Sedací vak XXL, do obývacího pokoje, do dětského pokoje, zahrady. Jak vybrat?

Pokud hledáte nové pojmenování pro pohodlí, relax a módní hit, více už nehledejte. Všechny tyto přívlastky totiž spojuje dohromady sedací vak. Za poslední léta se sedací vaky staly velmi oblíbené a své místo si našly v obývacích pokojích, dětských pokojích, kavárnách, čajovnách či dokonce v kancelářích. Na trhu je jejich nabídka stále bohatší a pokud po sedacím vaku toužíte, je dobré se umět zorientovat v jistých parametrech. A my vám poradíme, jak na to.

Jak vybrat sedací vak?

Výběr sedacího vaku není žádná velká věda, ale vyplatí se vědět, jaké máte při výběru možnosti. Čeho se vyvarovat. Jaký je účel sedacího vaku, jaká je náplň vaku, jaký materiál preferujete a rovněž musíte zvážit, kolik chcete do nákupu tohoto praktického doplňku – nábytku investovat.

Velký výběr sedacích vaků najdete v ✅ e-shopu Mall.cz.

Výhody sedacího vaku

Sedací vak už dávno není jen nějakým módním doplňkem. Sedací pytle a vaky mají reálné využití a rovněž mají své nesporné pozitiva. Samozřejmě, status módního doplňku jim zůstane stále, ale kromě toho nabídnou vysoký komfort a uplatnění si najdou opravdu kdekoliv.

Sedací vaky jsou vhodné jako doplňkové sezení do vašeho obývacího pokoje. Výhodou je, že se s nimi snadno manipuluje a na výběr máte širokou nabídku, takže je můžete pohodlně sladit se zbytkem nábytku. Pochopitelně, uplatnění najdou i v dětském pokoji. Děti si takový druh sezení velmi rychle oblíbí, protože nabízí široké možnosti využití. Sedací vaky pro děti jsou dnes oblíbené i ve školkách či družinách. Pro děti jde rovněž o bezpečnější druh nábytku bez ostrých hran. V neposlední řadě našli zálibu lidé v sedacích vacích i v kavárnách či čajovnách.

Hnědý sedací vak v obýváku

Sedací vak splní svůj účel i v kancelářských prostorách. Sedavý druh práce je pro klouby a páteř vždy velmi namáhavý. Tím, že sedací vak se díky své výplni dokáže ergonomicky přizpůsobit, pomáhá i osobám, které trpí bolestmi pohybového aparátu. Nabízí perfektní uvolnění, můžete na něm sedět či ležet. Nabízí dostatečnou oporu a dokonce je některými odborníky označován i za vhodnou zdravotní pomůcku. Sedací vak tak má více výhod, jak byste možná čekali.

Hlavní výhody

  • Ergonomické sezení
  • Komfort sezení
  • Vhodný pro děti
  • Multifunkční využití
  • Snadná manipulace
  • Nízká hmotnost
  • Široká nabídka (design – rozměry)
  • Vhodný jako doplňkové sezení
  • Vhodný i do exteriéru
  • Cenová dostupnost

Náplň sedacího vaku

Právě náplň sedacího vaku ho dělá takovým specifickým, jakým je. Náplň sedacího vaku považujeme za nejdůležitější parametr v případě, že se rozhodnete si takové praktické a estetické sezení obstarat.

Kvalitní vaky jsou vyplněny polystyrénovými kuličkami EPS. Při mnoha kvalitních vacích je dokonce možnost časem polystyrénové kuličky EPS vyměnit. Náplň do sedacích vaků lze jednoduše dokoupit podle rozměrů vaku a množství, které danému rozměru přísluší. Časem a častým používáním se náplň přirozeně utlačuje. Sedací vak by tak měl být vybaven plnicím otvorem.

Sedací vak by měl mít plnicí otvor, aby se dala vyměňovat náplň

Méně vhodná náplň je drcený polystyren, resp. polystyrenová drť. Ta se opotřebuje mnohem dříve. Častějším používáním tak budete muset v případě sedacích vaků plněných polystyrénovou drtí, i častěji náplň měnit nebo doplňovat. Množství náplně lze ovlivnit i tím, jak velké kuličky zakoupíte. Existuje totiž polystyrénový granulát různých rozměrů.

Rozměry sedacího vaku

Velikost sedacího vaku více či méně záleží na tom, co od sedacího vaku očekáváte, kde bude umístěn a i to, jaké máte prostorové možnosti. Výrobci totiž nabízejí sedací vaky různých rozměrů.

