Klarstein MKS-2 vinotéka – recenze, zkušenosti

jednoduché ovládání
dotykový ovládací panel
decentní modré podsvícení

Hodnocení:
(80.4%)
Prohlédnout nejlepší nabídku

Matně černá chladnička na víno Klarstein HEA-MKS-2 se vyznačuje moderním designem, díky čemuž není jen funkčním zařízením, ale i elektronickým doplňkem. Do vinotéky s dvojmo odizolovanými panoramatickými dvířky můžete umístit 28 lahví. Zajímavý design je doplněn decentním modrým LED podsvícením. Ovládání je zajištěno přes dotykový panel s modrými a oranžovými prvky. Teplotu chlazení lze nastavit v rozmezí 8 až 18 °C.

Pokud patříte mezi milovníky dobrého vína, určitě chcete, aby byly vaše archivní kousky v co nejlepší kondici. Nemusíte mít na to k dispozici sklep s konstantní teplotou.

Klarstein HEA-MKS-2

S uskladněním vína vám pomůže speciální chladnička na víno (vinotéka). V článku vám představíme jednu z nich – model Klarstein MKS-2.

Vinotéku HKM-2 získáte v ✅ internetovém obchodě Klarstein.cz s dopravou zdarma.

Co jsou vinotéky a jak fungují

Tzv. vinotéky ve smyslu elektrospotřebičů představují specializované chladničky na uskladnění lahví s vínem. Díky přesnému (zpravidla digitálnímu) termostatu dokáží udržet konstantní teplotu, která je pro víno ideální. Některé z nich mají dokonce dvě teplotní zóny, abyste v nich mohli uskladnit více druhů tohoto vznešeného nápoje.

Doporučené teploty pro skladování vína

Druh vína Skladovací teplota
bíle 9 – 14 °C
červené 14 – 18 °C
sekt 5 – 9 °C

Design a provedení Klarstein HEA-MKS-2

Spotřebiče německé značky Klarstein mezi konkurencí ihned rozeznáte díky jejich elegantnímu minimalistickému designu.

Jinak to není ani v případě této vinotéky, která je vyhotovena z matného černého plechu. Černou barvu zvýrazňují dvířka s tónovaným kouřovým sklem. Sklo je dvojité, takže se nemusíte obávat, že by chlad z vinotéky unikal příliš rychle a vaše účty za energii by tím vzrostly.

Otevřená vinotéka Klarstein HEA-MKS-2

Černé tělo vinotéky zvýrazňuje i decentní vnitřní podsvícení modré barvy zabezpečené úspornými LED, díky kterým si nebudete muset dělat starosti s výměnou žárovek. Modrou barvou je podsvícený i ukazatel teploty, ovládací prvky poznáte podle oranžového podsvícení.

Vnitřní prostor má objem 70 l a je vybaven 6 ocelovými chromovanými regálovými příčkami. Díky tomu do vinotéky Klarstein MKS-2 uložíte až 28 lahví vína standardu Bordeaux o objemu 750 ml.

Ovládání a výkon

Vinotéka Klarstein HEA-MKS-2 disponuje termoelektrickým chladicím systémem, který je sice na rozdíl od systému s kompresorem jednodušší na provedení a tím i levnější, ale má nižší energetickou účinnost. I to je důvod, proč se tento model řadí se svojí roční spotřebou elektřiny 238 kWh až do energetické třídy C.

Vnitřní prostor disponuje jedinou tepelnou zónou s nastavitelnou teplotou v rozmezí 8 – 18 °C.

Výrobce udává poměrně nízkou papírovou hlučnost zařízení, pouze 30 dB. V praxi však může být pro někoho zvuk ventilátoru zajišťujícího distribuci chladného vzduchu rušivý, a to zejména při prvotním vychlazení teplých lahví na nízkou teplotu.

Ovládací displej vinotéky Klarstein MKS-2

Vinotéka je určena pro klimatické pásmo N s průměrnou teplotou okolí 16 – 32 °C. Výrobce doporučuje její provoz v prostředí s teplotami 20 – 25 °C, při teplotě okolí pod 10 °C se zařízení automaticky vypne.

Ovládat vinotéku můžete pomocí elegantních dotykových tlačítek na předním panelu. Kromě zapínání a vypínání vinotéky můžete nastavovat teplotu a zapínat či vypínat vnitřní osvětlení.

Uživatelské recenze, výhody a nevýhody

Uživatelé jsou s vinotékou Klarstein HEA-MKS-2 převážně spokojeni vzhledem k její příznivé ceně. Oceňují zejména minimalistický design, ale některým vadí vyšší hlučnost ventilátoru a vyšší spotřeba energie.

Výhody a nevýhody vinotéky Klarstein HEA-MKS-2

  • elegantní minimalistický design
  • decentní a úsporné modré podsvícení
  • jednoduché ovládání
  • přesná informace o teplotě díky displeji
  • vysoká spotřeba energie
  • pouze jedna teplotní zóna
  • nejnižší nastavitelná teplota je až 8 °C

Parametry, cenové porovnání a závěrečné zhodnocení

Parametr Hodnota
Systém chlazení termoelektrický
Objem 70 l
Kapacita 28 fliaš
Počet teplotních zón 1
Rozsah nastavitelných teplot 8 – 18 °C
Příkon 83 W
Spotřeba elektřiny 238 kWh ročně
Energetická třída C
Rozměry (d × š × v) 52,5 × 43 × 74 cm
Hmotnost 21,5 kg

Co se týče ceny (5 199 Kč), Klarstein MKS-2 patří mezi průměr. V dané cenové kategorii najdete několik levnějších modelů, některé mají objem dokonce větší.

Vinotéku Klarstein HEA-MKS-2 můžeme doporučit méně náročným příznivcům vína. Nemůžete v ní totiž nastavit rozdílnou teplotu pro bílé a červené víno. Také v ní kvůli nejnižší nastavitelné teplotě dostatečně nevychladne sekt, takže si připravte nádobu s ledem či mrazničku.

V případě, že vás bude její mírný hluk obtěžovat, můžete ji umístit do spíže, sklepu či zahradního domku.

Pozitíva

jednoduché ovládání
dotykový ovládací panel
decentní modré podsvícení

Negatíva

pouze jedna teplotní zóna
vyšší spotřeba energie


Autor recenze: Michal Toma
Datum publikace: 29.09.2019
Nejlepší chladničky na víno, vinotéky 2024 – recenze, testy, srovnání, zkušenosti

Nejlepší chladničky na víno, vinotéky 2024 – recenze, testy, srovnání, zkušenosti

Pokud máte rádi kvalitní víno, určitě víte, že každý druh by se měl skladovat i servírovat při specifické teplotě. Tu můžete zkontrolovat teploměrem na víno. Při skladování v běžné chladničce budete muset čekat, protože víno bude pravděpodobně podchlazené, při skladování ve sklepě může být zase bílé víno příliš teplé. Tento problém ale řeší speciální chladničky na víno, nazývané také... Přečíst článek


Přidat komentář