Bosch MMBM 401 W smoothie mixér – recenze, zkušenosti

úzké nádoby s uzavíratelnými víčky
super cena

Hodnocení:
(80.2%)
Prohlédnout nejlepší nabídku

Velmi jednoduchý smoothie mixér, který kromě přípravy ovocných a zeleninových smoothie či koktejlů zřejmě nevyužijete na nic jiného. Výrobce ho dodává s 2 nádobami, které jsou vybaveny víčky na pití, takže svůj oblíbený nápoj si ráno můžete vzít s sebou kamkoli. Má sice slabší 350 W elektromotor, ale na většinu ovoce je jeho výkon dostatečný. Na drcení ořechů či semínek budete muset sáhnout po jiném mixéru.

Parametry: příkon: 350 W; počet otáček/min.: 20 000; hlučnost: nespecifikovaná; počet rychlostí: 2; objem nádoby celkový/užitkový: 2 × 0,5 l; materiál nádoby: plast; vhodný na: smoothie, koktejly; další funkce: ochrana proti přehřátí; příslušenství: 2 × 0,5 l nádoba s víčkem na pití; rozměry (š x v x h): 10,4 × 32,7 × 10,4 cm; hmotnost: 1,35 kg

Jednoduchý smoothie mixér Bosch MMBM 401 W se hodí, jak je již z názvu zřejmé, především na přípravu smoothie nápojů. Nabídne vám i něco víc? Dozvíte se v naší recenzi.

Hledáte mixér na přípravu smoothie nápojů? Pak sáhněte po modelu Bosch MMBM 401 W. Najdete ho v ✅ e-shopu Heureka.cz.

Nezvykle úzký a vysoký

Design mixéru Bosch MMBM 401 W je takový jednoduchý, jak se jen dalo. Průměr základny je jen něco přes 10 cm. Jde o typický smoothie mixér, jehož nádoba se připevňuje k mixovacímu nástavci dnem vzhůru.

Bosch MMBM 401 W recenze

Nádoby jsou také neobvykle úzké a vysoké, což je ale výhoda při cestování, protože zaberou minimum místa v kabelce či batohu (i v chladničce). V balení je najdete 2, přičemž obě mají objem 0,5 l. Líbilo se nám, že výrobce k nim přibalil i víčka s úzkým otvorem na pití, který je uzavíratelný výklopnou zátkou. Díky tomuto provedení se z nádob pije mnohem pohodlnější než z nádob, které mají víčko se zátkou na pružině.

Pouze na ovoce a měkčí zeleninu

Srdce mixéru tvoří poměrně slabý elektromotor s příkonem 350 W, který se dokáže roztočit na max. 20 000 ot./min. Vzhledem k malému objemu nádob a tím i menšímu předpokládanému množství surovin vám však jeho výkon bude stačit na rozmixování ovoce či zeleniny na smoothie.

Na mixování semínek či oříšků nebo dokonce výrobu arašídového másla a podobných pochutin raději zapomeňte.

Smoothie mixér Bosch MMBM 401 W

Mixovací nádoby jsou z plastu, který se nám zdál být dost tenký. Drcení ledu jsme proto raději nezkoušeli, ale někteří uživatelé v recenzích udávají, že si mixér poradí i s ním.

Vzhledem k materiálu nádob výrobce nedoporučuje používat suroviny teplejší než 50 °C – horké polévky tedy s tímto mixérem nezpracujete.

Ovládání dvěma tlačítky

Mixér vám nabídne 2 rychlosti mixování, které si volíte dvěma samostatnými tlačítky. Pro požadovanou rychlost musíte příslušné tlačítko stisknout a držet po celou dobu mixování. Tím se možnosti tohoto modelu končí.

Bosch MMBM 401 W mixovací nože

Vyplatí se?

Vzhledem k cenu do 1 200 Kč jde o dobrou volbu pro všechny fanoušky ovocných smoothie nápojů. Pokud se řadíte mezi ně, určitě oceníte při každodenním používání jednoduché ovládání a tenké nádoby s víčkem na pití, které zaberou minimum místa.

Pozitíva

úzké nádoby s uzavíratelnými víčky
super cena

Negatíva

slabý výkon
mixovací nádoby z plastu


Autor recenze: Michal Toma
Datum publikace: 12.05.2020
Nejlepší stolní mixéry 2023 – recenze, test, srovnání

Nejlepší stolní mixéry 2023 – recenze, test, srovnání

Stolní mixéry z mnoha našich kuchyní téměř vymizely a nahradily je jednodušší tyčové. V posledním období zažívají renesanci, za kterou jsou zodpovědné zejména oblíbené smoothie nápoje. Stolní mixéry vám však toho připraví mnohem víc. V článku vám prozradíme, na co je můžete použít, jaké jsou jejich výhody i negativa a dáme vám několik tipů, jak si správný stolní mixér vybrat.... Přečíst článek


Přidat komentář