Bose Solo 5 soundbar – recenze, zkušenosti

akustický rozsah
kompaktní rozměry
kvalitní a čistý zvuk

Hodnocení:
(76.8%)
Prohlédnout nejlepší nabídku

V oblasti zvuku je značka Bose známou firmou. Nyní přichází s jednoduchým a bezdrátovým řešením soundbaru, který využívá technologii Bluetooth. Soundbar nabízí čistý zvuk a akustický výkon 30 wattů. Celkově jde o dva reproduktory. Bose Solo 5 nedisponuje externím ani integrovaným subwooferem.

Zařízení je velmi kompaktní. Nechybí optický vstup a také 3,5 mm jack nebo standardní HDMI vstup. Zařízení dokonce nabízí i možnost připojení standardního koaxiálního kabelu. Streamovat můžete hudbu přímo z tabletu či smartphonu. Ovládat jej můžete za pomoci dálkového ovladače. Zvukovou lištu lze upevnit i na stěnu.

Zaujal vás soundbar Bose Solo 5? Dostupný je na ✅ webu Heureka.cz.

Bose zvukem nezklamal

Zvukové systémy značky Bose mají na trhu dobré jméno. Soundbar z jejich dílny měl proto před sebou těžký úkol toto jméno potvrdit. Na první pohled je Bose 5 velmi nenápadné a kompaktní zařízení. Na základě parametrů, které výrobce uvádí, jsme si nedělali velké naděje. Po připojení nás však překvapil slušný zvukový rozsah a celková kvalita zvuku. Samozřejmě, nízké basové tóny byly opět mírně hluché, ale oproti konkurenci byl Bose 5 velmi solidním zařízením.

Bose Solo 5 recenze

Potvrzením kvality zvuku je i podpora technologie DTS a Dolby Digital. Dolby Atmos, a tedy nejvyšší kvalita zvuku, která však při mnoha filmech není, tedy podporu nemá. O náhradu subwooferu se stará technologie basreflex.

Funkcemi neohromí

V jednom však Bose Solo 5 ztrácí. To, že nepodporuje Dolby Atmos by se ještě dalo odpustit, protože přesto je kvalita zvuku velmi solidní. Avšak pouze jeden HDMI vstup, analogový audio vstup a koaxiální. HDMI vstupy měly být v tomto případě minimálně dva, protože místa na zadní straně je dost.

Soundbar Bose Solo 5 vstupy

Funkce Bluetooth je standardem. Wi-Fi v této kategorii neočekávejte. Dva výkonné reproduktory se dokáží postarat o poměrně slušný prostorový zvuk v menší místnosti, ale určitě nečekejte, že bez externího subwooferu se dočkáte úplného zvukového elánu. Chybí i možnost nastavení zvukových režimů. Co se může zdát jako detail, ale mnohdy jsou zvukové režimy citelné a každý si může najít ten svůj režim, který mu vyhovuje. Bose Solo 5 tak nenabízí v tomto směru nic jiného než holý standard.

Dostupný a jednoduchý

Čím se Bose Solo 5 chce svým zákazníkům zalíbit, je určitě cena. V dané cenové kategorii jde totiž především hlavně v porovnávání kvality zvuku o silného hráče. Na druhé straně, funkcemi a funkčností konkurentů určitě nedobíha.

Soundbar Bose Solo 5 s ovladačem

Jednoduchost i v jeho ovládání. Využít můžete ovladač, který je součástí balení, nebo ho můžete ovládat i ovladačem od vašeho televizního přístroje. Zároveň v balení dostanete i montážní sadu, kterou můžete zvukovou lištu – soundbar, upevnit přímo na stěnu. Velkým plusem jsou i jeho rozměry, a tedy kompaktnost. Vždyť na šířku má pouze 54,8 cm. Na druhé straně, 6 kg na váze není málo.

Zkušenosti a recenze

Bose Solo 5 je v našem pojetí trochu rozpačitou volbou. Rozhodně můžeme říci, že kvalita zvuku i akustický rozsah jsou srovnatelné s danou konkurencí. Nicméně paradoxem je, že Bose Solo 5 nepodporuje formát zvuku Dolby Atmos, čímž by se kvalita zvuku ještě mohla zvýšit. Dva reproduktory a basreflex technologie se postarají i o obstojný prostorový zvuk.

Recenze a zkušenosti s Bose Solo 5

Potěší také kompaktnost zařízení a jeho snadné ovládání. Chybí nám trochu možnost nastavování zvukových režimů. Rovněž by potěšil ještě alespoň jeden HDMI vstup. Bose se však v tomto případě inspiroval podobně dimenzovanou konkurencí. Bluetooth funkce funguje spolehlivě, signál je stabilní a spárování velmi rychlé. V závěru tak opět vyzdvihuji kvalitu zvuku a jeho výkon. Pro menší obývacího pokoje ideální volba, chybějící subwoofer je nahrazen kvalitní technologií a je řešením pro ty, kteří chtějí ušetřit a zároveň zvýšit kvalitu zvuku a akustický výkon televizoru.

Pozitíva

akustický rozsah
kompaktní rozměry
kvalitní a čistý zvuk

Negatíva

bez Wi-Fi
chybí subwoofer


Autor recenze: Bc. Denis Ruščák
Datum publikace: 24.08.2020
Nejlepší soundbary 2024 – recenze, test, srovnání

Nejlepší soundbary 2024 – recenze, test, srovnání

Soundbar? Zpozornět by měli ti, které zajímá prioritně kvalitní audio. A především lidé, kteří si chtějí během filmových večerů dopřát zvuk zasloužené kvality. Soundbar je elegantním řešením pro zvýšení kvality zvuku ve vaší domácnosti. Nejčastěji nahrazuje vestavěné reproduktory televizoru, ale často nahradí i běžné domácí kino či soustavy reproduktorů. Ke kvalitnímu obrazu patří i adekvátní... Přečíst článek


Přidat komentář