Thule Pacific 500 strešní box – recenze, zkušenosti

rychlá a jednoduchá montáž díky systému Fast-Grip
dobrá aerodynamika, nízká hlučnost

Hodnocení:
(79.4%)
Prohlédnout nejlepší nabídku

Střešní box osvědčené značky. Tento model je o něco delší než je zvykem, proto se hodí spíše na auta typu kombi nebo SUV, ale i při nich můžete mít problém s otevíráním zadních dveří kufru.

Vzhledem k ceně bychom čekali o něco robustnější a odolnější provedení. Díky šířce pouhých 55 cm lze na střechu vedle něj umístit další předměty (např. kola), na druhé straně do boxu neuložíte širší předměty (vejde se do něj lyžařská výbava pro 3 – 4 lidí). Otevírání je pouze jednostranné, uzamykání má na starosti centrální zámek.

Montáž je rychlá a snadná díky systému třmenů Fast-Grip i díky hmotnosti boxu pouze 12 kg. Škoda však, že třmeny zabírají zbytečně mnoho místa v boxu. Aerodynamika je dobrá, box je tichý i při 140 km/h a spotřebu zvyšuje jen o decilitry.

Cena je vyšší než u konkurenčních modelů s podobnými parametry, připlatíte si tak zejména za značku.

Parametry: materiál: plast; objem: 290 l; nosnost: 50 kg; kapacita páry lyží/snowboardů: 4/5; uchycení: Fast-Grip; otevírání: jednostranné; uzamykání: centrálně; rozměry (d × š × v): 226 × 55 × 37 cm; hmotnost: 12 kg

Střešní box Thule Pacific 500 si můžete zakoupit na ✅ webu Heureka.cz.

Úzký, no nečekaně dlouhý

Design střešního boxu Thule Pacific 500 nás překvapil – výrobce totiž nečekaně zvolil kombinaci 2 barev, černé a šedé. Z aerodynamického hlediska však působí dobře.

Box je široký pouze 55 cm, což může být pro některé předměty málo. Na druhé straně, na střechu se vedle něj vejdou i další předměty, např. kola. Šířku si box vynahrazuje délkou až 226 cm. Je tedy vhodný pro přepravu dlouhých předmětů, jako např. lyže a běžky. Díky délce se box nehodí pro krátké auta typu hatchback nebo sedan, ale také s některými kombi a SUV můžete mít problém otevřít dveře kufru při namontovaném boxu.

Thule Pacific 500 recenze

Objem boxu není nijak oslnivý, využitelných je pouze 290 l. Kapacita tak postačí na lyžařskou výbavu pro 3, možná 4 lidí (pokud počítáme i lyžařky a přilby, výrobce však uvádí více).

Vzhledem k značce a ceně bychom očekávali o něco robustnější provedení a tlustší plasty. Na rozdíl od modelů vyšší třídy nemá Thule Pacific 500 vyztuženou přední část ani kovovou výztuhu na spodku. Příjemně nás však překvapila hmotnost, se svými 12 kg je box skutečně lehký a manipulovalo se nám s ním velmi jednoduše.

Jednoduchá a rychlá montáž

Střešní box Thule Pacific 500 je vybaven patentovaným montážním systémem Fast-Grip. Ten sestává ze třmenů s čelistmi, které se zatahují z vnitřní strany boxu. Při zatažení se automaticky vystředí, problém můžete mít pouze při výjimečně širokých střešních nosičích, na kterých třmeny na první pohled nemusí držet pevně. V praxi jsme však problém nezaznamenali.

Střešní box Thule Pacific 500

Se systémem uchycení jsme však přece měli problém, třmeny zaberou uvnitř boxu příliš mnoho místa, což při jeho malé šířce může překážet nákladu. Montáž boxu je však kvůli tomuto systému uchycení i kvůli nízké hmotnosti jednoduchá a zvládnete ji i bez cizí pomoci. Komplikuje ji pouze jednostranné otevírání boxu (za uvedenou cenu bychom čekali oboustranné), takže si k autu budete muset přiložit židli nebo jinou podložku.

Otevírání boxu je přesto jednoduché, pomáhají mu vzpěry vybavené pružinami. Uzamykání má na starosti centrální zámek. Kvůli tenčím a ohývacím se plastem můžete mít při zavírání a uzamykání problémy – zámek musíte trefit do protikusů.

Střešní box Thule Pacific 500 recenze

S aerodynamikou střešního boxu Thule Pacific 500 jsme byli spokojeni. Vysokou hlučnost jsme nezaznamenali ani při dálničních rychlostech nad 140 km/h. Zvýšení spotřeby bylo také zanedbatelné, pohybovalo se v několika dcl na 100 km.

Za značku si připlatíte

Cena střešního boxu Thule Pacific 500 se pohybuje okolo 7 000 Kč. Je to o dost více než při srovnatelných konkurenčních modelech, v tomto případě jsme se tedy nemohli zbavit dojmu, že si připlácet zejména za značku, ačkoli léty prověřenou.

Zkušenosti a recenze

Střešní box Thule Pacific 500 je sice úzký, ale poskytuje dostatek prostoru pro 4-člennou lyžařskou výpravu. Uživatelům se líbí jednoduchá montáž bez nářadí, nízká hmotnost i minimální zvýšení spotřeby. Problémem je podle několika délka boxu či chybějící kovová výztuž dna.

Recenze a zkušenosti se střešním boxem Thule Pacific 500

Pozitíva

rychlá a jednoduchá montáž díky systému Fast-Grip
dobrá aerodynamika, nízká hlučnost

Negatíva

pro některá auta až příliš dlouhý
vyšší cena vzhledem k parametry


Autor recenze: Michal Toma
Datum publikace: 18.08.2020
Nejlepší střešní boxy 2024 – recenze, test, srovnání

Nejlepší střešní boxy 2024 – recenze, test, srovnání

Přestože jsou střešní boxy na auta oblíbené zejména u lyžařů, jde o jednoduché a ne právě nejdražší řešení, jak zvětšit zavazadlový prostor vašeho vozidla. V článku vás seznámíme s tím, jak si střešní box na auto vybrat, co všechno na jeho instalaci budete potřebovat a představíme vám i nejoblíbenější modely. Nejlepší střešní boxy Střešní boxy – recenze Střešní... Přečíst článek


Přidat komentář