slouží dva koše a zásuvka na příbory. Koše mají pohyblivé prvky pro přizpůsobení ve třech úrovních, což umožňuje do spotřebiče vložit i větší hrnce nebo talíře. Držáky na talíře se dají navíc snadno složit, aby poskytly ještě více volného místa. Spotřebič je dostatečně prostorný a manipulace s ním je pohodlná. Stejně pohodlné je i ovládání, které je umístěno shora a provádí se pomocí tlačítek. Oceňujeme informativní displej s údaji o zbývajícím čase a vizuálním indikátorem konce cyklu na ovládacím panelu. Konec programu pak ohlašuje zvukový signál.

Vyzdvihujeme, že nádobí byl pokaždé suché, čemuž dopomáhá funkce PerfectDrying s horkým závěrečným oplachováním a automatické otevření dveří po ukončení cyklu. Ze spotřebiče se tak mohla vypustit přebytečná pára a na nádobí se zároveň dostal čerstvý vzduch. Pokročilá senzorová technologie nastaví každý program tak, aby bylo nádobí perfektně čistý a přitom se optimalizovala i spotřeba vody a energie. Líbí se nám, že výrobce myslel na hygienu dětského nádobí. Program napodobující sterilizaci prodlužuje dobu mytí a zvyšuje teplotu vody o 5 °C. Jde o dostatečně vysokou teplotu, při které si můžete být jisti, že se eliminovala většina škodlivých bakterií.

Gorenje GV520E10 energetický štítek

Myčce nechybí ochrana proti přetečení Total AquaStop. V případě úniku vody je dodávka automaticky zastavena a čerpadlo současně odčerpá zbytkovou vodu ze spodní části spotřebiče. Myčka má účinný samočisticí filtr a pro zlepšení výkonu stačí kompletně celý přístroj jednou za čas důkladně vyčistit. Vyzdvihujeme speciální mechanismus posuvných dveří, který umožňuje zabudovat spotřebič do téměř jakéhokoli typu kuchyňské linky. Výška myčky je 81,5 cm a hloubka 55 cm. Chod je tichý a hlučnost se pohybuje do 47 dB. Spotřeba vody na jeden mycí cyklus je v průměru 9,5 litru. Pokud hledáte úzkou myčku se zajímavými funkcemi a skvělým výkonem, tento model může být tou správnou volbou.

Pozitíva

kapacita na 11 jídelních souprav
rychlý program a funkce SpeedWash
vnitřní rozvržení s pohyblivými koši
pohodlné ovládání přes tlačítka na panelu
program napodobující sterilizaci nádobí
ochrana proti přetečení Total AquaStop
nízká pořizovací cena

Negatíva

nenašli jsme žádné


Autor recenze: Lucia Bihuncová
Datum publikace: 08.06.2021
Nejlepší úzké (45 cm) myčky nádobí 2022 – recenze, test, srovnání, zkušenosti

Nejlepší úzké (45 cm) myčky nádobí 2022 – recenze, test, srovnání, zkušenosti

Myčky nádobí se stávají jakousi povinnou výbavou každé moderní domácnosti. Dokáží ušetřit čas, námahu a zejména spotřebu vody. Co však v případě, že zápasíte s nedostatkem místa, nebo standardní myčku nevíte naplnit špinavým nádobím? I na tyto situace mysleli výrobci, a proto na trh přišli s úzkými myčkami nádobí. Modely užší než je standard se vyrábějí jako volně stojící i plně... Přečíst článek


Přidat komentář