Vybíráme smart hodinky

Chytré hodinky jsou fenoménem posledního období, přičemž pěkně rozšiřují portfolio Vašich technologických hraček. Na základě množství funkcí činí Váš život snadnějším. Mohou spouštět mobilní aplikace, oznámí Vám zmeškané hovory, nové SMS, nebo poslouží jako mediální přehrávač. Pokud jste již přemýšleli o jejich koupi, nabízíme Vám několik tipů, jak se v nich na trhu zorientovat a vybrat pro sebe ty pravé.

Prvním krokem při koupi nových chytrých hodinek by mělo být ověření kompatibility s Vaším smartphonem. Mnoho kupujících se nechá uchvátit designem nebo dostupnými funkcemi, ale hned poté co tyto hodinky rozbalí, zjistí, že jsou s jejich telefonem nekompatibilní a tedy pro ně nepoužitelné. Ověření kompatibility můžete provést buď na stránce výrobce těchto hodinek, nebo se ptát přímo v obchodě, z něhož je kupujete.

Dalším krokem je design hodinek, který by vystihoval Váš styl. Také si musíte promyslet, co konkrétně s hodinkami plánujete dělat. Pokud jste tedy technologický nadšenec, vyberte si hodinky nabité technologiemi. V případě, že jste spíše módním guru, jděte po hodinkách, které opravdu dokáží zaujmout svým designem. Nebo pokud například rádi čtete déle SMSky, emaily či zprávy z jiných aplikací, vyberte si hodinky s co největším displejem.

Podcenit netřeba ani výdrž baterie. Ta bude totiž Vaše smart hodinky udržovat při životě a pokud je chcete používat denně několik hodin, musíte se orientovat na baterii s dlouhou výdrží. Běžná výdrž u monochromatických hodinek, čili hodinek zobrazujících jen bílou a černou barvu je od plného nabití 4-5 dnů. Při hodinkách s barevným displejem se výdrž zaznamenává na 1-2 dny. Je dobré prohlédnout si i recenze Vámi vybraných hodinek, kde se jejich autor výdrži baterie bude určitě detailně věnovat.

Neméně důležitým faktorem než již zmíněné jsou funkce, které chytré hodinky nabízejí. Častokrát hrají roli jako první. Některé smart hodinky jsou určeny pouze pro přijímání a přehled telefonických hovorů či esemesek. Jiné zase nabízejí pokročilejší funkce jako přístup na sociální sítě, plánovač úkolů, kalendář nebo hlasové ovládání. Před zakoupením hodinek si proto ověřte a poznejte všechny dostupné funkce.

Při výběru Vašich chytrých hodinek byste také měli myslet na jednoduchost. Vězte, že hodinky budete používat často a budete s nimi muset pracovat rychle a jednoduše bez žádného uživatelského manuálu. Proto je jednoduché ovládání důležité a zvláště u těch, kteří se považují za méně technické tipy, ale i přesto touží po takových hodinkách.

Jelikož se jedná o zařízení umístěné na tak říkajíc holé ruce, bude pro Vás dobrou vlastností i vodotěsnost. Pokud ji hodinky mají, neznamená to totiž, že se s nimi můžete jít bez strachu potápět do oceánu. Vodotěsnost má totiž také své limity, normy a druhy. Ty se liší od typu tekutiny, hloubky a času ve vodě.

Posledním parametrem, který Vás bude zajímat je určitě cena. Naše přátelská rada na závěr tedy zní, že pokud jste si již svůj model hodinek, který Vás zaujal, vybrali, ověřte si jeho cenu ve více obchodech a pořiďte je za tu nejvýhodnější pro Vás. Při tomto procesu Vám jistě pomohou portály, jejichž úkolem je porovnávat ceny různých produktů a obchodů.

Doporučujeme

Apple Watch

jsou hodinky z dílny kalifornského gigantu s logem nakousnutého jablka. Na první pohled je jasné, že jde o prémiové zařízení, které si nebude moci dovolit každý. Jsou vyrobeny z nerezové oceli, přičemž si je můžete vybrat s libovolným řemínkem z bohaté nabídky. Dostupné jsou v 3 verzích klasické Watch, Watch Sport a Watch Edition, které jsou vyrobeny z 18 karátového zlata pro ty nejnáročnější. Nabízejí velmi pěkný Retina displej, 18 hodinovou výdrž baterie a mnoho zajímavých funkci kde nechybí standardní oznámení, vibrace, přístup na sociální sítě nebo fitness funkce. Jejich nevýhodou je vyšší cena a podpora pouze operačního systému iOS. Cena Apple Watch je aktuálně nastavena na 10 500 Kč.

chytré hodinky Apple Watch

Samsung Galaxy Gear S2 Classic

jsou chytré hodinky od Samsungu nabušeny technologiemi. Nabízejí design inspirovaný Atelier Mendini, široké spektrum různých aplikací, funkci peněženky, odolné tělo z nerezové oceli, bezdrátové nabíjení, zdraví prospěšné funkce jako sledování tepu či fitness aktivit a to vše na Super AMOLED displeji. Výhodou je, že jejich spárujete i z několika Android smartphony jiných značek jako HTC, Motorola, Huawei, LG nebo méně známých OPPO, Nubia či Vivo. Podmínkou je Android minimálně ve verzi 4.4 a paměť RAM vyšší než 1,5GB.

chytré hodinky Samsung Galaxy Gear S2 Classic

Alcatel One Touch GO Watch

jsou inteligentní hodinky, které prostě probudíte pouze natočením ruce k sobě. Dokáží sledovat dobu Vašeho spánku, ovládat multimediální přehrávač nebo fotoaparát Vašeho smartphonu. Změří Vám tep, počet kroků, které jste prošli nebo vždy vypočítá spálené kalorie.

inteligentné hodinky Alcatel One Touch GO Watch

Potěší i funkce počasí až na 12 dní dopředu a jednoduché ovládání. Aktivní lidi také zaujme i sportovně laděný design. Tyto hodinky jsou kompatibilní s operačním systémem Android 4.3 a vyšším, a operačním systémem iOS 7 a vyšším.

Hodnocení článku:
(81.2%)

oblíbené produkty

Zobrazit kategorii:


Přidat komentář