Sage BFP580 food processor – recenze, zkušenosti

extra široký plnicí otvor
funkce Pulse
vhodný i na čištění brambor

Hodnocení:
(80%)
Prohlédnout nejlepší nabídku

Food processor Sage BFP580 je vhodný ke krájení potravin, krájení na tenké nebo tlusté proužky, krájení brambor např. na hranolky, hnětení těsta nebo škrábání brambor. Díky extra širokému plnicímu otvoru můžete zpracovávat i velké kusy potravin. Protiskluzové nožičky zajistí maximální bezpečnost a stabilitu při zpracování potravin.

Food processor by neměl chybět v žádné kuchyni milovníka vaření. Dokáže potraviny nasekat a nakrájet, nastrouhat, některé modely umožňují i ​​šlehání a hnětení těsta. Příprava salátů, omáček, dipů či koláčů je tak hned o něco jednodušší. Ještě nemáte food processor doma? Možná se vám bude hodit Sage BFP580. Vyzkoušeli jsme ho za vás a výsledky vám prozradíme v recenzi.

Food processor Sage BFP580 si můžete v ✅  e-shopu Alza.cz koupit i na splátky.

Slibný příkon

Při food processorech platí pravidlo, že čím je příkon vyšší, tím je food processor silnější a Sage BFP580 se může pochlubit příkonem 1 000 W. Řadí se tak k nejsilnějším food processorům, které jsou obvykle, i v tomto případě, vybavené bohatým příslušenstvím.

Sage BFP580 recenze

Objem potěší

Food processor Sage BFP580 disponuje 2 nádobami – jednou na mixování, druhou na krájení či hnětení těsta. Vyjímatelná velká miska s rukojetí má objem 2,5 l, nástavec na mixování se může pochlubit kapacitou 1,5 l.

Bohatá výbava

Sage BFP580 je food processor s mixérem, dokáže tedy kromě krájení (na tenké i tlusté proužky, krájení brambor na hranolky), strouhání (najemno i nahrubo), škrábání brambor, šlehání a hnětení těsta i dělat smoothie. Kromě mixovací nádoby v balení naleznete nastavitelný disk (v rozmezí 0,3 až 8 mm), nástavec na strouhání, nástavec na hnětení, nástavec na škrábání brambor a dvojitý nůž QUAD na krájení.

Food processor a mixér v jednom Sage BFP580

Několik zajímavých funkcí

Potěšila nás možnost regulace rychlosti. Na výběr je však jen z 2 rychlostí, které se nastavují otočným regulátorem. Nechybí pulzní režim, který umožňuje využít max. otáčky bez zvolení rychlosti, tedy zpracovat potraviny rychle a efektivně. Bezpečnostní ochranný systém přeruší nebo nespustí motor, dokud není spotřebič správně sestaven ani tehdy, není-li dostatečný přítlak.

Na tuhé i sypké potraviny

Plusem tohoto food processoru je, že umožňuje snadné zpracování tuhých i sypkých potravin. Přes velké 14 cm hrdlo bez problémů do stroje vložíte i větší kusy zpracovávaných surovin (brambory či rajčata), abyste mohli během provozu přidávat drobné nebo sypké potraviny, je k dispozici malé hrdlo, které lze umístit do většího hrdla. Malý přítlak slouží současně i jako odměrka, což oceníte např. při přípravě dipů a omáček.

Krájení brambor ve food processoru Sage BFP580

Závěrečné hodnocení

Food processor Sage BFP580 nás oslovil svým designem i funkcemi. Jde o stroj, který zvládne pomoci při přípravě polévek, dipů, omáček, salátů, smoothie i při pečení. Vysoce odolný BPA-free plast působí pevně a kvalitně. Přestože v něm připravíte až 2,5 l, v kuchyni hodně místa nezabere. Má 22,5 x 45,3 x 31,1 cm (š x v x h), což není velmi mnoho. Má bohatou výbavu, nabízí 2 rychlosti a funkci Pulse i bezpečnostní pojistku. Food processoru chybí už jen nástavec na mletí masa, aby se vyrovnal některým komplexnějším kuchyňským robotům.

Pozitíva

extra široký plnicí otvor
funkce Pulse
vhodný i na čištění brambor

Negatíva

maso s ním nenamelete


Autor recenze: Martin Kunkel
Datum publikace: 05.07.2020
Nejlepší food procesory 2022 – recenze, test, srovnání

Nejlepší food procesory 2022 – recenze, test, srovnání

Přemýšleli jste někdy, jak se zorientovat v záplavě kuchynyských pomocníků, kterých najdete v nabídkách e-shopů? Dnes vám představíme část z nich, které se nazývají food processor a poradíme vám, podle jakých kritérií si ten správný vybrat. Nejlepší food processory Food processory – recenze Food processor sice toho v kuchyni nezvládne tolik jako klasický... Přečíst článek


Přidat komentář