Sencor STM 6350WH kuchyňský robot – recenze, zkušenosti

bohaté příslušenství
poradí si i s hustým těstem

Hodnocení:
(76%)
Prohlédnout nejlepší nabídku

Téměř univerzální kuchyňský robot, který vzhledem připomíná model vyšší třídy. Nerezová nádoba na hnětení má objem 4,5 l a nechybí ani 1,5 l mixovací nádoba ze skla. Kromě toho robot dokáže mlít maso, tvarovat těsto na cukrovinky či plnit klobásy.

Silný 1 000 W motor si sice jakžtakž poradí i s hustším těstem, výrazně se však zahřívá (je vybaven ochranou proti přehřátí). Na výběr máte z 8 rychlostí a pulzního režimu, při vyšších rychlostech musíte počítat s vysokou hlučností.

Výrobce tento model vybavil praktickými detaily jako ucho na nádobě na hnětení či LED osvětlení.

V balení však chybí nástavec na strouhání ovoce, zeleniny či sýrů a problémem je také, že metly na šlehání a míchání nedosáhnou na dno nádoby.

Cena je v tomto případě adekvátní vzhledem k výbavu a příslušenství.

Parametry: příkon: 1 000 W; nádoba: 4,5 l nerezová; ovládání: mechanické; počet rychlostí: 8 + pulzní režim; funkce: mixování, hnětení, šlehání, mletí masa, mletí kávy, plnění klobás; další funkce: planetární systém pohonu, LED osvětlení, tepelná pojistka; hlučnost: 85 dB; rozměry (š × v × h): 31 × 56 × 44,5 cm; hmotnost: 11 kg

V ✅  e-shopu Alza.cz získáte kuchyňský robot Sencor STM 6350WH i na splátky.

Design evokuje vyšší třídu

Vzhledem nám Sencor STM 6350WH připomínal kuchyňské roboty vyšší třídy. Výrobce použil mnoho dílů, které působí na první pohled robustně, při bližším prozkoumání jsme však objevili řadu konstrukčních nedostatků.

Mísa na hnětení těsta a šlehání je již tradičně z nerezavějící oceli a má objem 4,5 l (což vystačí na cca 8 bílků). Líbilo se nám praktické ucho, za které ji můžete uchopit a přenášet, mísa však neseděla dobře na svém místě, což je problémem zejména při hnětení hustého těsta. V balení jsme našli i kryt na mísu, který se nám však podařilo nasadit až na několikátý pokus.

Sencor STM 6350WH recenze

Robustní je i mixovací nádoba, která má v tomto případě objem 1,5 l a je ze skla, takže se nemusíte bát mixovat ani zmrzlé ovoce či led. LED osvětlení považujeme také za vynikající nápad.

Drobnou výtku máme ještě ke krátkému napájecímu kabelu a nelíbilo se nám ani provedení některých dílů, jako např. při mechanismu výklopného ramene.

Silný, ale má své limity

Výrobce vybavil kuchyňský robot Sencor STM 6350WH elektromotorem s 1 000 W příkonem, což hodnotíme v této cenové kategorii jako standard. Ovládání zajišťuje mechanický ovladač, pomocí kterého si můžete zvolit jednu z 8 rychlostí, přičemž nechybí ani pulzní režim, pomocí kterého spustíte robot okamžitě na plný výkon. Na nejvyšších rychlostech se projevila vyšší hlučnost zařízení, kterou však hodnotíme jako snesitelnou.

Sencor STM 6350WH příslušenství

Na pohon příslušenství využívá 3 výstupní hřídele a bajonetový systém pro připojení příslušenství. Ten oceňujeme, různé nástavce a příslušenství jsme k robotu připojili jednoduše a snadno, bez použití přehnané síly.

Na míchání, hnětení či šlehání využívá robot planetární systém, kdy se nástavec neotáčí pouze po obvodu nádoby, ale také v opačném směru kolem své osy. Problém jsme však měli při míchání nebo šlehání malého množství surovin – nástavce totiž nedosáhnou až úplně na dno.

Kromě toho může robot s přibaleným příslušenstvím i mixovat, mlít maso či tvarovat těsto na cukrovinky. V balení jsme však nenašli nástavec na strouhání zeleniny či sýra, který bychom při multifunkčním robotu očekávali.

Kuchyňský robot Sencor STM 6350WH s mixérem

Co se týče výkonu, ten byl dostatečný a robot si poradil i s hustým těstem. Při jeho hnětení však citelně zpomalil a zařízení se přehřívalo. Výrobce pravděpodobně podcenil množství chladících otvorů pro elektromotor.

V každém případě se o něj nemusíte bát, robot je vybaven kovovými převody a chrání ho ochrana proti přehřátí v podobě tepelné pojistky. Ta je vratná, po vychladnutí tedy můžete robot dále použít.

Zkušenosti a recenze

Cena kuchyňského robota Sencor STM 6350WH se pohybuje okolo 5 000 Kč. Je to mnohem méně než byste dali za robot zvučnější značky, v tomto případě však musíte počítat s nepříliš propracovaným provedením. Tento model také není zcela univerzální a v balení mu chybí např. příslušenství na strouhání. Celkově jsou s ním však uživatelé spokojeni a přístroj doporučují.

Recenze a zkušenosti s kuchyňským robotem Sencor STM 6350WH

Pozitíva

bohaté příslušenství
poradí si i s hustým těstem

Negatíva

několik konstrukčních nedostatků
chybějí nástavce na strouhání


Autor recenze: Michal Toma
Datum publikace: 16.07.2020
Nejlepší kuchyňské roboty Sencor – recenze, test, srovnání

Nejlepší kuchyňské roboty Sencor – recenze, test, srovnání

Značka Sencor měla na našem trhu zpočátku pověst méně kvalitní, protože se snažila konkurovat ostatním zejména cenou. Později však začala do své nabídky přidávat několik modelů v různých cenových hladinách, které přinášely i zajímavé inovativní funkce. To se týká i kuchyňských robotů Sencor, o kterých vám v článku prozradíme víc. Přinášíme vám také recenze nejoblíbenějších z nich.... Přečíst článek


Přidat komentář