Jak vybrat rotoped poradí recenze, testy a hodnocení

Na trhu je velké množství rotopedů v různých cenových hladinách a různými parametry. Možná si řeknete, zajdu do sportovního obchodu a tam si nějaký vyberu. lepším případě natrefíte na odborného prodejce, který vás seznámí s parametry a funkcemi modelů.

Domácí rotoped

Chystáte se koupit rotoped? Pak byste si měli ujasnit pár věcí, protože vs pleti různých značek, rozmanitého designu a velkého množství parametrů a funkcí se můžete rychle ztratit.

Oblíbené rotopedy

Názov Hodnotenie Detail
Spokey XFIT   ✔   NEJPRODÁVANĚJŠÍZobrazit produkt
inSPORTline Salenas   ✔   DOBRÉ RECENZEZobrazit produkt
inSPORTline inCondi R600i   ✔   PRO NÁROČNÉZobrazit produkt
HouseFit TIRO 70   ✔   ZLATÁ STŘEDNÍ CESTAZobrazit produkt
inSPORTline inCondi UB600i   ✔   NÁŠ TIPZobrazit produkt

Parametry výběru rotopedu

Před výběrem rotopedu zvažte, jak ho budete používat. Jste víkendový, občasný cvičitel nebo máte vztah k sportu a do svého cvičebního plánu chcete zařadit i trénink na rotopedu. Potřebujete začít pravidelně trénovat? Chcete shodit přebytečná kila a získat dobrou udržitelnou kondici nebo ho chcete koupit pro své rodiče? Takto si stanovíte kritéria pro výběr a cenu, jakou jste ochoten investovat.

Dalším krokem je vaše postava - výška a hmotnost. Podle toho si vybíráte přístroj, aby vám konstrukčně vyhovoval a splňoval nosnost i max. výšku, v které se pohybujete. Samozřejmě, jsou i nastavitelná sedadla a řídítka, ale všechno má svůj limit.

Dříve, než přejdeme na druhy rotopedů, zvažte váš prostor, kam přístroj umístíte. V malém bytě těžko najdete místo na masivní rotoped. V takovém případě je vhodný konstrukčně jednodušší rotoped, kompaktních rozměrů nebo skládatelný model.

Rotopedy se dělí do dvou skupin: první jsou přístroje s manuálním ovládáním zátěže, druhou ergometry. Konstrukční řešení a parametry se liší podle výrobce i cenové hladiny. I zde platí, čim dražší přístroj, tím lepší parametry a bohatší nastavení.

Nosnost rotopedu a jeho konstrukce

Standardní nosnost se pohybuje okolo 100 kg, přičemž je tato hodnota maximem. Při koupi je ideální si ponechat rezervu alespoň 20 kg. Nosnost kvalitnějších rotopedů se pohybuje od 120 do 180 kg. Rotopedy s vyšší nosností jsou zárukou, že jsou použity kvalitní materiály. Najdete je především v posilovnách.

Cvičení na rotopedu

S nosností souvisí i konstrukce rotopedu. levnémodely jsou obvykle časovanou bombou, protože jejich konstrukce je nestabilní, nekomfortně se na nich sedí.Takové rotopedy poznáte jednoduše, jejich cena začíná někde na hranici 100 eur. Kvalita konstrukce je jedním z parametrů, které určují životnost rotopedu. Proto se raději rozhodujte mezi dražšími, čili kvalitnějšími modely.

Brzdný systém, zátěžové kolo a ovládání zátěže

Nejrozšířenějším je systém smagnetickou brzdou, tou disponuje většina rotopedů. Lepším variantou je však indukční (elektromagnetická) brzda, tu obsahují dražší přístroje. Při výběru se orientujte na pevnost rámu, ergonomii, materiál, nosnost, doporučené zatížení a maximální výšku uživatele.

Vyšší hmotnost zátěžového kola zaručuje plynulost avyrovnanost chodu. Váha se pohybuje vpodle modelu vrozmezí od 4 do 10 kg. Co se ovládání zátěže týká, rotopedy se dělí na modely s ruční regulaci zátěže a elektronicky řízené rotopedy, jejichž výhodou je jako manuální režim, tak i automatická změna zátěže v několika stupních.

Hmotnost setrvačníku

Setrvačník je součástka, která zajišťuje celý chod přístroje. Čím je setrvačník těžší, tím je cvičení komfortnější a kvalitnější. Hmotnost setrvačníku se pohybuje okolo 4-5 kg.

Rotoped

V nabídce jsou i rotopedy sesetrvačníkem, kterýváží alespoň 8 kg. Při větší hmotnosti setrvačníku máte možnost nastavit sivíce stupňů zátěže.Trénink bude účinnější a intenzivnější.

Sedadlo, řídítka a pedály

Sedadlo vybírejte podle velikosti, tvaru a materiálu. Výrobci uvádějí u výrobku většinou gelové sedadla (i ty jsou však v různé kvalitě). Výborným řešením jsou ergonomicky tvarovaná sedadla. Ty zaručují větší pohodlí při cvičení. Stejně důležitá je i nastavitelnost, ideální je vertikální i horizontální.

Řídítka jsou nejčastěji polohovatelné vurčitém úhlu, některé se dají nastavit i výškově. Co se týče pedálů, mezi standard patří balancované, vyvážené pedály s nastavitelnými pásky.

Počítač a snímač tepové frekvence

Jednoduchý počítač sdisplejem je součástí skoro každého přístroje. Měří čas, rychlost, vzdálenost, puls a spálené kalorie. Profesionální modely však disponují počítači, které již nabízejí rozšířené a nadstandardní funkce. Dokáží měřit procenta FAT, BMI, přizpůsobit aktuální tepové frekvenci tréninkový program. Disponují určitým počtem programů i manuálním dle vlastního nastavení. Zvládají připojení k PC nebo připojení k mobilnímu zařízení, případně tabletu pomocí Bluetooth. Možnosti nastavení se tak za pomoci aplikace rozšíří io nastavení reálných tras v Google mapách.

Displej rotopedu

Snímačem tepové frekvence disponuje každý rotoped. Používá se klip do ucha nebo je snímač umístěn do řídítek. Některé rotopedy mají i přijímač pro snímání z hrudního pásu pro přesnější měření.

Záruka a servis

Pokuduž investujete do rotopedu, určitě byste si měli ověřit informaceohledně záruky a rovněž servisu zařízení. V závislosti na výrobci a přístupu prodejce, máte několik možností. Informujte se rovněž na montáž zařízení a jeho servis. Ideální je, pokud podnik disponuje zkušeným technikem, který vám přijde přístroj složit i opravit přímo domů.

Rada na závěr

V neposlední řadě si uživatel všímá i design přístroje. Časy, kdy se rotopedy vzhledově podobaly jeden druhému a výrobci sázeli na klasický jednoduchý tvar, jsou pryč. Dnes si vyberete ze široké moderní designové nabídky, barevné škály a různých konstrukčních řešení. Při nákupu je třeba zohlednit i délku záruky a poskytovaný servis.

Hodnocení článku:
(80.8%)

Pulbikované dňa: 13.11.2018

oblíbené produkty

Zobrazit kategorii:


Přidat komentář