Období natáček, které dlouho vládli světu v různých podobách úspěšně nahradily kulmy a kulmofény. Jde o nejpoužívanější produkty pro vlasovou péči, které mají místo v každé domácnosti. Mezi kulmou a kulmofény je rozdíl, jakým systémem vlasy upravují a proto byste před nákupem měli vědět pár věcí, které vám mohou značně usnadnit výběr.

Nejlepší kulmy a kulmofény 2020 – recenze, test, srovnání

Nejlepší kulmy a kulmofény 2020 – recenze, test, srovnání

V našem žebříčku najdete nejlepší kulmy a kulmofény, které jsou momentálně na trhu k dispozici. Sesbírali jsme výsledky testů, hodnocení a recenze, vše jsme spojili a takový je výsledek. Nejprve si ale řekněme, jaký je rozdíl mezi kulmou a kulmofénem a jak si správnou kulmu či kulmofén vybrat. Pak si řekneme, jak dopadl test a které kulmy jsou pro tento rok nejlepší.... Přečíst článek

Elektrické natáčky Remington H9096 - Recenze a zkušenosti

Elektrické natáčky Remington H9096 - Recenze a zkušenosti

Sada stylových natáček do vlasů, model Remington H9096, u mě zabodovala jednoznačně kvalitou a elegantním balením. Jaké jsou tyto natáčky od ověřeného výrobce Remington? Balení je opravdu velmi stylové a elegantní, to mě příjemně překvapilo a doufala jsem, že obsah bude kvalitou... Přečíst článek

Elektrické natáčky Remington KF40E - Recenze a zkušenosti

Elektrické natáčky Remington KF40E - Recenze a zkušenosti

Sada těchto natáček do vlasů s elektrickým nahříváním mě příjemně překvapila. Kvalitní výrobce Remington má na trhu několik modelů, a právě model Remington KF40E je jedním z nejprodávanějších. Čím si získal takovou oblibu mezi uživatelkami? Samozřejmě, že cena byla první, co jsem... Přečíst článek

Kulma

Natáčí vlasy způsobem topného tělesa a jednoduchým způsobem se vlasy upravují natočením pramínku vlasů na kulaté těleso nástavce. Tloušťka a tvar může být různý a od toho závisí, zda se vytvoří jemné kadeře nebo mohutné lokny. Při kulmách jsou rozdíly v povrchu tělesa na které se vlasy natáčejí. Setkat se můžete s teflonovým povrchem, turmalínovým, keramickým a dokonce i ze železnými kulmami, které jsou již na ústupu.

Kulma na vlasy

Nejideálnějším já keramika. Kvalitní kulma má několik stupňů nastavení. Pokud si máte možnost vybrat, určitě upřednostněte takovou kulmu. Kulma je ideální pro rychlý styling vlasů. Kromě klasických klešťových kulem jsou na trhu i kónické kulmy, při kterých není přichycení vlasů kleštěmi. Některé modely mají i displej se zobrazením teploty.

Kulmofén

Upravuje vlasy do účesu horkovzdušnou technologií a je vhodný i pro vlhké vlasy. Kromě proudění teplého vzduchu zároveň nástavcem s různými kartáči vytváří účes. I při kulmofén se můžete setkat s různou tloušťkou, materiálem povrchu, kde znovu vede keramika. Plusem je nastaviteľosť více úrovní teploty, plus chladný vzduch na dokončení úpravy a různé nástavce ve výbavě. Některé kulmofény obsahují ionizérem rotační kartáč. Záleží na typu a délky vlasů, ale nabídka je bohatá a určitě si vyberete.

Kulmofén je víceméně kombinace fénu a kulmy a právě kvůli užitkovosti 2 v 1 jsou velmi oblíbené. Máme pro vás pár tipů na kvalitní kulmy a kulmofény, které jsou oblíbené mezi uživateli díky výborné kvalitě, funkčnosti i ceně.