Asus ZenWatch 2 WI501Q recenze

Asus ZenWatch 2 WI501Q recenze a zkušenosti
(80.8%)

Materiál řemínku:  kůže Procesor : Qualcomm APQ8026 Operační systém : Android Wear Operační paměť: 512MB Paměť : 4GB Displej : AMOLED1.63", 320x320, 278ppi Touch...

od 4990 Kč s DPH Zobrazit nejlepší nabídku

Hodinky AsusZenwatch 2 jsem dostal jako dárek a nevím, jestli bych si je sám koupil. Chtěl jsem původně Apple Watch, ale tyto byly dar. Používám je už pár měsíců, tak mohu shrnout pár poznatků, jaké jsou to hodinky.

Elegantní design, který se hodí ke každému outfitu

Designem výrobce nic nepokazil. Jakmile jsem je vybalil, se mi zalíbil jejich podlouhlý tvar a velmi pěkně dílenské zpracování. Vypadají jako kvalitní klasické hodinky a určitě byste v nich na běžný pohled nečekali inteligentní hodinky. Spíše působí dojmem pěkných elegantních hodinek, které si můžete vzít i k obleku. Mám je ve větší verzi s 1,63" displejem a černé barvě s koženým řemínkem.

Řemínek je velmi kvalitní na klasické zapínání a dá se snadno vyměnit. Mám zatím stále ten původní a ani po čase na něm nevidím žádné opotřebení. Hodinky mají pouze jediné tlačítko nebo spíše korunku na pravé straně.

Obchody, kde koupíte online:

Kasa.cz 4993 Kč Do obchodu Kasa.cz
Euronics.cz 4993 Kč Do obchodu Euronics.cz
Alza.cz 4990 Kč Do obchodu Alza.cz
favorite Pridali sme nové recenze na smart hodinky a redakčný výber nejlepší smart hodinky

Hodinky a jejich funkce mají co nabídnout

Jako první vzpomenu displej, protože ten mě zaujal hned svou jemností. Hodinky mají velmi pěkný AMOLED displej s ochranným sklíčkem GorrilaGlass 3 a uvnitř mají procesor QualcommSnapdragon 400 s 1,2 GHz a RAM paměť s 512 Mb. Interní paměť má velikost 4 GB, což mně bohatě stačí. Nejde o nějaké převratné hodnoty, ale spíše bych řekl takový v dnešní době již standard.

Nechybí jim Wi-fi a Bluetooth pro spárování s mobilem. Jelikož obsahují operační systém Android Wear, kterému jsem se potěšil a aktuálně používám ver. 1.4, není problém si do hodinek přidávat aplikace a upravovat si je umím i přímo v mobilu. Používám aplikaci, která je přímo od AsusuZenwatch Manager. Ale trochu mi při tom vadí, že se tak aplikace duplikují. Něco je již v OS a něco přímo v Zenwatch předinstalovány.

Co se mi velmi líbí je bohatý výběr ciferníků, a dokonce si mohu i vytvořit nové díky aplikací Face Designer. To je to lepší, co se mi líbí. Ale pojďme ik pár věcem, které mohu hodinkám vytknout. Tak v první řadě nemají snímač tepové frekvence, což je zklamáním. O GPS ani nemluvím, to jsem ani neočekával.

Měření kroků je takové spíše orientačně na základě pohybů ruky. Funguje to, ale nějak se spoléhat na maximální přesnost nemohu. Druhá věc, co mě velmi zklamala, je okraj kolem displeje. Displej je krásný a možnosti změny ciferníku jsou výborně, ale celkové to kazí hrubý okraj, který dost ukrajuje z displeje.

Ovládání a výdrž

Na pravé straně se nachází pěkná korunka, která má funkci potvrzovacího tlačítka a zároveň slouží i jako power a homebutton. Displej je dotykový a má slušnou odezvu i reakce. Čitelnost na slunci je také docela příjemná. Po této stránce jsem spokojený.

Co mě zklamalo je výdrž. Všude jsem četl o výdrži 4 dny. Při běžném používání se zapnutými oznamovací aplikací, které používám v mobilu mi však hodinky vydrží maximálně jeden a půl dne. Možná dvakrát jsem dosáhl skoro dva dny. Baterie má kapacitu 380 mAh a nabíjení trvá hodinu a něco. Hodinky se nabíjejí pomocí magnetického konektoru s piny na zadní části hodinek.

thumb_up

+ Elegantní design, který se hodí k jakémukoliv outfitu
+ Dvě různé velikosti hodinek vhodně pro muže i ženu
+ Použité jsou kvalitní materiály
+ Pohodlné nošení
+ Výběr řemínků a jejich snadná výměna
+ Možnosti vytváření nových ciferníků
+ Wifi

thumb_down

- Hrubý rám, který ubírá z displeje
- Nemají GPS
- Chybí snímač tepové frekvence

Proč je doporučuji

Tyto hodinky mi vyhovují a zvykl jsem si na ně. Co se týče funkcí, mají ty základny, co mají inteligentní hodinky mít. Určitě bych ocenil snímač tepové frekvence. Tím hodinky ztrácejí. Plusem je možnost telefonování přímo z hodinek a oznámení na dobré úrovni.

Designově se řadí mezi krásnější hodinky, které se nemusíte bát vzít k jakémukoliv outfitu. To je problémem těch inteligentních hodinek, které mají sportovní vzhled a řemínek se silikonu. Co mi vadí je ten hrubý okraj, to nepochopím, jak se z velkého displeje stane díky takovému kroku viditelně malý displej.

Hodinky nejsou lokalizovány do češtiny, ale to mi nevadí. Doporučuji je někomu, kdo neočekává převratné funkce v hodinkách, ale ten základ smart hodinek ocení. Uživatelem, který je chtějí nosit každý den bez ohledu, zda jdou do práce nebo na společenskou událost, případně si zaběhat. Vždy ladí. A samozřejmě těm, kteří hledají inteligentní hodinky za lidovou cenu. Neboť cena těchto hodinek je příznivá.

Seznam článků

Vybíráme smart hodinky

Vybíráme smart hodinky

Smart hodinky jsou fenoménem posledního období, přičemž pěkně rozšiřují portfolio technologických hraček.   Na základě množství funkcí dělají váš život snadnějším.   Mohou spouštět mobilní aplikace, sdělí vám zmeškané hovory, nové SMS nebo poslouží jako mediální přehrávač.... Přečíst článek

Vývoj ceny produktu Asus ZenWatch 2 WI501Q

Podobné produkty


Pozrite si aj Nejprodávanější, Nejlevnější, Zlevněné Smart hodinky

Podělte se o své zkušenosti s tímto produktem, jeho kvalitou, reklamací, či přístupem. Budeme rádi za každou Vaši zkušenost.

Buďte první, kdo přidá zkušenost k produktu Asus ZenWatch 2 WI501Q

Přidat komentář