Insta360 ONE X2 outdoorová kamera – recenze, zkušenosti

Dobrá kvalita videa/fotografií
2 objektivy - 360 °
Množství režimů v mobilní aplikaci
Klasické ovládání v kombinaci s hlasovým i dálkovým
Vodotěsnost bez obalu do 10 m (s obalem do 45 m)
Velká kapacita baterie
Pěkný design

Hodnocení:
(80%)
Prohlédnout nejlepší nabídku

Outdoorová kamera Insta360 ONE X2 je vybavena až 2 objektivy, pomocí kterých můžete pořizovat 360 ° videa nebo fotografie v 5,7K rozlišení. Kamera je vodotěsná i bez obalu, a to až do 10 m, je vybavena dotykovým displejem a zabudovanou optickou stabilizací. K jejím přednostem patří dlouhá výdrž baterie a množství funkcí v aplikaci Insta360.

Technické parametry: rozlišení videa = 5,7K/30 fps, typ snímače = CMOS, formát snímače = 1/2,3, světelnost objektivu = 2, typ displeje = LCD, úhlopříčka displeje = 1,33", kapacita baterie = 1 630 mAh mAh, rozměry = 46 × 113 × 30 mm, hmotnost = 149 g, vodotěsnost = do 10 m (bez obalu)

Outdoorovou kameru Insta360 ONE X2 si můžete pohodlně zakoupit na ✅ webu Heureka.cz.

Jedinečná Insta360 ONE X2

Insta360 ONE X2 se od ostatních modelů v našem srovnání liší už na první pohled. Nejde o klasický kvádr, ale kameru ve tvaru jakési ampule s mírně vypouklými objektivy a pouze 2 tlačítky, které jsou spolu s porty a vstupy umístěny na bočních stranách. Design je velmi minimalistický, stylový, za nás na jednotku.

Milým překvapením je i obsah balení. Kromě samotné kamery v něm najdete výsuvnou selfie tyč, mini stativ, rukojeť, gumovou krytku objektivu a 32 GB paměťovou kartu. Tento fakt alespoň do jisté míry ospravedlňuje cenu (nejvyšší v našem srovnání), která se nám v porovnání s kvalitou videa a fotografií nejeví jako zcela přiměřená.

Insta360 ONE X2 recenze

Absolutním tahákem této kamery jsou 2 objektivy. Jeden se nachází na přední, druhý, spolu s dotykovým displejem, na zadní straně. Každý z nich má tvar 180 ° polokoule (rybí oko), dohromady tedy s nimi můžete vytvořit, dnes velmi populární, 360 ° záběry či fotografie. V praxi to funguje tak, že kamera nasnímá nebo vyfotí 2 samostatné záběry/​​fotky, které následně automaticky spojí do 360 ° obrázku.

Insta360 ONE X2 je vybavena různými režimy pro úpravu snímků. Můžete si např. nastavit poměr stran či rámování. K dispozici máte i různé zajímavé filtry a zabudovanou optickou stabilizaci. Ta funguje vcelku dobře. Při připevnění kamery na self tyč záběry nepůsobily vůbec špatně, při točení z ruky jsme už nějaké ty nedokonalosti našli.

Rozlišení videa Insta360 ONE X2 je nejvyšší ze všech námi vybraných modelů. Oba objektivy točí v 5,7K při 30 snímcích za sekundu. Skutečná kvalita videa není úplně TOP, avšak vzhledem k velikosti tohoto zařízení a 360 ° objektivy, které zvyknou bojovat s mnohem většími problémy, ji nehodnotíme vysloveně špatně. Kamera si poradila velmi pěkně s automatickým ostřením i odlesky. Příjemným faktem byla i velmi jemná chromatická aberace.

Outdoorová kamera Insta360 ONE X2

Bonusem je funkce AquaVision, která si umí velmi pěkně poradit se záběry pod vodou, a také úplné zmizení selfie tyče ze záběrů, která je součástí balení. Díky této drobnosti můžete obalamutit ne jednoho laika, že dané záběry byly zhotoveny z dronu. Další vychytávkou je funkce hyperlapse, pomocí které můžete video zpomalit nebo zrychlit. Upozorňujeme, že z důvodu 5,7K rozlišení a pouze 30 snímcích za sekundu je možné snímky zpomalovat jen na něco okolo 90 %, což je při srovnání s Hero8 nebo DJI Osmo Action dost velký podprůměr. Na rozdíl od Hero8 je Insta360 ONE X2 vybavena až 4 mikrofony. Zvuk sice není o poznání kvalitnější, jde však o 360 ° audio, což je určitě plus.

