LAMAX ACTION X8 Electra recenze

LAMAX ACTION X8 Electra recenze a zkušenosti

Outdorovou kameru Lamax Action X8 můžete díky své všestrannosti použít v téměř každé situaci . Obraz má špičkovou kvalitu, je příjemně ostrý, nádherné kvality dosáhnete i...

od 1990 Kč s DPH Zobrazit nejlepší nabídku

Kameru jsem dostala jako dárek. Věnuji se turistice a používám vždy při túrách fotoaparát nebo mobil. Už déle jsem přemýšlela o kameře. Nejprve jsem zvažovala úplně jednoduchou outdoorového kameru, jen základní model. Tímto dárkem mě moje rodina mile překvapila. Beru si ji na túry, už jsem s ní jezdila i na kole v terénu, a přestože jsem tuto značku předtím nezaregistrovala, dnes ji mohu zhodnotit velice kladně. 

Pěkný sportovní design a příjemné rozměry mě mile překvapily

Jako první, co mě velmi překvapilo, byl velmi pěkný design a rozměry. Není to žádná velká kamera, ale kompaktní kamera, která se dobře drží v ruce, a díky nízké hmotnosti ji necítím ani připojenou na popruhu batohu. Design a rozměry hodnotím kladně.

Obchody, kde koupíte online:

favorite Pridali sme nové recenze na kamery a redakčný výber nejlepší kamery

3 nej - kvalitní zpracování, bohaté příslušenství, výborné funkce

Celkové zpracování je velmi kvalitní. Co jsem se dozvěděla dodatečně o této značce, tak jde o českého výrobce, který je velmi úspěšný právě v oblasti sportovních kamer a kamer do aut. Velmi úspěšně se prodává na evropském trhu. Kromě toho jsem v současné době již viděla v obchodech i přenosné reproduktory a sluchátka této značky. To jsem však trochu odbočila.

Co se týče tedy zpracování nemám, co kameře vytknout. Dalším milým překvapením bylo bohaté příslušenství v balení. Kromě kamery se tam nacházely různé držáky, adaptéry, odolné vodotěsné pouzdro, náhradní baterie i držák vhodný na kolo. Mně osobně se líbí držák, kterým se dá kamera upevnit bez odolného pouzdra. Připojit lze buď na stativ nebo svrchu je možnost zavěšení a samozřejmě nechybí nabíječka.

Co osobně považuji za plus, co se týče parametrů a funkcí je nahrávání videa v 4K, i když s určitými kompromisy pouze v 10 fps. Při těchto záběrech už mám pocit, že si tam kamera hodně připočítává nebo spíše si domýšlí ten obraz J. Co do kvality videa ve Full HD a fotografií si však stojí tato kamera velmi dobře, a to i za zhoršených světelných podmínek. Obraz je velmi pěkný, lesklý a kontrastní. Velmi dobře snímá v 170° úhlu a další výbornou funkcí, což hodnotím kladně je časosběrné.

S odolným krytem ji můžete vzít i do vody, co jsem ještě nezkoušela ale výrobce garantuje vodotěsnost do hloubky 30 metrů. Nechybí Wi-fi s přímým připojením na mobil a cyklické nahrávání. To osobně nevyužívám, ale určitě se pro to využití najde v autě nebo někde, kde potřebujete nepřerušovaný záznam. Takto se po zaplnění paměťové karty nahrává záznam znovu s tím, že nejstarší záznamy přepíše.

Velmi dobrou funkcí je i detekce pohybu. Ovládání je velmi intuitivní a po chvíli jsem do toho přišla. Menu je lokalizováno i do češtiny, takže problém s ovládáním by neměl mít nikdo. Displej je maličký o úhlopříčce 1,5". Kamera se dá připojit k PC ik TV. Nabíjení trvá asi 2 hodiny a výdrž, co mně maximálně vydržela bylo asi hodina a 15- 20 minut. Nicméně, mám sebou vždy i náhradní baterii, takže to je velmi dobré řešeno, že byla již v balení.

thumb_up

+ Moderní design a kompaktní rozměry
+ Velmi dobré dílenské zpracování
+ Velké množství příslušenství
+ Jednoduché ovládání
+ Náhradní baterie v balení
+ Sestavení videa z časosběrných fotografií
+ Režim automobil (vhodné při instalaci do auta- kamera se zapne nastartováním auta)
+ Vodotěsné pouzdro (30m)
+ Menu v češtině
+ 4K (s přimhouřením oka)
+ Wi-fi
+ Poměr výkonu a ceny

thumb_down

- Horší přechody ze světla do tmavšího prostoru
- Baterie je chráněna krytem, který nemá žádné uchycení přímo na kameře
- Audio oproti kvalitě obrazu trochu zaostává v kvalitě
- Paměťová karta ne v balení (podpora max. 32 GB)

Jsem s kamerou LAMAX Action X8 Electra velmi spokojená. Nejsem sice náročná uživatelka, ale chci mít dobrou kvalitu. Tento model mi vyhovuje a doporučuji ji určitě někomu, kdo chce natáčet vlastní videa v dobré kvalitě a za dostupnou cenu. Je kompaktní s bohatým příslušenstvím. Dokonce s náhradní baterií již v balení.

Má možnost nahrávat v 4K, bohužel s určitým kompromisem. Záznam ve Full HD je na velmi dobré úrovni. Mně osobně asi nejvíce vadí horší přechod ze světlého místa na tmavé nebo naopak. Kamera se jako kdyby vzpamatovávala, dokud pořádně zaostří detaily.

Menší minus vidím i v krytce, jak se vybírá baterie. Nemá žádné přichycení k tělu kamery a při výměně baterie v terénu mi spadla na zem. Štěstím bylo, že jsem ji našla, ale když spadne do rokle nebo husté trávy může být problém ji najít. Jinak jsem velmi spokojená a z kamery se těším.

Seznam článků

Jak vybrat kameru na přilbu

Jak vybrat kameru na přilbu

Kamery na přilby se v posledním období staly oblíbenou součástí sportu. Jejich odolnost a kvalitní záznam vašich výkonů v extrémních podmínkách jistě potěší nejednoho milovníka divokých i klidnějších sportů. No tak, jako jiná elektronika, i tyto kamery disponují řadou vlastností, v nichž je... Přečíst článek

Nejlepší outdoorové sportovní kamery? Recenze a testy rozhodují

Nejlepší outdoorové sportovní kamery? Recenze a testy rozhodují

Outdoorová kamera je velmi šikovnýnm zařízením, které umožňuje vytvářet unikátní záběry z různých oblastí, ale využití nachází především při sportu. Jde o kompaktní, nesmírně odolné zařízení předurčené k tomu, aby zhotovovaly záznamy z těžko dostupných míst, resp.   takové záběry, které... Přečíst článek

Vývoj ceny produktu LAMAX ACTION X8 Electra

Podobné produkty


Podělte se o své zkušenosti s tímto produktem, jeho kvalitou, reklamací, či přístupem. Budeme rádi za každou Vaši zkušenost.

Buďte první, kdo přidá zkušenost k produktu GoPro HERO5 Black Edition

Přidat komentář