TFA 35.1140.01 Spring Breeze meteostanice – recenze, zkušenosti

přehledný barevný displej
přesné údaje
venkovní vysílač
velké množství dat
graf rychlosti větru
pocitová teplota

Hodnocení:
(79.4%)
Prohlédnout nejlepší nabídku

Kvalitní a inteligentní meteostanice určená pro náročnější uživatele. Meteorologická stanice TFA Spring Breeze 35.1140.01 disponuje více funkcemi a také barevným a dobře čitelným LCD displejem. Přesné údaje získává díky vnějšímu vysílači. Ten je napájen dvěma klasickými alkalickými bateriemi. Nejsou součástí balení. Samotná meteostanice může být napájena síťovým adaptérem na 230 V – ten je součástí balení nebo dvěma alkalickými bateriemi, také nejsou v balení.

Kromě časových údajů a interiérové teploty v rozsahu od 0 °C až po 50 °C, exteriérové teploty od -40 °C po +60 °C můžete sledovat i vnější a vnitřní vlhkost a v neposlední řadě máte k dispozici i rosný bod a vnější rádiový vysílač s dosahem až 80 metrů zaznamenává i rychlost větru do 120 km/h. Máte k dispozici rovněž historii naměřených dat.

Meteostanici TFA 35.1140.01 Spring Breeze si můžete pohodlně zakoupit na ✅ webu Heureka.cz.

Velké množství údajů

Bezdrátová meteostanice je snem mnoha chlapů a mít doma takového vlastního "meteorologa", můžete se za něj považovat i vy. TFA Spring Breeze 35.1140.01 vám totiž dává příležitost zjistit, jaké počasí je ve vašem bezprostředním okolí a to i s přesnými daty.

Kromě zmíněné interiérové ​​teploty v rozsahu 0 °C - +50 °C, exteriérové ​​teploty v rozsahu -40 °C - +60 °C se totiž dozvíte i mnoho jiného. Velmi vás určitě bude zajímat napríkald právě pocitová teplota venku nebo rychlost větru od 0 - 120 km/h. Rovněž máte možnost si následně prohlédnout historii rychlosti větru a doslova můžete analyzovat. Odchylka rychlosti větru může být kolem 3 km/h, což deklaruje i výrobce.

TFA 35.1140.01 Spring Breeze recenze

Nechybí samozřejmě senzor vlhkosti v interiéru i exteriéru, rosný bod a také ikona předpovědi počasí, která vám, ne však zcela spolehlivě, dokáže poradit, jaké počasí vás zhruba dnes čeká. Abychom nezapomněli, nechybí ani časový údaj. Nastavit můžete i alarm pro jisté hodnoty, například pokud teplota klesne pod 10 °C.

Efektivní rádiový vysílač

O přesnost výše zmíněných údajů se stará kvalitní rádiový vysílač. Správně, nejde jen o obyčejný senzor, ale meteorologický rádiový vysílač s frekvencí 433 Mhz. Ten skutečně musíme pochválit. Váží pouze necelého půl kilogramu a napájen je díky dvěma 1,5 V AA bateriím. Ty nejsou v balení, škoda, za tu cenu by se v něm dvě 1,5 V mohli nacházet. To platí i pro napájení meteostanice samotné, do které rovněž patří AA baterie. Meteostanici lze napájet i síťovým adaptérem a ten už v balení naštěstí máte.

Meteostanice TFA 35.1140.01 Spring Breeze

Samotný vysílač má dosah až 80 metrů. A abyste měli informaci o tom, zda je signál dostatečně silný, kvalitu příjmu signálu máte zobrazenou i na samotném displeji. Jde o klasické zobrazení paličkami jako v případě WiFi na mobilním telefonu. Vysílač lze umístit na střechu či na stěnu nebo připevnit na pevný podklad, ideálně však, aby byl na otevřeném prostranství.

