V dnešní době je skoro v každé domácnosti osobní váha. Pomáhá nám s diagnostikou naší hmotnosti a v některých případech i s jinými tělesnými veličinami. Každý se chce cítit dobře v těle, které má tu správnou hmotnost. Pokud ještě nevlastníte osobní váhu a zvažujete její nákup, tak vás může v obchodě překvapit jejich bohatá nabídka. I osobní váhy prošly vývojem a dnešní inovativní modely vám mohou nabídnout víc, než jen údaj o tělesné hmotnosti v kg.

Jednoduchá mechanická váha - s takovým typem osobní váhy se už setkáte jen opravdu výjimečně. Mechanické modely za poslední roky nahradily digitální váhy. Jejich nevýhodou byla velká odchylka a časem se mechanismus opotřeboval a měření bylo nepřesné.

Dětské osobní váhy - slouží k vážení novorozenců většinou do hmotnosti 20 kg s přesností 5 gramů. Jsou podobné váhám, které se používají v dětských poradnách pro novorozence a batolata.

Digitální osobní váhy - jsou to jednoduché váhy s digitálním displejem, které zaznamenávají pouze jednu veličinu a tou je tělesná hmotnost.

Digitální diagnostické váhy - kromě základního měření tělesné hmotnosti, měří i tělesný tuk, tělesnou vodu a podíl svalové hmoty, viscerální tuk a denní příjem kalorií. U jednodušších modelů jde o výpočet na základě vložených údajů podle vzorce. U dražších modelů mě váha zabudované snímací senzory, které tyto údaje diagnostikují přímo z chodidel, případně z dlaní (za pomoci příslušenství).

Nejlepší osobní váhy 2019 – Test osobních vah

Nejlepší osobní váhy 2019 – Test osobních vah

Náš srovnávací test osobních vah vám pomůže vybrat to nejlepší, co je momentálně na trhu k dispozici. Nechceme vás ale odradit od koupě jiného produktu, jelikož víme, že v kategorii osobních vah je více než 90% produktů spolehlivých a není velká pravděpodobnost, že koupíte nekvalitní výrobek. I tak vám ale nabízíme žebříček nejlepších osobních vah , který jsme sestavili porovnáním... Přečíst článek

Nejlepší digitální dětské kojenecké váhy? Recenze chválí Beurer

Nejlepší digitální dětské kojenecké váhy? Recenze chválí Beurer

Digitální dětské váhy jsou skvělou pomůckou pro všechny maminky, které díky nim dokážou přesně kontrolovat váhu své malé ratolesti a sledovat tak, zda je vývoj dítěte správný. Na trhu najdete množství rozličných modelů kojeneckých vah, a proto jsme si připravili seznam pěti vah, které... Přečíst článek