Určitě se však můžete řídit tím, že pokud chcete sedací vak především jako doplňkové sezení, měl by být vyšší, aby člověk nemusel sedat na zem. Pro sedací vak na lenošení a občasné sezení, klidně si pořiďte větší či menší, tak aby vyhovoval vašim rozměrům. Maximální nosnost se pohybuje okolo 100 až 120 kg.

Sedací vaky na balkoně

V zásadě se tak můžete při výběru řídit výškou osoby. Při výběru tedy platí přímá úměra. Čím je člověk větší, tím větší i sedací pytel potřebuje. Vybírat nemusíte jen na základě rozměrů jako 120 cm, 140 cm či 180 cm, ale rovněž podle objemu náplně. Sedací vaky mají objem náplně někdy i více než 500 – 600 litrů. Ty menší mají obvykle náplň okolo 300 až 400 litrů a ty úplně malé okolo 200 až 350 litrů. Natrefit můžete i na číslování jako L, XL či XXXL. O rozměrech často vypovídá i samotný tvar sedacího vaku.

Materiál, barva a tvar sedacího pytle

Materiál sedacího vaku je neméně důležitý jako materiál, kterým je sedací vak naplněn. I v tomto případě se musíte zamyslet nad tím, jaké využití sedací vak bude mít. Potahy jsou vyráběny z různých druhů textilií. Nejčastěji se setkáte s materiály, jako nylon, polyester, bavlna, plyš, eko kůže nebo pravá kůže.

V případě, že uvažujete o sedacím vaku jako doplňkovém sezení do obývacího pokoje, zřejmě zvolíte potah z polyesteru nebo kůže. Ať už pravé nebo syntetické. Stejně tak je kůže vhodným materiálem, má-li být sedací vak reprezentativním ve vaší kanceláři. Do dětského pokoje se hodí spíše materiály, které jsou jednodušší na údržbu, případně jsou vodotěsné. Pokud máte doma domácího mazlíčka, počítejte s tím, že takový druh pelíšku si určitě oblíbí.

Sedací vak je vhodnou volbou na terasu

Co se týče barev, máte široké spektrum možností. Od barevných kombinací přes vzory a obrazce až po jednobarevnou klasiku. V tomto směru tedy nouze o módní vkus určitě nehrozí. Tvar sedacího vaku je opět otázkou vašich potřeb a vkusu. Pokud hledáte eleganci do kanceláře, sedací vaky Ecopuf jsou skvělou volbou kvůli svému tvaru a designu.

Sedací vak pro děti ve tvaru míče či glóbu není problém. Rovněž najdete sedací vaky s podobou různých zvířat. Může jít o tvar taburetky, kostky či klasického oválu. Vybírat můžete z podlouhlých, oblých nebo nepravidelných tvarů sezení.

Sedací vak na terasu

Stále častěji takový typ sezení můžeme vidět na terasách kaváren či restaurací. Takové sezení má své výhody. V první řadě je to určitě komfort, který takové sezení nabízí. Dbát třeba na to, aby byly použity vhodné materiály. Sedací vak do exteriéru musí být voděodolný a materiál musí být rychleschnoucí. Potah sedacího vaku by měl být syntetický. Bavlna by vnějším podmínkám neodolávala zrovna nejlépe. Další výhodou je také cenová dostupnost.

Cenové kategorie

Pokud již máte přesně zvolené předchozí parametry, zřejmě byste se měli zamyslet nad tím, kolik jste ochotni do kvalitního sedacího vaku investovat. Abychom nijak nezaváděly, na trhu najdete menší sedací vaky, které jsou i kvalitní a tehdy je řeč o cenové relaci do 1 300 Kč.

V případě větších sedacích vaků s kvalitním potahem mluvíme o cenové relaci od 1 300 do 2 500 Kč. V této kategorii již natrefíte na opravdu kvalitní kousky. Vůbec nemusí platit, že čím vyšší cena, tím vyšší kvalita. Podstatné je, aby se vám sedací vak líbil a zároveň splnil vaše požadavky na tvar, barvu, materiály a rozměry. Dražší sedací vaky od 2 500 Kč jsou již v mnoha případech vhodné i do exteriéru. Jsou tedy mechanicky odolnější a vodotěsné.

Hodnocení článku:
(80.4%)

Pulbikované dňa: 05.05.2020


Přidat komentář