Xiaomi Mi AirDots sluchátka do uší – recenze, zkušenosti

příznivá cena
poměr cena/výkon
nabíjecí pouzdro
rychlé nabíjení
komfortní používání

Hodnocení:
(78.8%)
Prohlédnout nejlepší nabídku

Čínská společnost Xiaomi konkuruje bezdrátovými sluchátky Xiaomi Mi AirDots. Připojení sluchátek je zajištěno díky funkci Bluetooth 5.0. Každé sluchátko disponuje baterií s kapacitou 30 mAh. Nabíjecí pouzdro je vybaveno akumulátorem s kapacitou 300 mAh.

Aktivní doba používání je výrobcem uváděna na zhruba 2-3 hodiny. Díky pouzdru se doba přehrávání může prodloužit až na 12 hodin. Plné nabití sluchátek trvá přibližně 1,5 hodiny. Pro správnou ergonomii jsou k dispozici vyměnitelné silikonově nástavce. Ovládání probíhá za pomoci dotykové plochy na vnější straně sluchátka.

Sluchátka do uší Xiaomi Mi AirDots si můžete pohodlně zakoupit na ✅ webu Heureka.cz.

Nejlepší poměr ceny a výkonu

Čínský výrobce elektroniky Xiaomi je vyzyvatelem Air Pods od Apple a sluchátek Galaxy Buds od Samsungu. A čím chce skutečně konkurovat? Kromě parametrů chce na trhu bodovat hlavně cenou a to se mu daří. Xiaomi Mi Air Dots jsou o více než 2 000 Kč levnější, než konkurenční bezdrátová sluchátka.

Xiaomi Mi AirDots recenze

Sluchátka podporují nejnovější Bluetooth 5.0 podobně jako konkurenti. Rovněž jsou dodávány i s pouzdrem, které má zabudovaný akumulátor. Ergonomické řešení v Xiaomi mají promyšlené také, protože v balení jsou tři páry silikonových nástavců. Mít Xiaomi Mi Air Dots v uchu není nijak rušivé. Ani při delším poslechu hudby netlačí. Na sportovní aktivity nebo na běžné poslech hudby během cestování, Air Dots drží v uších opravdu stabilně.

Nabídnou skrytou výdrž

Každé sluchátko má uvnitř zabudovaný malý akumulátor s kapacitou 30mAh. Průměrná výdrž je okolo 2 hodin, což sedí is údajem, který popisuje výrobce. Na vybíjení baterie vás upozorní zvukový signál. Netřeba se však bát, že hudbu lze poslouchat pouze 2 hodiny. Dobíjecí pouzdro má totiž akumulátor s kapacitou 300 mAh. Celkově tak můžete dosáhnout aktivní dobu používání až 12 hodin. Při maximálním vybití trvá nabíjení okolo 1,5 hodiny, což je velmi potěšující.

Dobíjecí pouzdro bezdrátových sluchátek do uši Xiaomi Mi AirDots

Xiaomi Mi Air Dots tak v sobě ukrývají slušnou výdrž. Nenechte se tedy údajem 2-3 hodin výdrže odradit. Nabíjecí pouzdro je skvělý rezervoár energie. Bezdrátová sluchátka do pouzdra jednoduše vložíte tak, aby se konektory dotýkaly a pohodlně nabijete. Pouzdro se nabíjí za pomoci Micro USB. Qi bezdrátové nabíjení není k dispozici. Adaptér není součástí balení.

Zvukové podání

A nyní praktický test. To nejdůležitější, co při sluchátkách třeba hodnotit, je kvalita zvuku. Nedá nám však v tomto směru nepřihlížet na poměr ceny a výkonu. Kvalitativní provedení sluchátek, co se týče komfortu, rozměrů, designu je srovnatelné se zmíněnou konkurencí od Apple či Samsungu.

Bezdrátová sluchátka do uší Xiaomi Mi AirDots

Zvukové podání sluchátek je na úrovni. Vyvážený zvuk se trochu ztrácí v basových tónech, ale pro někoho méně náročného to nemusí být výrazný rozdíl. Pokud se pohrajete s ekvalizérem v telefonu, dovolíme si říci, že klidně jejich zvukový projev můžeme rovnat s mnohem dražší konkurencí.

