Steba JM2 jogurtovač – recenze, zkušenosti

až 12 ks 200 ml sklenic (2,4 l jogurtu) na jednu dávku
displej a časovač

Hodnocení:
(80.4%)
Prohlédnout nejlepší nabídku

Jogurtovač s netradičním tvarem, ale ohromnou kapacitou až na 12 sklenic o objemu 200 ml. Dohromady tak vyrobíte až 2,4 l jogurtu na 1 dávku, tento model se tedy hodí pro větší rodiny. Materiálové provedení je horší, sklenice jsou sice ze skla, ale plastové víčka netěsní.

Zařízení je vybaveno 2 tlačítky a LCD displejem, který zobrazuje zbývající čas, nastavený pomocí časovače. Displej však není podsvícený a je velmi špatně čitelný, kromě toho chybí i kontrolka, která by signalizovala zapnutý ohřev. Teplotu si nastavit nemůžete, jogurtovač není vybaven ani fixně nastaveným termostatem, takže ho musíte používat při pokojové teplotě.

Cena je v tomto případě téměř 2-násobná oproti jiným jogurtů, což je pochopitelné vzhledem na kapacitu a výbavu. Výrobce by si však mohl dát více práce s návodem k použití, který je nejasný a uvádí nepravdivé informace.

Parametry: nádoby: 12 ks po 200 ml; příkon: 21 W; ovládání: 2 tlačítka + displej; funkce: časovač 1 – 15 h; rozměry (š × v × h): 31 × 12,5 × 25 cm; hmotnost: 2,5 kg

Jogurtovač Steba JM2, vhodný pro větší rodiny, najdete na ✅ webu Heureka.cz.

Až 12 sklenic na jednu dávku

Jogurtovač Steba JM2 je, na rozdíl od jiných jogurtů, netradičně hranatý se zaoblenými rohy. Design se nám nezdál být kdovíjak přepracován, plasty působily poměrně levně.

Pod průhledné víko lze uložit až 12 sklenic na jogurty současně. Při objemu každého 200 ml tak můžete vyrobit na jednu várku až 2,4 l jogurtu, což je téměř dvojnásobná kapacita oproti ostatním jogurtovačům. Tento model tedy doporučujeme pro větší rodiny.

Steba JM2 recenze

Sklenice jsou skleněné, víčka (jako vždy) z plastu, měli jsme však problém s jejich těsností, což nebude mít dobrý vliv na životnost hotových jogurtů. Naopak, potěšil nás šikovný prostor na navinutí napájecího kabelu.

Časovač i displej

Jogurtovač Steba JM2 můžete ovládat pomocí 2 tlačítek. Prvním zapínáte a vypínáte celé zařízení, pomocí druhého nastavujete integrovaný časovač. Ten má rozsah 1 – 15 h, přičemž každým stisknutím tlačítka přičtete 1 hodinu. Přestože výrobce v návodu k použití udává, že po odečtení času zazní zvukový signál, v našem případě to tak nebylo. Stejný problém měli podle recenzí i ostatní uživatelé, časovač tedy funguje pouze jako orientační pomůcka.

Výrobci musíme také vytknout, že zařízení nedal žádnou světelnou kontrolku, která by indikovala zapnutý ohřev. Zabudovaný LCD displej sice zobrazuje zbývající čas, není však podsvícený a je tedy velmi špatně čitelný.

Jogurtovač Steba JM2

Výroba jogurtu nám trvala cca 10 h a výslednou konzistencí jsme neměli problémy. Někteří uživatelé však v recenzích udávali, že jogurtovač měl příliš vysokou teplotu. Ani tento model tedy nemá zabudovaný žádný termostat. Měli byste si dát pozor, abyste jej použili v prostředí se stabilní pokojovou teplotou.

Za lepší výbavu si připlatíte

Jogurtovač Steba JM2 koupíte za cenu kolem 1 400 Kč. Vyšší cenu oproti konkurenčním modelům chápeme, čekali bychom však lepší materiálové zpracování. Výtku máme také k návodu k použití, který nedostatečně popisuje ovládání zařízení a v některých případech uvádí nepravdivé informace.

Zkušenosti a recenze

Design, jednoduchá obsluha, kapacita, rychlost přípravy jogurtu jsou podle uživatelů plusy tohoto jogurtovače. Nevýhodami jsou nepodsvícený displej, nesrozumitelný návod k použití, ale také chybějící zvuková signalizace. Většina však produkt doporučuje a považuje ho za dobrou koupi.

Recenze a zkušenosti s jogurtovačem Jogurtovač Steba JM2

Pozitíva

až 12 ks 200 ml sklenic (2,4 l jogurtu) na jednu dávku
displej a časovač

Negatíva

návod k použití by mohl být lépe zpracován
displej nemá podsvícení


Autor recenze: Michal Toma
Datum publikace: 30.07.2020
Nejlepší jogurtovače 2024 – recenze, test, srovnání, zkušenosti

Nejlepší jogurtovače 2024 – recenze, test, srovnání, zkušenosti

Přestože se za poslední roky objevilo v regálech supermarketů mnoho výrobků s označením "bio", stále si nemůžeme být jisti, že neobsahují barviva, konzervanty či přidaný cukr. To se bohužel týká i jogurtů. Chcete-li skutečně vědět, co jíte, nejrozumnější je vyrobit si jogurty doma. Pomohou vám s tím zařízení nazývané jogurtovače, my vám zase pomůžeme s výběrem toho správného z nich a... Přečíst článek


Přidat komentář