Nejlepší ruční pásové brusky - Recenze poradí, jak vybrat

Hledáte ruční pásovou brusku, ale jste ztraceni v široké tržní nabídce? V tom případě je tento článek designován přímo pro vás.

Nejlepší ruční pásová bruska

V pomyslném prvním bloku se zaměříme na několika užitečných bodů, které při koupi ručních pásových brusek hrají důležitou roli. Následně se přesuneme k vybrané pětici oblíbených modelů, ve zkratce si je představíme a shrneme jejich výhody a nevýhody. 

Nejlepší pásové brusky

Názov Hodnotenie Detail
Metabo BA E 75   ✔   PRO NÁROČNÉZobrazit produkt
Scheppach BTS 800   ✔   NÁŠ TIPZobrazit produkt
Einhall RT-BS 75 Red   ✔   ZLATÁ STŘEDNÍ CESTAZobrazit produkt
Makita 9910   ✔   DNES V AKCIZobrazit produkt
Powerplus POWE40040   ✔   LIDOVÁ VOLBAZobrazit produkt

Jak vybrat ruční pásovou brusku

I když se na trhu nacházejí brusky (např. kotoučové), které brousí hladší, tak i přesto se ruční pásové brusky těší velké oblibě a jsou velmi šikovným pomocníkem při širokém spektru řemeslných činností. Proč? Protože díky širokému brusnému pásu a jeho rychlosti pohybu umožňují efektivní opracování velkých ploch. Čím se řídit při výběru a jaké parametry sledovat si právě vysvětlíme.

Jak vybrat ruční pásovou brusku

Příkon a nastavování rychlosti

Asi nejdůležitějším údajem je příkon motoru. Ten si musíte vybírat podle toho, zda broušení máte jako hobby nebo brusku potřebujete více profesionálněji účelům. V prvním případě si klidně vystačíte s příkonem 600-700 W. V případě profesionálnějšího využívání je potřebný až dvojnásobný příkon - ideální 1200 W.

Dále je důležité, abyste si zkontrolovali možnost regulování rychlosti, resp. otáček a zda ho vůbec vybraný model nabízí. Otáčky se obvykle regulují elektronicky v určitém rozsahu daného typu. Brusky tak víte nastavit na nižší rychlost a používat je i na jiné materiály než jen na dřevo. Nižší rychlost vám umožní lépe nakládání a broušení citlivých partií náchylných na poškození.

Parametry brusného pásu a váha brusky

Šířka brusného pásu se nejčastěji pohybuje v intervalu 60 až 100 milimetrů, ale najdete také širší pásy. Dále sledujeme jeho obvod, který se pohybuje přibližně od 400 po 620 milimetrů.

Pásová bruska

Podle výsev materiálu si také vybíráte zrnitost pásu. Ty nejhrubší mají označení P20, ty nejjemnější zase P400. Pro běžné "kutilské" práce je dostatečná šířka 75 milimetrů a váha přibližně 2 až 2,5 kg.

Odsávání prachu

Při broušení vznikají pochopitelně množství prachu a pilin a proto je dobré, když je tento odpad odsáván. Zde máme dvě varianty - k brusce můžeme připojit sáček, kde se piliny budou shromažďovat nebo existují takové modely, kde lze připojit klasický vysavač. Broušení je hygieničtější a přehlednější.

Pásové brusky – recenze

Na základě odborných testů, uživatelských recenzí, prodeji a oblíbenosti u zákazníků jsme si pro vás vybrali pět modelů, které podrobíme krátké recenzi. Ta by vám měla pomoci ve výběru a také vám usnadní porovnávání jednotlivých druhů.

Hodnocení článku:
(81.8%)

Pulbikované dňa: 16.11.2018


Přidat komentář