Malý, ale šikovný Duvlan Tapie Mini stepper

Pro tento mini stepper jsem se rozhodla kvůli jeho kompaktní velikosti. Vyhradit místo v panelákovém bytě pro rozměrné zařízení a posilovací stroje není vždy reálné. Proto jsem hledala něco menší, co se dá dobře skladovat i v menším prostoru.

Duvlan Tapie Mini stepper

Vybrala jsem si mini stepper Duvlan Tapie.

Nenáročný na prostor

Tento stepper má menší rozměry, a proto zabírá málo místa. Navzdory malé velikosti má pevnou masivní konstrukci a dobré zpracování. Použitý materiál je kombinací pevného plastu a kovové konstrukce. Z plastu jsou nášlapné pedály a měřič. Nechybí pogumované podstavce proti klouzání. Stepper při cvičení drží na podlaze stabilně a neposouvá se. K pedálem lze připojit gumové popruhy s držadlem.

Stepper mi přišel sestaven a jediné, co bylo třeba po vybalení udělat, bylo dotažení šroubu a přední součástky. Tou se nastavuje síla nášlapu. Já jsem si ji nastavila na vyšší zátěž, aby mělo moje cvičení efekt.

Plusy a mínusy stepperu

Tento stepper má samozřejmě své plusy i mínusy.

Jako plus určitě hodnotím pevnou konstrukci, velmi dobré zpracování a rozměry. Po vybalení stačí dotáhnout šrouby, nastavit nášlap pedálů a stroj je připraven. Ať je venku jakékoliv počasí, vy na svém prostoru několik cm2 můžete klidně cvičit.

Tapie mini stepper značky Duvlan

Mezi mínusy mohu zařadit monotónnost cvičení. Prostě jen šlapete a nic nového nevymyslíte. Pro muže to asi nebude to pravé, a proto si myslím, že cílovou skupinou tohoto produktu budou spíše ženy. A to v každém věku, protože i seniorky si mohou přizpůsobit intenzitu nášlapu podle sebe.

Můj osobní pocit

Stepper mi vyhovuje a v našem malém bytě, je to ideální produkt na fitness cvičení. Cvičím ve večerních hodinách při zprávách a když se mi něco ve zpravodajství nezdá, raději záběr do pedálů. Po cvičení ho vím uložit tak, aby nikomu nepřekážel. Zabere málo místa. Počítadlo počítá, ale osobně mu nevím jaksi přijít na chuť a při cvičení používám smart hodinky. Lanka s držadly chválím, protože pomáhají k efektivnějšímu pohybu při cvičení. Stalo se mi, že stepper začal po čase vrzat, ale pomohlo pár kapek strojního oleje a bylo po problému.

Mini stepper Tapie Duvlan s lankami s držadly

Na podlaze a jakémkoli povrchu drží stabilně a neposouvá se. Tento stepper mým požadavkům vyhovuje. Nákup jsem nedělala cíleně na tuto značku, měla jsem prioritu hlavně kompaktní rozměry a stabilní konstrukci. V této kategorii najdete celkem slušnou nabídku stepper za rozumnou cenu. Velmi dobře produkty má inSPORTline. Zamlouval se mi je stepper inSPORTline Twist Big. Vyhrála však cena, neboť Duvlan měl na tento stepper akci. Kromě stepperu používám i malé 1 kg činky a 6 kg kettlebell. Na domácí cvičení mi to stačí.

Pokud bych měla tento stepper někomu doporučit, tak ženám jakéhokoliv věku. Mužů možná až tak neosloví, ale pokud potřebují něco malé do bytu, tak i jim.

Jak působí stepper při cvičení na vaše tělo

Stepper v podstatě simuluje chůzi po schodech a patří do kategorie aerobních cviků. Při cvičení si vytvarujete nohy, účinek má i na váš zadek, pomůže vám při správném držení těla a v neposlední řadě kromě kondice zlepší i práci vašeho srdíčka.

Klady:

  • Malá kompaktní velikost
  • Stabilní pevná konstrukce
  • protiskluzové zajištění
  • Počítadlo
  • Lanka s rukojeťmi
  • Cena v akci

Zápory:

  • monotónní druh cvičení,
  • časem může vrzat (stačí promazat),
  • cena bez akce.

Hodnocení článku:
(80.4%)

Pulbikované dňa: 09.02.2019


Přidat komentář