Zatímco ještě před několika lety byl tablet výsadou podnikatelského prostředí, dnes ho už najdeme ve velké části domácností. Nabídka tabletů je však taková široká, že jako první si musíte ujasnit účel, na který budete tablet používat. A pak vybírat z jednotlivých zařízení podle toho, které vašim potřebám nejvíce odpovídá. Vybíráme pro vás oblíbené modely různých výrobců a pouštíme se do jejich testování. Naše postřehy najdete v recenzích.

Nejlepší tablety 2020 – recenze, test, srovnání

Nejlepší tablety 2020 – recenze, test, srovnání

Každý měsíc v naší redakci čteme internetové recenze, výsledky domácích i zahraničních testů, vaše hodnocení a zkušenosti, testujeme, a to jen proto, abychom vám mohli nabídnout žebříček toho nejlepšího. Viz srovnávací test tabletů, který je výběrem z nejkvalitnějších a cenově rozumných modelů. Tablety jsou seřazeny od nejlepšího a nejoblíbenějšího pro lepší orientaci. V prvním žebříčku... Přečíst článek

Jak vybrat tablet

Velikost displeje

Nejčastěji se setkáte s úhlopříčkou displeje od 7" až do 12,9". Větší úhlopříčka je vhodná na prohlížení multimédií. Takovým standardem je velikost 8 "až 10". Při displeji si samozřejmě všímejte i údaj rozlišení.

Konektivita připojení

Tablet je zařízení, kterým se budete připojovat k internetu pomocí Wi-Fi nebo mobilním datovým připojením. Pokud budete využívat tablet pouze doma, stačí vám Wi-fi, pokud však potřebujete být v pohybu a víte, že budete tablet využívat iv terénu, zvažte si připlatit za tablet s 3G/LTE konektivitou.

Používaní tabletu

Hardwarová výbava

Zde najdete různé parametry, ale důležitá je RAM paměť, procesor a možnost úložného prostoru, buď vestavěné paměti, nebo pomocí paměťových karet..

Výdrž baterie

Velikost kapacity baterie je určitě jeden z deseti důležitých parametrů. Hlavně pokud se budete připojovat pouze prostřednictvím Wi-fi, je dobré mít dostatečné silnou baterii.

Operační systém

I operační systém je jedním z klíčových parametrů pro tablety. Na trhu najdete nejčastěji tablety s Androidem, iOS i Windows. Pokud máte zkušenosti s některým nebo oblíbený operační systém, zvolte si ten nejlepší pro vás.