Elektrokoloběžka Aerium Aovo Pro: Nabízí bezpečnost, rychlost i snadné ovládání

V současné době se výrobci elektrokoloběžek začali zaměřovat na produkci modelů, které jsou dostatečně rychlé a praktické, ale zároveň i bezpečné. Přesně to se povedlo u elektrokoloběžky Aerium Aovo Pro, na kterou se dnes podíváme zblízka.

Elektrokoloběžka Aerium Aovo Pro

Jedná se o přímého konkurenta Xiaomi Scooteru, který má ale v některých ohledech výrazně navrch. Mezi největší výhody Aerium Aovo Pro patří zejména:

 • snadné sestavení koloběžky,
 • skládací mechanismus,
 • LED osvětlení pro jízdu v šeru,
 • odolnost proti stříkající vodě z jakéhokoliv úhlu,
 • přehledný displej s vysokým jasem,
 • možnost propojení s mobilní aplikací,
 • tempomat,
 • dojezd až 35 kilometrů.

Snadné složení i provoz

Provoz elektrokoloběžky Aerium Aovo Pro nevyžaduje žádnou velkou technickou ani fyzickou zdatnost. Uživatelsky přívětivý design a jednoduché ovládání umožňuje zařízení používat i v případě, že nejste velkými fanoušky moderních technologií. Elektrokoloběžka se tedy hodí i pro starší generace.

Z krabice vytáhnete téměř složenou koloběžku. Stačí jen upevnit řídítka k základně a zařízení je sestavené. Před první jízdou je třeba pečlivě zkontrolovat, zda jsou všechny šrouby utažené a brzdy fungují tak, jak by měly. Pak už jen stačí elektrokoloběžku plně nabít a můžete vyrazit – nic víc zařizovat nemusíte.

Elektrokoloběžka Aerium Aovo Pro recenze

Jednoduché a funkční ovládání

Na první pohled vás nadchne jednoduše řešený a plně praktický LCD displej. Vysoký jas a výborná přehlednost displeje zajišťuje, že budete mít o stavu zařízení neustálý přehled – a to i za slunečného počasí. Konkrétně na displeji najdete informace o:

 • aktuální rychlosti,
 • úrovni nabití baterie,
 • zvoleném rychlostním režimu,
 • stavu tempomatu,
 • připojení Bluetooth,
 • stavu zámku a světel.

Displej se nachází přímo uprostřed řídítek, což na přehlednosti ještě přidává. Na pravém řídítku naleznete páčku, která slouží k ovládání akcelerace, zatímco na levém se nachází brzdová páčka. Samozřejmostí je možnost uchycení vašeho smartphonu přímo na řídítka, a to hned vedle displeje – používání navigace za jízdy tedy nepředstavuje žádný problém.

Elektrokoloběžka Aerium Aovo Pro displej

Koloběžku navíc můžete snadno propojit s aplikací, která je dostupná pro iOS i Android. Zde budete mít opět k dispozici všechny základní informace, které jsou na displeji. Kromě toho ale budete mít pod kontrolou i další parametry – například rychlostní režimy, tempomat nebo omezovač rychlosti.

Slušná rychlost i dojezdová vzdálenost

Aerium Aovo Pro je skládací elektrokoloběžka s výkonem 350W, díky čemuž dokáže vyvinout rychlost až 31 km/h. V základním nastavení má ale aktivovaný omezovač rychlosti, který vám nedovolí jet rychleji než 25 km/h – jak udává legislativa. Limit ale můžete pomocí aplikace snadno deaktivovat.

Na jedno nabití s elektrokoloběžkou ujedete až 35 kilometrů. Vyšší rychlost jízdy, časté stoupání do kopců nebo větší hmotnost řidiče však tuto vzdálenost může o něco zkrátit. Co se týče nosnosti, elektrokoloběžka uveze řidiče s hmotností do 120 kilogramů.

Bezpečnost na vysoké úrovni

Bezpečnost uživatele je pro výrobce elektrokoloběžky Aerium Aovo Pro na prvním místě. A proto je opatřena hned několika prvky, které vám usnadní jízdu a výrazně sníží riziko nehody i případné poruchy.

Jedním z nich jsou pevná kola, která dobře přilnou k dlažbě či asfaltu. Navíc na rozdíl od konkurenčních modelů nejsou nafukovací, takže vás žádná výměna píchlého kola rozhodně nečeká.

Složená elektrokoloběžka Aerium Aovo Pro

Samozřejmostí je také osvětlení pro jízdu za snížené viditelnosti. Pomocí dlouhého stisknutí vypínače aktivujete přední bílé LED světlo, takže na cestu před vámi uvidíte mnohem lépe. Při brzdění se navíc automaticky aktivuje zadní červené světlo, které začne intenzivně blikat. Účastníci provozu jedoucí za vámi tak dostanou jasný signál k tomu, aby upravili svou rychlost.

Ani vody se bát nemusíte

Pokud vás během jízdy zastihne nepřízeň počasí, nijak to vaši elektrokoloběžku neohrozí. Ochrana IP65 zajišťuje odolnost proti stříkající vodě z jakéhokoliv úhlu.

Samozřejmě při jízdě za deště musíte upravit rychlost jízdy. Kotoučové brzdy se sice starají o co možná nejrychlejší reakci, ale i tak platí, že se za zhoršených klimatických podmínek prodlužuje brzdná dráha až o několik metrů.

Až do konce června se slevou!

Ptáte se, kde si můžete Aerium Aovo Pro zakoupit? Na e-shopu Vzdušín.cz, kde navíc můžete do konce června 2022 využít slevový kód „SlePR12500“.

Díky němu vás elektrokoloběžka vyjde o 500 Kč levněji než za běžných podmínek. Tím získává ještě další výhodu oproti konkurenci a stává se nejen výkonným a bezpečným, ale také cenově dostupným parťákem do městského provozu.

Hodnocení článku:
(80.8%)

Pulbikované dňa: 17.05.2022


Přidat komentář