SJCAM SJ4000 WiFi recenze

SJCAM SJ4000 WiFi recenze a zkušenosti
(81.4%)

Hledáte  outdoorovou kameru , která dokáže pořídit skvělé video a přitom je její cena přijatelná? Pak je outdoorová kamera  SJCAM SJ4000 WIFI  to pravé zařízení právě pro...

od 1888 Kč s DPH Zobrazit nejlepší nabídku

Kameru Sjcam SJ4000 Wifi jsem si koupil hlavně kvůli videím na YouTube. Hledal jsem něco cenově dostupné, a hlavně ověřené uživateli. Toto je asi jedna z nejoblíbenějších, ne-li nejoblíbenější kamera začínající YouTuber, snowboardisty a skateboardisty. Kvalita a cena, jsou dvě hlavně kritéria, která jsou v její prospěch.

Množství odolného příslušenství a kompaktní design ve více barvách

V balení jsem dostal kromě kamery také tolik příslušenství, že využití této kamery se dostává na novou úroveň. Mohu ji použít v terénu připevněnou na biku nebo v pokoji, jako web kameru na PC. Primární ji používám na Unboxing a různé vlog z terénu. Ale byla už se mnou v odolném obalu na SpartanRace a absolvovala i pár divokých jízd na kole. Takže využití maximálně.

Obchody, kde koupíte online:

favorite Pridali sme nové recenze na kamery a redakčný výber nejlepší kamery

Co mohu říci k designu, balení a parametrům. Kamera je poměrně malá ale velmi kvalitně zpracovaná. S 1,5" displejem, jednoduchým zapínám i ovládáním pomocí menu, které si můžete samozřejmě přepnout i do češtiny. Bočním tlačítkem se zapíná Wi-fi, což je úžasná věc, protože si tak propojuje kameru rovnou s mobilem.

V balení je kromě kamery odolné pouzdro a kopec různých popruhů a nástavců pro různé uchycení, ať už na kolo nebo jinam. Na výběr je ve více barevných provedeních a mně se zalíbila modrá, tak jsem si objednal právě pěknou modrou verzi. Ale velmi pěkně vypadá i bílá a pro baby červená nebo růžová. Samozřejmě nechybí návod a výrobce přibalil i pár samolepek.

Funkčně nezklame

Kamera disponuje slotem na sd paměťovou kartu (ta není v balení). Používám 32 GB a 16 GB karty, které střídám. Dobíjecí baterie, která na jedno nabití výdrži asi 70 minut záznamu, se nabíjí tak 2 až 2,5 hodiny. Mně se výdrž vždy podařilo vytáhnout maximálně na těch 60 minut v nejvyšším rozlišení. Rozlišení je ve Full HD, což jednoznačně je velkým plusem.

Fotografie jsou zase v kvalitě 12 Mpx fotoaparátu a co se mně osobně nejvíce líbí, je efekt rybího oka. Díky širokoúhlému 170 ° objektivu je snímek pořízený tak, aby snímal vše v širokém zorném poli. Ovládání a nastavení je snadné a já to dělám raději přes aplikaci v mobilu, ale dá se také přímo na kameře přes menu. Pokud bych měl ještě něco důležité zmínit tak konektor HDMI pro rychlé připojení k TV a samozřejmě USB.

Moje hodnocení

Kvalita a cena spolu s bohatou výbavou dělají z této kamery super výhodný nákup. Nemám žádné výhrady k tomu. Nemůžu ji srovnávat s profesionálními kamerami, jako jsou kamery GoPro ale v poměru výkon, kvalita a cena patří tento model jednoznačně mezi nejvýhodnější nákupy. Používá ji mnoho mladých lidí, takže ty praktické zkušenosti jsou bohaté. Kromě bohatého příslušenství, které už je přímo v základní výbavě je na trhu ještě kopec doplňkového příslušenství, takže tam jsou možnosti opravdu bohaté. Zatím jsem si vystačil s tím, co bylo v balení ale taková možnost tu je.

K tomu pokud připočtu Wi-fi, tak těžko budu hledat chyby nebo minusy, ale samozřejmě že jsou. Pokud bych měl některé, které jsem si zatím já všiml, tak za denních a dobrých světelných podmínek je kvalita videa i fotografií na velmi dobré úrovni. Horší je to s natáčením videa za šera a zhoršených podmínkách. Odráží se to už dost viditelně na kvalitě. Protože je předpoklad, že si nahrané video budete ještě ozvučovat, což i doporučuji, protože kvalita nahraného zvuku není příliš vysoká. Mně osobně to nevadí, neboť každé video si i tak dodatečně upravuji a přidávám hudbu.

thumb_up

+ Moderní design
+ Kompaktní rozměry
+ Bohaté příslušenství v základní výbavě
+ Rozlišení videa Full HD
+ Rozlišení fotografií volitelné 12 Mpx, 8 Mpx, 5Mpx
+ Širokoúhlý objektiv 170°
+ Časosběrné snímání
+ Vodotěsné pouzdro až do hloubky 30m
+ HDMI (připojení přímo k TV)
+ Poměr výkonu, kvality a ceny

thumb_down

- Nemá dotykový displej
- Neumožňuje nahrávání 2K (tuto možnost má model SJ4000 plus)
- Stabilizátor obrazu pouze pro fotografie
- Horší kvalita zvuku
- Nahrávání za šera nebo ve špatných světelných podmínkách má trochu horší kvalitu (oproti výborné kvalitě za denního světla)

Moje doporučení

Jsem maximálně spokojený s modelem SJCAM SJ4000 Wi-fi a doporučuji tuto kameru každému, kdo nechce investovat hodně a chce dobrou kvalitu. Určitě má i nějaké nedostatky a nemohu ji porovnávat nebo hodnotit, jak několik násobné dražší kamery, ale poměr výkon, kvalita a cena je stále výborný. V balení najdete tolik příslušenství, že možnosti využití kamery určitě posunete do více oblastí světla). 

Seznam článků

Jak vybrat kameru na přilbu

Jak vybrat kameru na přilbu

Kamery na přilby se v posledním období staly oblíbenou součástí sportu. Jejich odolnost a kvalitní záznam vašich výkonů v extrémních podmínkách jistě potěší nejednoho milovníka divokých i klidnějších sportů. No tak, jako jiná elektronika, i tyto kamery disponují řadou vlastností, v nichž je... Přečíst článek

Nejlepší outdoorové sportovní kamery? Recenze a testy rozhodují

Nejlepší outdoorové sportovní kamery? Recenze a testy rozhodují

Outdoorová kamera je velmi šikovnýnm zařízením, které umožňuje vytvářet unikátní záběry z různých oblastí, ale využití nachází především při sportu. Jde o kompaktní, nesmírně odolné zařízení předurčené k tomu, aby zhotovovaly záznamy z těžko dostupných míst, resp.   takové záběry, které... Přečíst článek

Vývoj ceny produktu SJCAM SJ4000 WiFi

Podobné produkty


Podělte se o své zkušenosti s tímto produktem, jeho kvalitou, reklamací, či přístupem. Budeme rádi za každou Vaši zkušenost.

Buďte první, kdo přidá zkušenost k produktu SJCAM SJ4000 WiFi

Přidat komentář