Bosch SPV4HKX33E úzká myčka nádobí – recenze, zkušenosti

nízká spotřeba vody na jeden cyklus
možnost ovládání přes aplikaci Home Connect
funkce půlhodinového ztišení na minimum
senzory naplnění a míry znečištění
flexibilní systém košů Vario
červený paprsek promítající se na podlahu
funkce AquaStop zabraňující vytopení

Hodnocení:
(79.8%)
Prohlédnout nejlepší nabídku

Myčka pojme najednou 9 sad nádobí a na jeden cyklus spotřebuje 8,5 litru vody. Na výběr je 6 mycích programů včetně ekonomického, intenzivního či tichého, který se hodí tehdy, když se potřebujete soustředit na důležitou práci či spouštět myčku během noci. Vyzdvihujeme pohodlné ovládání přes mobilní aplikaci Home Connect, samozřejmě, komu takové ovládání nevyhovuje, může využívat panel s tlačítky přímo na myčce. Uvnitř se nacházejí flexibilní koše pro uložení nádobí, příborů i sklenic. Horní koš je výškově nastavitelný a jeho posunutím se vytvoří místo pro rozměrnější nádobí. Nechybí senzory naplnění a míry znečištění, které přizpůsobí množství vody, teplotu i délku mytí. Myčka čistí nádobí spolehlivě a tablety jsou po cyklu rozpuštěny bez zbytků. Pro bezpečnost výrobce nezapomněl na funkci AquaStop, která zabraňuje vytopení kuchyně. Pro přehled či cyklus ještě probíhá, nebo již skončil, je tu zas červený paprsek, který se promítá na podlahu. Myčka zaujme moderními funkcemi i dobrým výkonem, zamrzí jen vyšší pořizovací cena.

Zaujala vás úzká myčka nádobí Bosch SPV4HKX33E? Najdete ji na ✅ webu Heureka.cz.

Vestavná myčka nádobí Bosch SPV4HKX33E s kapacitou 9 sad nádobí patří do energetické třídy E. Spotřeba vody na jeden mycí cyklus je 8,5 litru, což je o jeden litr méně než při konkurenčním modelu Beko DIS26021. K dispozici je 6 mycích programů včetně ekonomického (50 °C), automatického (45–65 °C), intenzivního (70 °C), hodinového (65 °C) či tichého (50 °C). Nechybí ani oblíbený program, který si můžete nastavit podle vlastních preferencí. Od výrobce je tento program nastaven na předmytí. K oblíbenému programu je možné přidat další funkce a pak ho jednoduše spustit přes mobilní aplikaci Home Connect nebo přímo na ovládacím panelu jediným dotykem.

Bosch SPV4HKX33E recenze

K aplikaci Home Connect se spotřebič připojuje pomocí Wi-Fi a tato moderní funkce rozšiřuje možnosti používání myčky. Vše potřebné jsme věděli ovládat i sledovat přes mobil nebo tablet. Přes tuto aplikaci jsme si pohodlně zapnuli funkci Silence on demand, která ztišila mytí nádobí na minimum. Díky aktivní pauze se hluk na půlhodinu snížil. Při běžném provozu dosahuje spotřebič hladinu hluku 48 dB, během tichého programu je to kolem 45 dB. Kromě vzdáleného zapnutí přes mobil výrobce přidal i další užitečné funkce, např. extra sušení nebo tzv. Intensive Zone, která zajišťuje vyšší tlak stříkání vody a zvýšenou teplotu v dolním koši. Tato funkce se skvěle hodí na mytí silně znečištěného nádobí.

Myčka se šířkou 45 cm a hloubkou 55 cm je vysoká 81,5 cm. Vyzdvihujeme technologii ActiveWater, která maximalizuje účinnost mytí a přitom zabezpečuje ekologické oplachování. Nádobí jsme pokaždé vytáhli dokonale čisté a bez šmouh. Nechybí ani senzory naplnění a míry znečištění, které přizpůsobují množství vody podle vložené dávky, resp. podle toho, jak moc je nádobí zašpiněné. Tabletka je po ukončení cyklu rozpuštěna a nezanechává ve spotřebiči zbytky. Potěšilo nás, že mobilní aplikace sleduje spotřebu tablet a potom zasílá automatické oznámení. Spotřebič jemně zacházel i s sklenicemi a ke sklu byl obzvlášť šetrný.

Úzká myčka nádobí Bosch SPV4HKX33E

Uvnitř se nachází systém košů Vario, přičemž horní koš je výškově nastavitelný a nabízí extra místo pro větší nádobí. Vnitřní prostor je z nerezavějící oceli a výrobce na něj poskytuje 10letou záruku. Oceňujeme samočisticí filtrační systém s třívrstvým zvlněným filtrem i program péče o myčku Machine Care. Spotřebič se nám ovládal jednoduše pomocí tlačítek umístěných ve vrchní části. Zde je také TFT displej, který ukazuje čas zbývající do ukončení zvoleného programu. Informaci o probíhajícím cyklu jsme dostali i přes červený paprsek, který se promítal na podlahu. Myčku pohání výkonný motor EcoSilence Drive a promyšlený systém AquaStop chrání před škodami způsobenými vodou. Přívodní hadice má dvojitou stěnu, bezpečnostní ventil a jímky s plovákovým spínačem. Nemusíte mít proto obavy z vytopení kuchyně.

Jako plus hodnotíme průvodce jednoduchým spuštěním, ten přijde vhod všem, kteří s myčkami nádobí dosud neměli žádné zkušenosti. Funkce Easy Start přes mobilní aplikaci doporučí vhodný mycí program. V aplikaci stačí zadat stupeň znečištění nádobí a příborů, jejich druh a množství a umělá inteligence převezme rozhodování. Tato funkce fungovala spolehlivě a nádobí byl pokaždé dokonale umyté. Spotřebitelé vlastnící tento model vyzdvihli tichý provoz, kvalitní mytí i spolehlivost. Jediným mínusem je vyšší pořizovací cena, která je však vzhledem k nabízeným funkcím a možnostem myčky přiměřená.

Pozitíva

nízká spotřeba vody na jeden cyklus
možnost ovládání přes aplikaci Home Connect
funkce půlhodinového ztišení na minimum
senzory naplnění a míry znečištění
flexibilní systém košů Vario
červený paprsek promítající se na podlahu
funkce AquaStop zabraňující vytopení

Negatíva

vyšší pořizovací cena


Autor recenze: Lucia Bihuncová
Datum publikace: 09.06.2021
Nejlepší úzké (45 cm) myčky nádobí 2022 – recenze, test, srovnání, zkušenosti

Nejlepší úzké (45 cm) myčky nádobí 2022 – recenze, test, srovnání, zkušenosti

Myčky nádobí se stávají jakousi povinnou výbavou každé moderní domácnosti. Dokáží ušetřit čas, námahu a zejména spotřebu vody. Co však v případě, že zápasíte s nedostatkem místa, nebo standardní myčku nevíte naplnit špinavým nádobím? I na tyto situace mysleli výrobci, a proto na trh přišli s úzkými myčkami nádobí. Modely užší než je standard se vyrábějí jako volně stojící i plně... Přečíst článek


Přidat komentář