Moderní design a přehledný displej

Přestože TFA Spring Breeze 35.1140.01 není speciálně známým modelem a výrobce TFA už vůbec ne, zdá se, že svou kvalitou se na trhu dokáže prosadit. Svědčí o tom i design samotné meteostanice. Ta působí opravdu moderně a zároveň jednoduše. Velmi příjemný dojem dělá i barevný LCD displej, který v případě zapojení do sítě může být permanentně podsvícený. Jinak je možné displej rozsvítit tlačítkem na horní straně zařízení, osvětlení se automaticky vypne po zhruba 7 sekundách.

Údaje na přehledném displeji meteostanice TFA 35.1140.01 Spring Breeze

Displej je velmi přehledný, všechny údaje jsou velmi dobře uspořádány do okének. Nechybí ani autentické ikony, které dělají údaje na displeji ještě přehlednějšími. Meteostanice dokonce disponuje možností zvolení si až šesti jazyků. Ovládání je praktikováno za pomoci tlačítek na horní straně meteostanice. Ve spodní části jsou tlačítka pro nastavení alarmů a prohlížení historie.

Zkušenosti a recenze

Přesnost měření, dosah, rychlá aktualizace dat, přehledný displej, historie měření jsou plusy, které na tomto modelu meteostanice oceňují uživatelé nejvíce. Cena je sice vyšší, ale kvalitě produktu přiměřená. Výtku mají směrem k viditelnosti displeje, který musí být neustále zapojen v síti, aby permanentně svítil.

Recenze a zkušenosti s meteostanicí TFA 35.1140.01 Spring Breeze

Závěrečné hodnocení

Pokud máte na meteorologickou stanici nějaké vyšší nároky, garantujeme vám, že TFA Spring Breeze 35.1140.01 jejich splní bez zaváhání. Inteligentní meteostanice vděčí přesným údajům především velmi kvalitnímu rádiovému vysílači, který lze umístit na střechu, stěnu či do jiného otevřeného prostranství. Jeho dopad na frekvenci 433 Mhz je až 80 metrů.

Meteostanice nabízí uživateli údaje o interiérové ​​teplotě v rozsahu 0 °C - +50 °C, exteriérové ​​teplotě v rozsahu -40 °C - +60 °C, rychlosti větru do 120 km/h, ukazuje i vlhkost, rosný bod, diagram rychlosti větru, maximální a minimální teplotu, pocitovou teplotu či dokonce já předpověď počasí. Stanice může být napájena bezdrátově za pomoci síťového adaptéru (v balení) nebo za pomoci 2x AA 1,5 V baterií, ty v balení nejsou. Další dvě budete potřebovat i pro napájení stanice.

Signál je stabilní, displej zobrazuje i sílu přijímaného signálu. Údaje jsou velmi dobře čitelné díky barevnému LCD displeji s kvalitním rozlišením. Všechny údaje jsou odděleny do barevných okének. Displej může být podsvícený permanentně nebo stisknutím tlačítka. Celé ovládání je na horní straně meteostanice. Odradit by někoho mohla pouze vyšší pořizovací cena.

Pozitíva

přehledný barevný displej
přesné údaje
venkovní vysílač
velké množství dat
graf rychlosti větru
pocitová teplota

Negatíva

vyšší pořizovací cena
baterie nejsou v balení


Autor recenze: Bc. Denis Ruščák
Datum publikace: 26.11.2020
Nejlepší meteostanice s hodinami, barometrem, Wi-Fi i kamerou 2023 – recenze, test, srovnání

Nejlepší meteostanice s hodinami, barometrem, Wi-Fi i kamerou 2023 – recenze, test, srovnání

Meteostanice jsou v současné době poměrně běžnou součástí výbavy mnoha domácností. Díky nim získáváme okamžitý přehled nejen o aktuální teplotě venku a uvnitř domu, ale také o tlaku či vývoji počasí na nejbližší dny. Pokud sháníte kvalitní meteostanici, držte se našich rad a tipů. Výběr meteostanice začněte tím, že si definujete své požadavky a potřeby. Bude vám stačit zařízení,... Přečíst článek


Přidat komentář