Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 – Rolls-Royce mezi mobilními klimatizacemi

Chcete se v létě příjemně zchladit přímo u sebe doma, aniž byste museli čelit stavebním úpravám a vysokým investicím? Pak vás dost možná velmi zaujme mobilní klimatizace, na kterou se v dnešní recenzi zaměříme.

Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 recenze

Konkrétně se jedná o model Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+ WiFi, který nestrádá po stránce výkonu ani chytrých funkcí. Co vám konkrétně může nabídnout? Pojďme se na něj podívat blíže!

Instalace během pár chvil

Stejně jako tomu je u jiných mobilních klimatizací, i v případě tohoto modelu od Olimpia Splendid je zprovoznění zařízení velmi jednoduché. V balení najdete vše, co byste mohli potřebovat – základní díly k upevnění hadice na odvod teplého vzduchu, samotnou hadici i praktické záklopky do okna či zdi.

Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 příslušenství

Kromě hadice a jejího příslušenství najdete v krabici také filtry pro čištění vzduchu – konkrétně se v něm nachází tři uhlíkové filtry, které slouží k pohlcování zápachu. K modelu lze dokoupit také doplňkovou sadu, která obsahuje tři filtry – HEPA pro zachycení alergenů, uhlíkový filtr a fotokatalický filtr, který má antibakteriální účinek.

Jak už jsme si řekli, samotná instalace je velmi snadná – stačí připevnit hadici a vyvést ji z okna, zapojit klimatizaci do zásuvky a nastavit zařízení. Pak už si budete užívat jen příjemného ochlazení.

Výkon a hospodárnost v jednom

Velkou předností modelu Dolceclima Air Pro 13 je jeho výkon. Navzdory menším rozměrům dokáže vychladit místnosti s plochou až 40 metrů čtverečních. Poradí si tedy jak s většími, tak i menšími místnostmi.

Na tom má zásluhu zejména technologie Blue Air, která spočívá v efektivní konstrukci ventilátoru a výstupních lamel. Díky ní má klimatizace i při minimálním výkonu rovnoměrný rozptyl vzduchu, a chlazení je tak dvojnásobně rychlé a rovnoměrné.

Navíc nemusíte jednotku ani složitě nastavovat a lámat si hlavu s tím, jaký provozní režim bude pro vaše aktuální potřeby optimální. Stačí spustit automatický mód, který se postará o regulaci vzduchového výkonu podle toho, jaká je aktuální teplota v místnosti.

Mobilní klimatizace Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 ovládaní

Navzdory slušnému výkonu a chytrým funkcím však jednotka nabízí také hospodárnost. Spadá totiž do energetické třídy A+, což jí dává velkou výhodu oproti konkurenci – u jednotek s podobnými parametry a stejně příznivou cenovkou se s takto úsporným provozem setkáte jen málokdy.

To je jedním z důvodů, proč si klimatizace Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 vydobyla první místo v testu nejlepších mobilních klimatizací pro rok 2022.

Pokročilé funkce pro snadnou obsluhu

Kdo si potrpí na snadnou obsluhu, ten si zde rozhodně přijde na své. Přehledný dotykový panel a přiložené dálkové ovládání je přehledné a intuitivní, takže můžete jednoduše upravit provozní režim podle svých aktuálních potřeb.

Ovládání podstatně usnadňuje i to, že mobilní klimatizace disponuje připojením k WiFi. Díky tomu ji můžete propojit s mobilní aplikací a upravovat nastavení odkudkoliv se vám zamane. Chlazení tak můžete spustit už předtím, než vyrazíte z práce, a vrátit se do příjemně vychlazeného domova.

Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 WiFi

Klimatizace navíc dokáže nejen chladit, ale také odvlhčovat a čistit vzduch – můžete do ní totiž nainstalovat různé filtry. Samostatnou čističku vzduchu sice nenahradí, ale rozhodně kvalitu ovzduší v domácnosti vylepší a dá vám příležitost klimatizaci využít i mimo parné letní dny.

Klimatizace navíc disponuje Silent systémem, díky kterému je během provozu přibližně o 10 % tišší než jiné modely se srovnatelným výkonem a funkcemi. Důvodem je schopnost snížit výkon nejen předního, ale i zadního ventilátoru. Hodí se tedy i do kanceláří a pracoven nebo kamkoli jinam, kde se potřebujete maximálně soustředit.

Tříletá záruka a náhradní díly na dosah ruky

Oslovily vás výhody mobilní klimatizace Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+ WiFi? Neváhejte si objednat svůj kousek na Vzdušín.cz a dopřát si léto bez nepříjemného pocení a probdělých nocí.

V obchodě kromě samotné klimatizace seženete také náhradní příslušenství, takže o vás bude postaráno, i když vám praskne hadice nebo se opotřebují filtry. Standardem je navíc tříletá záruka, a to bez jakýchkoliv příplatků.

S modelem Dolceclima Air Pro 13 se zkrátka můžete spolehnout na to, že vám zajistí příjemný chládek doma i v kanceláři během několika dalších sezón. Vysokých teplot už se tedy rozhodně nebudete muset obávat.

Hodnocení článku:
(81.4%)

Pulbikované dňa: 13.06.2022


Přidat komentář