JBL Bar 5.1 soundbar – recenze, zkušenosti

opravdu kvalitní basy
jednoduchá instalace
ovládání za pomoci TV ovladače
bezdrátové reproduktory

Hodnocení:
(67%)
Prohlédnout nejlepší nabídku

Jde o bezdrátový soundbar, který nabízí 5.1 kanálový systém. Výhodou jsou dva odpojitelné bezdrátové reproduktory, které umožňují přehrávání zvuku až po dobu 10 hodin. Celkový výkon je 510 W. Kvalitu zvuku zaručuje i technologie Dolby Digital, Dolby Pro Logic II a DTS. JBL BAR 5.1 slibuje i zprostředkování kvalitního prostorového zvuku.

Vybaven je také třemi HDMI vstupy, ARC výstupem a bluetooth, díky kterému můžete streamovat hudbu z jakéhokoliv mobilního zařízení. Ovládání probíhá za pomoci ovladače, který je dodáván k televizoru. Výhodou je i možnost montáže soundbaru přímo na stěnu. Nevýhodou může být o něco rozměrnější subwoofer, který však nabízí kvalitní basové tóny.

Máte zájem o soundbar JBL BAR 5.1? Zakoupit si jej můžete v ✅ e-shopu Alza.cz.

Nenápadný, ale kvalitní

Na poměry výrobce JBL působí soundbar JBL BAR 5.1 skutečně konzervativně. Pokud máte doma moderní televizor s kvalitním obrazem, kvalitní zvuk musí být samozřejmostí také. JBL BAR 5.1 je již podle parametrů velmi vyspělým audio systémem. Hlavní roli hraje samotná lišta, jak jinak, lze ji umístit pod televizor na televizní stolek nebo nad televizor, či dokonce ji lze upevnit na stěnu za pomoci držáků. Ze soundbaru se tak stane ještě méně nápadný doplněk.

JBL BAR 5.1 recenze

Určitě si všimnete subwoofer s 250 mm měničem. Ten už takový nenápadný rozhodně není, co nás trochu překvapilo, ale po spuštění hudby jsme pochopili proč. Basy, které JBL BAR 5.1 přináší, jsou hlavním esem. A pokud někdo tvrdil, že soundbar nedokáže nabídnout prostorový zvuk jako domácí kino, zde se zmýlil. Svou práci odvádějí i dva bezdrátové reproduktory. Celkový výkon soundbaru je 510 wattů. Reproduktory nezklamali a slíbených 10 hodin bez zdroje vydržely. Po vybití nabíjení trvá přibližně 3 hodiny. A kvalita zvuku? O té si řekneme více dále.

Zvukem překvapil

Kvalitu zvuku určuje samozřejmě i zdroj, z něhož obsah pouštíme. V nabídce je trojice HDMI vstupů, optický vstup, ARC vstup, USB či Bluetooth. A tady je jeden zásadní rozdíl, který jsme postřehli. Bluetooth 4.2 se při přehrávání zvuku ani náhodou nevyrovná optickému nebo HDMI vstupu. Díky funkci JBL SoundShift můžete streamovat různou hudbu a v TV jednoduše přepínat.

Obecně, kvalita basů překvapila snad nejvíce. Zmíněný "gigantický" subwoofer hraje svou roli. K tomu se však přidává i podpora Dolby Digital, Dolby Pro Logic II a DTS. Filmy, videa či hudba, které podporují tyto audio technologie tak znějí nejčistší, jak jen je možné. Vůči přehrávání zvuku jsme neměli žádné výhrady. Čím však soundbar zákazníka překvapí, je enormně přemrštěná cena.

Manipulace a ovládání

Zmínili jsme dva bezdrátové reproduktory, které vydrží hrát zhruba 10 hodin. Ve skutečnosti jsou tyto reproduktory připojeny za pomoci konektoru k hlavní liště – soundbaru. Je jen na vás, zda je odpojíte a rozmístníte po místnosti, nebo necháte přímo v liště. Ta je v podstatě i jejich dokovací stanicí. Toto inovativní řešení však hodnotíme velmi pozitivně.

Bezdrátové reproduktory JBL BAR 5.1

Co se týče instalace. 30 minut od vybalení z krabice jsme již lištu měli namontovanou pod televizorem na stěně. Ještě méně času vám to zabere, pokud soundbar položíte na televizní stolek. Soundbar ovládáte za pomoci jediného ovladače, kterým ovládáte i televizor. JBL BAR 5.1 je naprogramován tak, abyste ho ovládali právě současným ovladačem od televizoru.

Zkušenosti a recenze

Je třeba říci, že JBL BAR 5.1 v segmentu soundbarů nadělal pořádně vlny. 5.1 kanálová sestava reproduktorů s výkonem 510 wattů a extrémně kvalitním subwooferem potěší i skeptiky, kteří tvrdí, že soundbar a prostorový zvuk nejdou dohromady. V tomto případě to neplatí. Podpora 4K, Dolby Digital, DTS, Dolby Pro Logic II jsou jen potvrzením, že JBL pracuje s kvalitními technologiemi.

Recenze a zkušenosti s JBL BAR 5.1

Funkce Bluetooth nebo 3 HDMI vstupy, USB či optický vstup jsou rovněž skvělou známkou kompatibility. Obecně je ozvučení na velmi vysoké úrovni, což potvrzují i ​​recenze zákazníků. Odpojitelné bezdrátové reproduktory s výdrží okolo 10 hodin jsou rovněž velkým plusem. Zároveň je hlavní lišta jejich nabíjecí stanicí, což působí velmi elegantně a nenápadně. Jejich nabití trvá zhruba 3 hodiny.

Lištu je možné dokonce uchytit i na stěnu. Montážní prvky jsou v balení. Ovládat můžete soundbar ovladačem od televizoru, ale dodávaný je i originální ovladač k soundbaru. Snad jediným negativem je opravdu vysoká cena a škoda, že v rámci kompatibility nepodporuje soundbar Chromecast, Google Assistant nebo Apple AirPlay.

Pozitíva

opravdu kvalitní basy
jednoduchá instalace
ovládání za pomoci TV ovladače
bezdrátové reproduktory

Negatíva

vyšší cena (značka JBL)
nepodporuje Dolby Atmos


Autor recenze: Bc. Denis Ruščák
Datum publikace: 24.08.2020
Nejlepší soundbary 2022 – recenze, test, srovnání

Nejlepší soundbary 2022 – recenze, test, srovnání

Soundbar? Zpozornět by měli ti, které zajímá prioritně kvalitní audio. A především lidé, kteří si chtějí během filmových večerů dopřát zvuk zasloužené kvality. Soundbar je elegantním řešením pro zvýšení kvality zvuku ve vaší domácnosti. Nejčastěji nahrazuje vestavěné reproduktory televizoru, ale často nahradí i běžné domácí kino či soustavy reproduktorů. Ke kvalitnímu obrazu patří i adekvátní... Přečíst článek


Přidat komentář