Aligator R40 eXtremo odolný telefon – recenze, zkušenosti

Výborný poměr mezí cenou a kvalitou
Odolný vůči vodě a prachu
Odolný při ponořené do 3 m
Kompaktní rozměry a nízká hmotnost
Dlouhá výdrž baterie
Jednoduché ovládání
Podpora Bluetooth
2 sloty na SIM kartu
Slot na paměťovou kartu
Vcelku velké interní úložiště (vzhledem ke kategorii)

Hodnocení:
(79.8%)
Prohlédnout nejlepší nabídku

Aligator R40 eXtremo je vodotěsný a prachotěsný outdoorový telefon s výkonnou, 2 000 mAh baterií, která má v Stand-By režimu výdrž až 336 hod. Aligator je vybaven jedním, 5 Mpx objektivem, podporuje Bluetooth, má OS Android, 2 sloty na SIM kartu a 1 slot na paměťovou kartu. Váží pouhých 150 g a jeho rozměry představují 129,5 x 51 x 15,5 mm.

Technické parametry: rozměry = 129,5 x 51 x 15,5 mm, hmotnost = 150 g, displej = 2,4", procesor = 1-jaderný (blíže nespecifikovaný), OS = Android, RAM = 3 GB, interní paměť = 32 GB, kapacita baterie = 2 000 mAh

Odolný telefon Aligator R40 extrémně najdete za dobrou cenu na ✅ webu Heureka.cz.

Stoprocentní zálesák, odolný telefon Aligator

Aligator R40 eXtremo jsme mohli srovnávat pouze z hlediska odolnosti a výdrže baterie. Na rozdíl od všech ostatních modelů jde o jediný tlačítkový outdoorový telefon, který je určen výhradně k telefonování a smskování. Hned na úvod vám prozradíme, že v rámci této kategorie outdoorových telefonů jde o velmi kvalitní, spolehlivý a odolný model, který vyhrává i v mnoha jiných srovnáních.

Aligator má velmi nízkou hmotnost, jen 150 g, a kompaktní rozměry (129,5 x 51 x 15,5 mm). Mluvit o velikosti a kvalitě displeje asi nemá smysl, avšak pro úplnost informací, má 2,4-palcovou úhlopříčku (to je na tlačítkový model celkem parádní) a rozlišení 320 x 240. Z praktických funkcí stojí za zmínku tlačítko SOS a integrované světlo, které slouží jako záložní baterka.

Aligator R40 eXtremo recenze

Aligator R40 eXtremo má krytí IP68, což znamená, že je stoprocentně prachotěsný i vodotěsný. Dokonce jej můžete ponořit až do hloubky 3 m.

2 000 mAh se může mezi 4- až 10-tisícovými bateriemi jevit jako hračkářská, netřeba však zapomínat, že Aligator R40 eXtremo není zkonstruován k používání mobilních dat a nemá ani žádné další funkce, které odebírají nejvíce energie. Výdrž v Stan-By režimu je 336 hodin (14 dní).

Opravdu bezproblémový chod a ovládání

Hodnocení hardwaru v tomto případě vyznívá trochu komicky. Aligator R40 eXtremo je vybaven 1-jádrovým procesorem, cca 3 GB operační pamětí a 32 GB interním úložištěm. Dokonce má i, blíže nespecifikovaný, OS Android. Na to, že jde o tlačítkový model, jsou však tyto parametry zcela dostačující.

Outdoorový telefon Aligator R40 eXtremo

Plynulost při ovládání je v porovnání s ostatními kousky, nepochybně, nejlepší (na Aligator R40 eXtremo se vlastně nemá co zasekávat). Doplňky, jako NFC či čtečka otisků prstů, podpora Wi-Fi, LTE či GPS na něm budete, logicky, hledat zbytečně. Bluetooth "spojení" však tento zálesák zvládá.

Kamera je na tom podobně. Jde o 5 Mpx objektiv, což je však při srovnání s jinými tlačítkovými odolnými telefony výrazný nadprůměr, bez blesku či funkce automatického ostření. Pozitivním překvapením je, že do Aligatoru můžete vložit až 2 SIM karty, v tomto směru se tedy vyrovná všem ostatním modelům v našem testu. Dokonce je vybaven i slotem na paměťovou kartu o velikosti do 259 GB.

Zkušenosti a recenze

V uživatelských recenzích jsou zmíněné plusy, jako odolnost, jednoduché ovládání, baterka ovladatelná samostatným tlačítkem, výdrž baterie, kvalitní fotoaparát, robustnost či dostatečná hlasitost. Spotřebitelé příliš neohúrili menší písmena na klávesnici a plastové provedení.

Recenze a zkušenosti s odolným telefonem Aligator R40 eXtremo

Pozitíva

Výborný poměr mezí cenou a kvalitou
Odolný vůči vodě a prachu
Odolný při ponořené do 3 m
Kompaktní rozměry a nízká hmotnost
Dlouhá výdrž baterie
Jednoduché ovládání
Podpora Bluetooth
2 sloty na SIM kartu
Slot na paměťovou kartu
Vcelku velké interní úložiště (vzhledem ke kategorii)

Negatíva

Nekvalitní fotoaparát
Jen základní úkony
Bez jakýchkoliv pokročilých funkcí


Autor recenze: Viktória Hartmannová
Datum publikace: 20.04.2021
Nejlepší odolné telefony 2022 – recenze, test, srovnání

Nejlepší odolné telefony 2022 – recenze, test, srovnání

Odolné telefony využijete při pobytu v přírodě, ale také při kutilství. Jejich specifickými vlastnostmi jsou nadprůměrná výdrž baterie, odolnost vůči vodě, větru, nárazům a nečistotám. Dnešní smart odolné telefony disponují i ​​množstvím praktických funkcí, senzory, kvalitními fotoaparáty/kamerami, přehlednými i velkými displeji či výkonnými hardware řešeními, proto mohou klidně nahradit i... Přečíst článek


Přidat komentář