Používat můžete Xiaomi Mi Air Dots i jako handsfree. Hovor přijmete kliknutím na dotykovou plochu a můžete telefenovať. Překvapivě, mikrofon zvuk přenáší celkem stabilně, ale problémem je v tom okamžiku připojení Bluetooth, které značně zhoršuje kvalitu zvuku. Na delší telefonáty tak toto není ta nejlepší varianta.

Připojení a ovládání

Jedna věc dokáže při Xiaomi Mi Air Dots zlobit a tou je připojení, pokud chcete spárování sluchátek s telefonem. Někdy to trvá příliš dlouho a jindy je zase připojení nestabilní. Některým uživatelům se pro změnu stalo, že jedno sluchátko zvuk přenášelo a druhé ne.

Sluchátka do uší Xiaomi Mi AirDots v černém provedení

Ovládání také není žádná sláva. Dotyková plocha má své slabiny. Jedno stlačení znamená přijetí hovoru, zastavení nebo spuštění přehrávání hudby. Dlouhé podržení znamená zrušení hovoru. Dvě krátké stlačení ztlumí zvuk během hovoru nebo zapnou asistenta Xiao Ala. To je však méně podstatné, méně potěšitelné je, že není možná regulace hlasitosti. To považujeme za poměrně zbytečné mínus.

Zkušenosti a recenze

Xiaomi Mi Air Dots jsou na trhu zřejmě tím nejlepším v poměru ceny a výkonu. Vysoká výdrž baterie, perfektní zpracování i design. Nabíjecí pouzdro je křehčí, ale má v sobě zabudovaný až 300 mAh akumulátor. Slabinou pouzdra je pouze vybírání sluchátek z něj. Zvukové podání je přiměřené a i když v jistých tónech ztrácí na dražší konkurenci, nejde o nic tragické. Někdy je basů příliš, jindy málo.

Recenze a zkušenosti se sluchátky do uší Xiaomi Mi AirDots

Méně potěšitelné je pokulhávající párování s telefonem, které je někdy až příliš dlouhé. Telefonování není rovněž nejsilnější stránka, ale není to prioritou. Pro ty, kteří chtějí vyzkoušet, jak fungují bezdrátová sluchátka a nechtějí jen "levné" čínské hračky, Xiaomi Mi Air Dots jsou skvělá možnost jak investovat rozumně. V uchu drží velmi dobře a také jsou komfortní. Dotykové plošky dokážou zlobit, ale to je síla zvyku. Za peníze, za které Air Dots dostanete, na trhu neseženete nic lepší.

Pozitíva

příznivá cena
poměr cena/výkon
nabíjecí pouzdro
rychlé nabíjení
komfortní používání

Negatíva

méně praktické ovládání
problematické spárování


Autor recenze: Bc. Denis Ruščák
Datum publikace: 30.07.2020
Nejlepší sluchátka 2024 – recenze, test, srovnání

Nejlepší sluchátka 2024 – recenze, test, srovnání

Když kupujete sluchátka podle popisků v obchodě a spoléháte se na rady od prodavače, je to vždy jako loterie. Máte 50% šanci, že koupíte kvalitní model a 50% šanci, že si zvolíte špatně hrající produkt. Právě proto jsme pro vás připravili výběr toho nejlepšího, co v oblasti sluchátek v momentálně době na trhu najdete. Pokud si vyberete kterýkoliv z těchto modelů, na 100% si zvolíte... Přečíst článek

Jak pečovat o bezdrátová bluetooth sluchátka, herní sluchátka s mikrofonem, sluchátka do uší

Jak pečovat o bezdrátová bluetooth sluchátka, herní sluchátka s mikrofonem, sluchátka do uší

Sluchátka patří k předmětům, které dennodenně používáme, podobně jako např. telefon, ale příliš málo času věnujeme jejich údržbě. Při denním používání se však na sluchátkách zachycuje množství špíny a bakterií. Proto bychom měli dbát na jejich čistotu, stejně jako dbáme na čistotu svého... Přečíst článek


Přidat komentář