Bosch SMV46KX01E myčka nádobí – recenze, zkušenosti

tichý EcoSilence motor
poměr cena/kvalita
vizuální signalizace mytí nádobí
jednoduché ovládání
krátký mycí program

Hodnocení:
(79.2%)
Prohlédnout nejlepší nabídku

Typ myčky: vestavěný; Energetická třída: A++; Počet programů: 6; Kapacita myčky: 13 souprav; Spotřeba vody: 10 l; Hlučnost: 46 dB; Hmotnost: 41,8 kg

Šetrná vestavná myčka nádobí Bosch SMV46KX01E je nejprodávanější myčkou za rok 2018. Vyznačuje se solidní spotřebou 10 l vody na jeden mycí cyklus. Zároveň nabízí dostatek objemu, pojme až 13 sad nádobí. Prezentuje se tichým chodem.

Disponuje krátkým programem trvajícím 60 minut. Nechybí ani světelná indikace, která informuje o ukončení mycího cyklu. Samozřejmostí je i akustický signál. Horní koš lze výškově nastavovat až ve třech úrovních. Nechybí ani bezpečnostní systém AquaStop. Nabízí dobrý poměr kvality a ceny.

Myčku Bosch SMV46KX01E najdete na ✅  webu Heureka.cz.

Inteligentní řešení

Plně vestavná myčka nádobí Bosch SMV46KX01E nám nabídla řadu zajímavých a inteligentních řešení. Bosch je v tomto segmentu zkušeným hráčem, a proto nás nepřekvapily kvalitní materiály. Vnitřek je částečně z plastového materiálu, ale není to nic, co by kvalitu myčky dehonestovalo. Naopak potěší objem myčky nádobí, který pojme až 13 sad nádobí.

Inteligentním řešením je i zásuvka na příbory Vario a uspořádání košů VarioFlex. Pojezd je trochu těžkopádný, ale zřejmě jde pouze o efekt novosti a časem se kolečka rozchod. Dolní zásuvka obsahuje dvě řady hrotů. Jednu radu můžete sklopit. I horní zásuvka je opatřena hroty, které lze sklápět. Rovněž je možné horní zásuvku polohovat v rozmezí od 1 do 5 cm.

Bosch SMV46KX01E recenze

Za inteligentní řešení považujeme i akustický a vizuální signál, že myčka dokončila mycí cyklus. Nechybí ani AquaSenzor, a tedy senzor naplnění myčky nebo indikátor soli, indikátor leštidla a displej ukazuje zbytkový čas mycího cyklu. Pozitivně nás překvapil tichý chod myčky, hlučnost na úrovni 46 dB je opravdu příjemná. Motor EcoSilence odvádí skutečně skvělou práci.

Programová vybavenost

Myčka má šest základních programů. Intenzivní je tím nejúčinnějším, protože myje až při teplotě 70 °C, zároveň cyklus trvá déle a spotřebovává nejvíce vody. Kolem 130 minut a téměř 13 litrů vody. Automatický program, který se nám jevil jako ten nejefektivnější, trvá zhruba o půl hodinu méně. Dále nabízí ECO úsporný program, při kterém je cyklus poměrně dlouhý (210 min.), no šetrný. Zároveň jsme ho používali nejčastěji. Specialitou je hodinový program, který je vhodný v případě, že myčka není naplněna na maximum. Účinnost mytí se nám však zdála opravdu velmi příznivá a ani při jednom programu nás znečištěné nádobí nepřekvapilo. I spotřeba vody programu ECO 9,5 litru na daný mycí cyklus je velmi příznivá a právem patří myčka nádobí do energetické třídy A++.

A jak je to se sušením nádobí? Tu bychom hodnotili průměrně. Ani poté, co jsme aktivovali funkci ExtraDry, a tedy extra sušení, nádobí nebylo suché. Utírání při vyjímání nádobí z myčky se tedy pravděpodobně nevyhnete.

Efektivní funkce

Funkcí a doplňků nabízí Bosch SMV46KX01E hojně. Řada z nich je velmi užitečných a stávají se standardem. Výrobce však opomenul dětskou pojistku. Nechybí možnost funkce odloženého startu, kdy můžete nastavit čas spuštění kdykoliv během dne nebo v noci. Dávkovací asistent se zase postará o přesné dávkování čistícího prostředku.

Myčka nádobí Bosch SMV46KX01E

Zvukový i světelný signál, které upozorní na dokončení mycího cyklu, jsme již zmínili. HygienePlus je speciální funkcí, která myje nádobí při vysoké teplotě. Má antibakteriální funkci. Pojistka proti vyplavení AquaStop nesmí chybět. Obecně je ovládání velmi jednoduché, ale méně zkušený uživatel bude potřebovat návod, což je trochu komplikované. Především zapínání jistých funkcí vyžaduje návod.

