Lifefit BT 4.0 hrudní pás – recenze, zkušenosti

nízká pořizovací cena
ANT+ i Bluetooth

Hodnocení:
(80.4%)
Prohlédnout nejlepší nabídku

Hrudní pás s Bluetooth připojením a vodotěsnou konstrukcí. Lifefit BT 4.0 je měřič pulsu, který disponuje rovněž bezdrátovým ANT+ připojením. Kompatibilní je s operačním systémem Android i iOS. Stejně spolupracuje s více fitness aplikacemi pro zobrazování relevantních údajů.

Sběr metriky zabezpečuje Lifefit BT 4.0 díky elektrickému senzoru. Zařízení není vybaveno integrovanou pamětí. Popruh lze nastavit na maximální obvodovou délku 80 cm. Zdrojem napájení já vyměnitelná baterie CR2032, která je v případě Lifefit BT 4.0 součástí balení. Hrudní pás není vhodný do vody, disponuje pouze základní vodotěsností vůči potu a stříkající vodě.

Hrudní pás Lifefit BT 4.0 je dostupný na ✅ webu Heureka.cz.

Absolutní základ

Do našeho testu se hrudní pás Lifefit BT 4.0 dostal jako zástupce z nejlevnější cenové kategorie. Právě tomu jsme přizpůsobili si samotné nároky na jeho vlastnosti i funkčnost. Pravdou je, že Lifefit vám nabídne holý základ. Měření srdečního tepu je přesně to, co jsme od tohoto hrudního pásu čekali. Ačkoli, pravdou je, že při zapínání jsme zjistili, že je spíše určen pro štíhlejší dámy. Zdrojem napájení je vyměnitelná baterie CR2032, kterou výrobce dodává v balení.

Lifefit BT 4.0 recenze

Maximální obvod, ačkoli elastického, popruhu je jen 80 cm, což v našem případě byl docela problém. Test však pokračoval. Ke konektivitě se dostaneme ještě později, ale rozhodně potěší, že funguje nejen Bluetooth, ale i ANT+ rozhraní. Tím pádem si hrudní pás může rozumět i s mnoha fitness zařízeními v posilovnách. Každopádně, naměřené hodnoty oproti konkurenci byly o něco více rozdílné, což značí, že odchylka je o něco vyšší, ale na druhé straně, pro rekreační účely určitě postačuje.

Slabší výběr

Každý má svou oblíbenou aplikaci a pokud jste již nějaký hrudní pás měli, určitě jste využívali buď tovární aplikaci, nebo jednu z nejpoužívanějších. Lifefit BT 4.0 je kompatibilní například s aplikací Runtastic PRO, Endomondo či RunKeeper, pokud však nemáte některou z těchto ve vašem portfoliu, na výběr příliš nemáte.

Hrudní pás Lifefit BT 4.0

Při spárování navíc nezapomeňte, že váš telefon nenajde přijímač Bluetooth přímo v telefonu, ale pouze skrz samotnou aplikaci. To samozřejmě není žádná nevýhoda. Hrudní pás rovněž nespolupracuje se všemi smart hodinkami či sporttestery.

Nezklame, ale neohromí

Lifefit BT 4.0 určitě není průlomovým hrudním pásem a nikoho neohromí. Rozhodně však není nepovedeným kouskem. Disponuje kompaktními rozměry a modul je dokonce vodotěsný samozřejmě pouze vůči potu a stříkající vodě, ale i to potěší a zvýší jeho odolnost. Nemá integrovanou paměť, takže údaje snímá a přenáší pouze v reálném čase. Své tréninky si však na jejich konci lze uložit přímo v používané aplikaci. Následně můžete sledovat i další metriky jako spálené kalorie, aktivní čas používání a rovněž počet kroků a mnoho jiného.

Lifefit BT 4.0 napájení

Závěrečné hodnocení

Pokud hledáte levné a jednoduché řešení, které vám může napomoci optimalizovat váš tréninkový proces, Lifefit BT 4.0 je ideální volbou. Jde o měřič srdečního tepu, který za pomoci elektrických senzorů snímá hodnotu srdečního rytmu. Popruh kolem hrudního pasu má maximální obvod 80 cm, což není zrovna nejvíce. Z hlediska konektivity je vybaven Bluetooth připojením a také ANT+ technologií. Zdrojem napájení je vyměnitelná baterie CR2032, která je součástí balení.

Spárování se smartphonem je otázkou několika minut. Odchylka měřených hodnot je o něco vyšší, ale pro orientační účely rekreačního sportovce rozhodně postačuje. Kompatibilní je pás například s aplikací Runtastic PRO, RunKeeper či jinými. Nespolupracuje však s mnoha sporttestery či smart hodinkami. Nemá integrovanou paměť, hodnoty přenáší pouze v reálném čase. Navzdory menším nedostatkům jde o, vzhledem k ceně, velmi zdařilý model pro nenáročné.

Pozitíva

nízká pořizovací cena
ANT+ i Bluetooth

Negatíva

bez integrované paměti
větší odchylka
slabší kompatibilita


Autor recenze: Bc. Denis Ruščák
Datum publikace: 24.10.2020
Nejlepší hrudní pásy 2023 – recenze, test, srovnání

Nejlepší hrudní pásy 2023 – recenze, test, srovnání

Aktivní pohyb je v 21. století důležitější než v minulosti. Sedavý způsob života by nebyl problémem, kdyby byl vyvážený s dostatečným množstvím pohybu. Běhání, cyklistika, posilování, plavání, tenis či jiné individuální nebo kolektivní sporty, při kterých dochází k fyzické aktivitě. Své tělo je třeba pečlivě sledovat, zda jste profesionální nebo rekreační sportovec. Skvělým pomocníkem k... Přečíst článek


Přidat komentář