Jaká je ta nejlepší termoska?

Termosky nebo termohrnky jsou součástí našeho každodenního života. Před pár lety se primárně využívaly na dlouhé túry v přírodě, campovanie a výlety, dnes si bereme termosky a termohrnky s teplým nápojem i do práce. Termoska nebo termohrnek nám může dělat společnost i při sportovních aktivitách.

Termoska

Na první pohled je výběr termosky banální záležitost. No rychlý nákup vás může někdy i pořádně zklamat. Termosku si většinou přibalíte do batohu nebo do tašky anechcete ji každou chvíli kontrolovat, zda tekutina zní nevytéká a ani to, zda udrží teplotu nápoje.

Ať už chcete udržet teplotu horkého nápoje během chladných dnů, nebo vletním období chlazený nápoj, termoska musí splňovat několik parametrů.

Nejlepší termosky

Dobré těsnění

Nejdůležitější věc při Termoska je kvalitní těsnění. Můžete mít jakýkoliv designově zdařilý model, pokud vám nebude termoska dobře těsnit anápoj se vám dostane tam, kam nemá. Uzavírání termosek je různé anejčastěji výrobci používají tzv. knoflíkové, kde stiskem uvnitř těsnicího uzávěru otevřít malou část, kterou můžete nápoj přelévat nebo dávkovací pumpičku.

Kromě takových uzávěrů jsou i těsnící uzávěry, které mají po stranách drážky a mírným uvolněním uzávěru můžete nápoj přelévat nebo klasické uzávěry, které musíte celé ukroutit. Důležité však je, aby se po zatočení uzávěra a víka termosky nedostala žádná tekutina ven.

Snadná manipulace

Jednoduché otevírání auzavírání oceníte hlavně vzimě vhorách, pokud si budete chtít zkřehlými prsty otevřít termosku analít teplý čaj nebo kávu. Zvolte si proto termosku s takovým uzavíráním, aby vám vyhovovala v každé situaci. Výhodou je, že víko termosky se zároveň používá jako pohár na nalití nápoje.

Dobrá udržitelnost teploty

Důležitý údaj, který by měl každý výrobce uvést, je doba udržení teploty. Údaj by měl obsahovat výslednou teplotu po určitém čase při dané vstupní teplotě. To se týká horkých i chladných nápojů. Tyto hodnoty jsou uvedeny sohledem na určitou venkovní teplotu.

Termoska na výlety

Materiál

I materiál, zjehož je termoska nebo termohrnek vyroben, je důležitý. nejen zhlediska neškodnosti, ale i ochrany při pádu vterénu. Pokud si berete termosku na sportovní aktivity anáročné túry, určitě oceníte protiskluzovou úpravu povrchu. Podle využití si můžete vybrat pogumovanou termosku, nerezovou nebo skleněnou. Při termohrnečcích se předpokládá, že s nimi příliš manipulovat nebudete a ponesete si je do práce, kde budou stát. Proto si můžete vybrat i na základě pěkného designu, vyhovujícího objemu a, samozřejmě, kvalitního těsnění.

Objem

Jde o parametr, který je především záležitostí preferencí. Na trhu najdete modely od 0,2 ml až po ty svelkým objemem 1 - 1,5 l. Nejstandardnějším velikostí jsou termosky oobjemu 0,5 l a 0,7 l. Na delší výlety, kde budete potřebovat více tekutin, je ideálnější termoska alespoň s 1,4 l objemem.

Termosky

Hmotnost

materiál ahmotnost na sebe navazují. Nejen vnější pouzdro, ale hlavně vnitřní část termosky mohou podstatně zvýšit její váhu. Ať už si vyberete nerezový model, nebo ten z plastu, měli byste zvážit jeho váhu. Na výlety, túry jistě oceníte spíše modely s nižší hmotností.

Tvar a design

Extrémně velké rozdíly vdesignu termosek nehledejte. jsouněkteré, které trochu vzhledem a úpravou materiálu vybočí zradu, ale většina termosek má tvar užšího válce.

Na trhu najdete bohatou nabídku různých značek termosek, od těch "no name" až po ty od ověřených výrobců. Mezi oblíbené značky patří Coleman, Asa Selection, Sagaform, Stanley, Husky, Tescoma nebo Esbit, Primus, Laken, Tatonka.

Recenze a hodnocení

Nejlepší termosky

Hodnocení článku:
(80.6%)

Pulbikované dňa: 21.11.2018


Přidat komentář