Klarstein FoodLocker Slim svářečka fólií – recenze, zkušenosti

i pro měkké a tekuté potraviny
vynikající cena

Hodnocení:
(78.8%)
Prohlédnout nejlepší nabídku

Svářečka fólií s kompaktními rozměry. Je kompatibilní se sáčky (výrobce přibalil 10 ks), fóliemi do šířky 30 cm i nádobami (ty musíte spolu s hadičkou přikoupit).

Zvládá uchovat suché i vlhké potraviny, přebytečnou tekutinu vypustí do nádobky, kterou lze jednoduše vyjmout a umýt. Je plně automatická, takže dokáže vysát vzduch i svařit fólii automaticky. Nabízí však i manuální režim, kdy vzduch odsává během držení tlačítka – můžete ji tedy použít i na měkké potraviny, jako např. sýry a chléb, které se tím pádem nezdeformují.

Svary jsou dvojité a mimořádně těsné, svařování však trvá oproti jiným modelům dlouho kvůli nízkému sacímu výkonu. Hlučnost je poměrně nízká díky zabudovanému tlumiči hluku. Ovládání zajišťují pouze 3 tlačítka, provozní stavy indikují LED kontrolky.

Další funkce zařízení nenabízí, potěší vás však vynikající cenou kolem 2 000 Kč.

Parametry: typ: plně automatická; příkon: 130 W; sací výkon: 9 l/min; vhodný pro: fólii a sáčky do 30 cm šířky; hlučnost: nespecifikovaná; další funkce: vývod pro odsávání z nádob, tlumič hluku, vyjímatelná sběrná nádoba na tekutiny; rozměry (š × v × h): 35 × 7 × 16 cm; hmotnost: 1,4 kg

Svářečku fólií Klarstein FoodLocker Slim najdete na ✅ webu Heureka.cz.

Zabere minimum místa

Na svářečce fólií Klarstein FoodLocker Slim nás překvapily především kompaktní rozměry. Je široká pouze 35 cm, hluboká 16 cm a vysoká 7 cm, takže na kuchyňské lince ani při skladování vám nezabere mnoho místa.

Design zařízení je jednoduchý, plasty nepůsobí nejodolněji, vzhledem k ceně jsme však přimhouřili oko. Stabilitu zajišťují gumové nožičky. Napájecí kabel má délku 1,4 m, což je tak akorát.

Klarstein FoodLocker Slim recenze

Návod k použití je zpracován na poměry značky Klarstein vcelku detailně a najdete v něm popis všeho, co potřebujete spolu s doporučeními, na jaké potraviny se svářečka hodí.

Na tuhé, tekuté i měkké potraviny

Se svářečkou fólií můžete použít plastové sáčky i fólie do šířky 30 cm. Můžete použít originální fólie Klarstein (výrobce přibalil 10 ks), ale úspěšně jsme odzkoušeli i neoriginální.

Odsávat vzduch můžete i ze speciálních nádob, resp. dóz, zařízení je pro tento účel vybaveno konektorem na hadičku. Tu si však musíte spolu s nádobami zakoupit zvlášť.

Sací výkon svářečky, resp. vakuovačky je 9 l/min, což je o dost méně než u většiny konkurenčních modelů. Při testování to bylo znát, odsávání trvalo poměrně dlouho. Svary jsou dvojité, což zajišťuje dokonalou těsnost, která je nezbytná např. pro vakuovém vaření ve vodě (technika sous-vide).

Svářečka folií Klarstein FoodLocker Slim s kompaktními rozměry

Odsávání bylo oproti jiným modelům o něco tišší, pravděpodobně tomu pomáhá i vestavěný tlumič hluku. Před přetížením chrání zařízení vestavěná ochrana proti přehřátí.

Se svářečkou fólií Klarstein FoodLocker Slim jsme zkoušeli uchovat tuhé i měkké suroviny. Svářečku totiž můžete použít v automatickém režimu, ve kterém si nejprve odsaje vzduch a následně sáček sama svaří. Druhou možnost nabízí manuální režim, kdy odsajete vzduch sami a sáček svaříte, jakmile to uznáte za vhodné. Právě tento režim se hodí např. na sýry, chléb a podobné měkké potraviny, které nechcete zdeformovat.

Na vlhké potraviny (např. syrové či marinované maso) zase výrobce přístroj vybavil sběrnou nádobou na tekutiny. Tu můžete vybrat a následně jednoduše vyčistit.

Ovládání zvládne každý

Ovládání zajišťují pouze 3 tlačítka. Prvním je tlačítko Auto, kterým aktivujete automatický režim nebo zrušíte konkrétní operaci. Druhým je tlačítko Vacuum – po jeho stisknutí zařízení odsává vzduch, dokud tlačítko neuvolníte. Třetím je tlačítko Seal, které dá zařízení povel na svaření fólie.

Svářečka folií Klarstein FoodLocker Slim s vestavěným tlumičem hluku

Všechna tlačítka jsou vybaveny LED kontrolkami, díky kterým vidíte, co se v zařízení děje. Displejem ani zvukovou indikací výrobce zařízení nevybavil. Je to škoda, protože o dokončení svařování nás informovala pouze kontrolka, která přestala blikat. Pípnutí by bylo lepší a urychlilo by práci při větším počtu váukovaných potravin.

Zkušenosti a recenze

Svářečka fólií, resp. vakuovačku Klarstein FoodLocker Slim koupíte již za kolem 2 000 Kč. Zařízení sice nedisponuje žádnými pokročilými funkcemi, přesto však cenu hodnotíme jako vynikající.

Kvalita provedení, možnost svařovat manuálně i automaticky, dvojitý zatavovací šev, ale např. i vestavěný tlumič hluku jsou podle uživatelů jen některé z plusů tohoto přístroje. Líbí se jim i kompaktnost přístroje a jeho hmotnost. Menším mínusem je podle mnoha jen delší doba svařování.

Recenze a zkušenosti se svářečkou fólií Klarstein FoodLocker Slim

Pozitíva

i pro měkké a tekuté potraviny
vynikající cena

Negatíva

nemá pokročilé funkce
chybí zvuková signalizace


Autor recenze: Michal Toma
Datum publikace: 17.08.2020
Nejlepší svářečky fólií 2024 – recenze, test, srovnání

Nejlepší svářečky fólií 2024 – recenze, test, srovnání

Uskladněním potravin ve vakuu můžete výrazně prodloužit jejich životnost. Zařízení, používané na tuto činnost se nazývají svářečky fólií nebo vakuovačky a jsou hojně využívány v restauracích a v profesionální gastronomii. Výrobci však postupně představují i ​​modely pro domácí použití s ​​výrazně nižšími cenami. Dáme vám tipy, na co můžete svářečky fólií použít, poradíme vám, jak si... Přečíst článek


Přidat komentář