50 % ovládání

Insta360 ONE X2 se ovládá pomocí 3 tlačítek a dotykového displeje. Ten není příliš velký. Má pouze 1,33-palcovou úhlopříčku, což je méně než při předním displeji na kameře DJI Osmo Action. I v tomto případě máte na výběr hlasové nebo ovládání přes Wi-Fi a aplikaci Insta360, která slouží ke spuštění a zastavení záznamu, ale také na prohlížení snímků, jejich úpravu či sdílení. K dalším možnostem dálkového ovládání patří propojení kamery s Apple Watch nebo AirPods.

Při bezdrátovém ovládání máte k dispozici i různé funkce. Za zmínku stojí ShotLab na stříhání videí, Deeptrack 2.0 ke sledování objektů, Bullet time 3.0 na automatické vyrovnávání horizontu, již zmíněná Timeshift na timelapsy, Freeze frame na "zmrazení" videa během natáčení či Ghost town, která dokáže z časosběru odstranit všechny lidi.

Popravdě, aplikace není stoprocentní. Tak například Shot Lab nám mrzl opravdu nesnesitelně, což se projevilo na extrémní spotřebě baterie a také na prohřívání smartphonu. S podobným haprovaním jsme se setkali i při dalších režimech. Z režimů nás zaujal i Live 360, který slouží k živému streamování videa, a také možnost propojit kameru s online platformou na konferenční hovory, při kterých zastoupí roli klasické webkamery.

Technické záležitosti na závěr

Také tento kousek můžete ponořit do vody bez obalu. Hloubka, do které je vodotěsný, je stejná jako u Hero8, tedy 10 m. Pokud Insta360 ONE X2 vložíte do pouzdra, její vodotěsnost zvýšíte až do hloubky 45 m.

Insta360 ONE X2 velikost

Kapacita baterie je největší ze všech porovnávaných modelů. Má až 1 630 mAh, její reálná výdrž se však odvíjí, jak jinak, na způsobu používání. Pokud se například rozhodnete naplno využívat aplikaci Insta360, můžete zůstat opravdu nepříjemně překvapeni. Při "normálním" zatížení kamery baterie vydrží v chodu více než 2 hodiny.

Pozitíva

Dobrá kvalita videa/fotografií
2 objektivy - 360 °
Množství režimů v mobilní aplikaci
Klasické ovládání v kombinaci s hlasovým i dálkovým
Vodotěsnost bez obalu do 10 m (s obalem do 45 m)
Velká kapacita baterie
Pěkný design

Negatíva

Vyšší cena v poměru k výkonu
Aplikace nefunguje spolehlivě
Horší kvalita videa ve srovnání s konkurencí


Autor recenze: Viktória Hartmannová
Datum publikace: 24.04.2021
Nejlepší outdoorové kamery 2024 – recenze, test, srovnání

Nejlepší outdoorové kamery 2024 – recenze, test, srovnání

Chcete kvalitní kameru ale nechce se vám číst stovky recenzí, hodnocení a placených výsledků testů? Pokud ano, tak jste na správném místě. To vše jsme za vás absolvovali, sesbírali jsme testy, hodnocení, srovnání a recenze a vytvořili z nich přehlednou tabulku, která vám pomůže s výběrem. Pokud si vyberete některý z těchto modelů, určitě získáte kvalitní produkt. Vyhnete se modelům,... Přečíst článek

Jak vybrat kameru na přilbu

Jak vybrat kameru na přilbu

Kamery na přilby se v posledním období staly oblíbenou součástí sportu. Jejich odolnost a kvalitní záznam vašich výkonů v extrémních podmínkách jistě potěší nejednoho milovníka divokých i klidnějších sportů. No tak, jako jiná elektronika, i tyto kamery disponují řadou vlastností, v nichž je... Přečíst článek

Nejlepší outdoorové sportovní kamery? Recenze a testy rozhodují

Nejlepší outdoorové sportovní kamery? Recenze a testy rozhodují

Outdoorová kamera je velmi šikovnýnm zařízením, které umožňuje vytvářet unikátní záběry z různých oblastí, ale využití nachází především při sportu. Jde o kompaktní, nesmírně odolné zařízení předurčené k tomu, aby zhotovovaly záznamy z těžko dostupných míst, resp.   takové záběry, které... Přečíst článek


Přidat komentář