Množství zákazníků bylo rozhořčených tím, že návod k obsluze, ale i montáži součástek myčky nebyl dodán. Pokud byl, tak byl velmi komplikovaný, nepřesný a bez cz překladu, což celkově komplikuje obsluhu myčky Bosch SMV46KX01E.

Bosch SMV46KX01E ovládání

Z našeho pohledu Bosch hodně minusů nepobral. Sušení není dokonalé, ale kromě toho? Možná o něco vyšší spotřeba elektrické energie, ale celkově záleží na tom, jaké programy používáte nejčastěji. Odolnost plastů je na slušné úrovni, přestože se kvalitativně dalo na "interiéru" myčky zapracovat.

Zkušenosti a recenze

Bosch SMV46KX01E považujeme spolu s ostatními uživateli za extrémně efektivní volbu pro každou domácnost, která si žádá praktickou a ekonomickou formu mytí nádobí. Myčka pojme 13 sad nádobí, patří do energetické třídy A++ a zároveň je kvalitou na vysoké úrovni. O kvalitní mytí se stará šest programů. Praktické funkce jako odložený start, HygienePlus, ExtraDry se starají o perfektní výsledky mytí nádobí. Sušení by mohlo být o kousek lepší, ale žádná tragédie to není.

Recenze a zkušenosti s myčkou nádobí Bosch SMV46KX01E

Návod je sice bez překladu, ale až tolik zla to při používání nenadělá. Návod najdete i na internetu. Koše jsou nastavitelné a lze s prostorem v myčce dobře pracovat. Mytí je efektivní a ačkoli některé programy trvají někdy příliš dlouho, výsledek je vždy ke spokojenosti uživatele. Bosch SMV46KX01E tak rozhodně řadíme k tomu nejlepšímu, co trh s myčkami nádobí vůbec nabízí. Navíc poměr kvality a ceny je bezkonkurenční.

Pozitíva

tichý EcoSilence motor
poměr cena/kvalita
vizuální signalizace mytí nádobí
jednoduché ovládání
krátký mycí program

Negatíva

chybí český návod


Autor recenze: Bc. Denis Ruščák
Datum publikace: 31.05.2020
Nejlepší myčky nádobí 2023 – recenze, test, srovnání

Nejlepší myčky nádobí 2023 – recenze, test, srovnání

Testy myček nádobí, recenze a vaše hodnocení  –  to vše jsme sesbírali, pretriedili a vytvořili jsme seznam nejlepších myček, které jsou dostupné na našem trhu. Pokud potřebujete poradit s výběrem, věříme, že vám toto naše srovnání pomůže. Viz výsledek testu myček nádobí. Zároveň jsme pro vás připravili návod, na co se při výběru myčky zaměřit. Co je třeba při výběru zohlednit a jaké... Přečíst článek

Myčky nádobí Bosch, Beko nebo jinou. Jak vybrat nejlepší?

Myčky nádobí Bosch, Beko nebo jinou. Jak vybrat nejlepší?

V dnešní době je myčka už standard pro většinu domácností, protože mytí nádobí je velmi neoblíbená činnost a myčka tento problém hravě vyřeší.   Nádobí stačí jen vložit do myčky a po skončení procesu ho uklidit na své místo. Myčka také nabízí bonusy v podobě úspory času a... Přečíst článek

Jak správně používat myčku: ukládání nádobí, kam nalít leštidlo, jak použít sůl

Jak správně používat myčku: ukládání nádobí, kam nalít leštidlo, jak použít sůl

Myčka je v domácnosti obrovským pomocníkem. Šetří nejen vaši práci, ale i energii a vodu. Na to, aby myla správné, je třeba se seznámit s obsluhou myčky, jak správně uložit nádobí, kam patří hrnce, kam tablety a leštidlo. O tom a také o dalších tricích na myčku si řekneme v tomto... Přečíst článek

Výhody a nevýhody mytí nádobí v myčce

Výhody a nevýhody mytí nádobí v myčce

Nenajde se nikdo, kdo by neměl rád chutné jídlo. Příjemné posezení s rodinou či přáteli při dobrých pokrmech a nápojích však potom vystřídá nepříjemná činnost. Tou je mytí hromady špinavého nádobí. Naštěstí existuje skvělý pomocník, který tuto neoblíbenou práci vykoná za vás. Myčka... Přečíst článek

Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?

Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?

Přestože myčku nádobí používáte denně, na její čištění často zapomínáte. Přistoupíte k němu až tehdy, když myčka najednou nefunguje správně, nádobí již není tak čisté jako kdysi, případně ve chvíli, kdy začne nepříjemně zapáchat. Přiznejte se, kdy jste svoji myčku nádobí čistili naposledy?... Přečíst článek


Přidat komentář