V dnešní době je skoro v každé domácnosti osobní váha. Pomáhá nám s diagnostikou naší hmotnosti a v některých případech i s jinými tělesnými veličinami. Každý se chce cítit dobře v těle, které má tu správnou hmotnost. Pokud ještě nevlastníte osobní váhu a zvažujete její nákup, tak vás může v obchodě překvapit jejich bohatá nabídka. I osobní váhy prošly vývojem a dnešní inovativní modely vám mohou nabídnout víc, než jen údaj o tělesné hmotnosti v kg.

Jednoduchá mechanická váha - s takovým typem osobní váhy se už setkáte jen opravdu výjimečně. Mechanické modely za poslední roky nahradily digitální váhy. Jejich nevýhodou byla velká odchylka a časem se mechanismus opotřeboval a měření bylo nepřesné.

Dětské osobní váhy - slouží k vážení novorozenců většinou do hmotnosti 20 kg s přesností 5 gramů. Jsou podobné váhám, které se používají v dětských poradnách pro novorozence a batolata.

Digitální osobní váhy - jsou to jednoduché váhy s digitálním displejem, které zaznamenávají pouze jednu veličinu a tou je tělesná hmotnost.

Digitální diagnostické váhy - kromě základního měření tělesné hmotnosti, měří i tělesný tuk, tělesnou vodu a podíl svalové hmoty, viscerální tuk a denní příjem kalorií. U jednodušších modelů jde o výpočet na základě vložených údajů podle vzorce. U dražších modelů mě váha zabudované snímací senzory, které tyto údaje diagnostikují přímo z chodidel, případně z dlaní (za pomoci příslušenství).

Seznam podkategorií:

Nejlepší osobní váhy 2020 – recenze, test, srovnání

Nejlepší osobní váhy 2020 – recenze, test, srovnání

Náš srovnávací test osobních vah vám pomůže vybrat to nejlepší, co je momentálně na trhu k dispozici. Nechceme vás ale odradit od koupě jiného produktu, jelikož víme, že v kategorii osobních vah je více než 90% produktů spolehlivých a není velká pravděpodobnost, že koupíte nekvalitní výrobek. I tak vám ale nabízíme žebříček nejlepších osobních vah , který jsme sestavili porovnáním... Přečíst článek