AMD Ryzen 5 3600 procesor – recenze, zkušenosti

Výborný poměr mezi cenou a výkonem
Možnost přetaktování
Vhodný i na náročnější operace
Nízká spotřeba energie
Poměrně výkonný chladič je součástí balení

Hodnocení:
(74.2%)
Prohlédnout nejlepší nabídku

Procesor AMD Ryzen 5 3600 je cenově dostupnou alternativou s vysokým výkonem. Jde o 6-jádrový model s 12 vlákny a frekvencí 3,6 GHz. Ryzen 5 3600 má otevřený násobič, díky čemuž je možné jeho přetaktování. Mezi další pozitiva patří integrovaný chladič, nízká spotřeba a také pokrokové technologie jako Pure Power, Precision Boost či Neural Net Prediction.

Technické parametry: architektura = Zen2, frekvence jádra = 3,6 GHz, počet jader = 6, počet vláken = 12, technologie výroby = 7 nm, socket = AM4, velikost cache L1/L2/L3 = 384/3 072/32 768 kB, příkon = 65 W

Procesor AMD Ryzen 5 3600 si můžete pohodlně zakoupit na ✅ webu Heureka.cz.

TOP procesor za TOP cenu

AMD Ryzen 5 3600 patří do střední třídy procesorů. Jde o levné šestijádro, které na první pohled možná až tak neohromí, avšak právě v tom spočívá jeho síla. Jinak řečeno, s Ryzenom 5 3600 si zahrajete hry i střihnete video (v překladu, zvládne i náročnější operace včetně streamování). Pokud byste však chtěli tyto činnosti vykonávat najednou, budete mít problém. Při více současných operacích, které nejsou příliš náročné, vám však tento Ryzen postačí až-až.

AMD Ryzen 5 3600 recenze

Ryzen 5 3600 můžeme doporučit i všem s nižším rozpočtem, kteří se však odmítají vzdát představy o PC s poměrně pozoruhodným výkonem, který utáhne hraní her, streamování hudby či střih videa. Bohužel, Ryzen 5 3600 nemá integrovanou grafickou kartu. V tomto směru tedy budete muset utratit nějakou tu korunu navíc.

Přetaktování stojí za to

Všechny procesory AMD mají v zásadě otevřené násobiče. V případě modelu Ryzen 5 3600 je však jeho "přetaktování" vskutku pozoruhodné. Základní frekvenci jádra, která představuje 3,6 GHz, můžete vypeckovať až na více než 4,7 GHz. Pozor, při takto vysokých "otáčkách" vám nemusí postačovat integrované chlazení. Na to se podíváme blíže o chvilku.

K pozitivům patří také technologie, které upravují výkon procesoru v závislosti na aktuálních požadavcích. Kromě toho mají vliv i na jeho spotřebu a TDP. Jde konkrétně o Pure Power a Precision Boost. Šikovnou technologií je i Neural Net Prediction, která umožňuje urychlení dalších procesorů.

Chladič chladí tak akorát

Procesor Ryzen 5 3600 má integrovaný chladič, což je opravdu zásadní pozitivum. Avšak pozor, model Wraith Stealth není úplným predátorem mezi chladiči. V překladu, při využívání základní frekvence (3,6 GHz) byste neměli zaznamenat žádné problémy. Pokud se však rozhodnete pro provádění více náročných úloh najednou nebo pro přetaktování na maximální hranici, chladič Wraith Stealth to neutáhne. V souvislosti s možným přehříváním musíme zmínit i další pozitivum, a to opravdu nízký příkon tohoto procesoru, který představuje pouze 65 W.

Zkušenosti a recenze

AMD Ryzen 5 3600 se zákazníkům líbí. Z hlediska poměru ceny a výkonu je hodnocen jako silný, rychlý, výkonný, jednoduše, jako TOP procesor, který lze přetaktovat až na frekvenci přes 4,5 GHz. Méně pozitivně je hodnocen chladič, který je postačující pouze na méně náročné operace, a také trochu hlučnější ventilátor.

Recenze a zkušenosti s procesorem AMD Ryzen 5 3600

Pozitíva

Výborný poměr mezi cenou a výkonem
Možnost přetaktování
Vhodný i na náročnější operace
Nízká spotřeba energie
Poměrně výkonný chladič je součástí balení

Negatíva

Bez integrované grafické karty
Vyšší TDP
Kompatibilita pouze s dražšími základními deskami


Autor recenze: Viktória Hartmannová
Datum publikace: 21.03.2021
Nejlepší procesory 2024 – recenze, test, srovnání

Nejlepší procesory 2024 – recenze, test, srovnání

Procesor je jednou z nejdůležitějších součástí počítače. Ať už jste se rozhodli pro snazší cestu v podobě koupě sestaveného PC nebo se ho chystáte poskládat vlastnoručně, výběr vhodného procesoru je základem. Poradíme vám, jak na to. Nejlepší procesory Procesory – recenze Abychom vám rozhodování usnadnili ještě o něco více, na několik procesorů jsme se podívali za... Přečíst článek


Přidat komentář