Klarstein Chamonix elektrický krb – recenze, zkušenosti

zajímavé designové provedení
věrná simulace plamene se stmíváním

Hodnocení:
(80.4%)
Prohlédnout nejlepší nabídku

Mohutný elektrický krb, který designem připomíná staré časy. Jeho tělo je vyrobeno ze dřeva (konkrétně MDF desek) a lakované bílým lakem. Je skutečně robustní a váží až 45 kg. Jeho topná tělesa vám poskytnou výkon 2 000, resp. 1 000 W (přepínatelný), přičemž vestavěný ventilátor teplo dokonale rozptýlí po místnosti. Simulace plamene je efektní a vcelku věrná, světelné efekty můžete i stmívat. Škoda jen poměrně vysoké ceny, ze které máme pocit, že si připlácíme zejména za design.

Parametry: max. výkon: 2 000 W; regulace výkonu: 2 stupně; simulace plamenů: ano, se stmíváním; další funkce: vestavěný ventilátor; rozměry (š xvxh): 109 × 102 × 35 cm; hmotnost: 45 kg

Líbí se vám elektrický krb Klarstein Chamonix? Dostupný je v ✅ e-shopu electronic-star.cz.

Staré časy jsou zpět

Elektrický krb Klarstein Chamonix nám připomíná svým vzhledem konec 19. či začátek 20. století. Přestože je vyhotoven ze dřeva (nalakovaného bílou barvou), nás překvapila jeho vysoká hmotnost až 45 kg. Jeho přesouvání po místnosti tedy bude pokaždé zkouškou vaší síly.

Klarstein Chamonix recenze

Samotná krbová vložka pak působí oproti dřevěnému tělu přímo miniaturním dojmem. Na vrchní straně krbu máte k dispozici poměrně velký odkládací prostor, kam můžete uložit např. vaše oblíbené rodinné fotografie.

I jako hlavní zdroj tepla

Krb je již standardně vybaven topnými tělesy, které vyvinou max. výkon 2 000 W. Přepnutím ho můžete snížit na 1 000 W. Teplo po místnosti pomůže rozptýlit vestavěný ventilátor a krb tak můžete využít i na vytápění celé místnosti. Výrobce to sice v manuálu nedoporučuje, ale nepochopili jsme, z jakého důvodu.

Ovládání je čistě mechanické, kromě přepínání výkonu a zapínání krbu můžete ještě stmívat světelné efekty simulace plamene, která se nám zdála být vcelku věrná.

Klarstein Chamonix simulace plamene

Nepříjemně nás překvapilo, že další pokročilé funkce tento krb nenabízí přesto, že výrobce se o nich zmiňuje v uživatelském manuálu. Pravděpodobně jde o společnou příručku k několika modelům.

Nepotěší hlučnost, ani cena

Některé ventilátory v el. krbech jsou hlučnější, tohoto modelu se to ale netýká. Hlučnosti se však nevyhnete, protože topná tělesa při počátečním nahřívání vydávají zvláštní zvuky.

Termostat elektrického krbu Klarstein Chamonix

Za cenu vysoce přesahující 9 000 Kč bychom od elektrického krbu čekali asi více funkcí. Nemůžeme se tedy zbavit dojmu, že si v tomto případě připlácíme zejména za design a robustní provedení.

Zkušenosti a recenze

Většinu uživatelů zaujal na tomto krbu především design, který připomíná skutečný krb. Díky ventilátoru rychle ohřeje prostor a k tomu vytvoří příjemnou atmosféru. Obtěžujícím se jim jeví zvuk ventilátoru při zahřívání, na který se však dá podle nich časem zvyknout.

Recenze a zkušenosti s elektrickým krbem Klarstein CHamonix

Pozitíva

zajímavé designové provedení
věrná simulace plamene se stmíváním

Negatíva

vysoká cena
velmi vysoká hmotnost


Autor recenze: Mgr. Tomáš Polakovič
Datum publikace: 27.11.2019
Nejlepší elektrické krby a kamna 2022 – recenze, test, srovnání

Nejlepší elektrické krby a kamna 2022 – recenze, test, srovnání

Nemáte doma komín, ale přáli byste si mít krb? Pouvažujte nad elektrickým krbem – chybí mu sice autentický zvuk praskajícího dřeva, má však i řadu výhod. V článku vám prozradíme, které to jsou, představíme nejoblíbenější modely elektrických krbů a poradíme, jak si takový krb vybrat. Nejlepší elektrické krby Elektrické krby – recenze Elektrický krb možná nenabídne... Přečíst článek


Přidat komentář