Tablety - Recenze tabletů, diskuze, zkušenosti

Koupit ten pravý tablet je možná ještě těžší než vybrat si správný mobil. Přestože mobil zpravidla používáme častěji. Někdy stačí připlatit si pár euro a získáte o třídu lepší model než ten, který jste chtěli původně. Určitě vám tedy doporučujeme přečíst si před koupí naše recenze.

Jak vybrat tablet

Velikost displeje

Nejčastěji se setkáte s úhlopříčkou displeje od 7" až do 12,9". Větší úhlopříčka je vhodná na prohlížení multimédií. Takovým standardem je velikost 8 "až 10". Při displeji si samozřejmě všímejte i údaj rozlišení.

Konektivita připojení

Tablet je zařízení, kterým se budete připojovat k internetu pomocí Wi-Fi nebo mobilním datovým připojením. Pokud budete využívat tablet pouze doma, stačí vám Wi-fi, pokud však potřebujete být v pohybu a víte, že budete tablet využívat iv terénu, zvažte si připlatit za tablet s 3G/LTE konektivitou.

Používaní tabletu

Hardwarová výbava

Zde najdete různé parametry, ale důležitá je RAM paměť, procesor a možnost úložného prostoru, buď vestavěné paměti, nebo pomocí paměťových karet..

Výdrž baterie

Velikost kapacity baterie je určitě jeden z deseti důležitých parametrů. Hlavně pokud se budete připojovat pouze prostřednictvím Wi-fi, je dobré mít dostatečné silnou baterii.

Operační systém

I operační systém je jedním z klíčových parametrů pro tablety. Na trhu najdete nejčastěji tablety s Androidem, iOS i Windows. Pokud máte zkušenosti s některým nebo oblíbený operační systém, zvolte si ten nejlepší pro vás.