Capital Sports Flow M2 veslovací trenažér – recenze, zkušenosti

tichý chod
kvalitní konstrukce
kompaktní rozměry
design

Hodnocení:
(80%)
Prohlédnout nejlepší nabídku

Typ: vodní | Regulace zátěže: manuální | Délka pojezdu: 103 cm | Nosnost: 150 kg | Hmotnost: 36,5 kg | Sklápěcí konstrukce: ano

Netypický vodní trenažér Capital Sports Flow M2 je moderní a inovativní veslařský trenažér vhodný především pro domácí použití. Kapacita nádrže je 14 litrů, což umožňuje regulaci až 6 úrovní zátěže. Trenažér je vhodný pro lidi s maximální výškou do 210 cm. Délka pojezdu je 103 cm. Nosnost ocelové konstrukce je 150 kg.

Pro monitorování výkonu je zde moderní počítač s LCD displejem. Před displejem je rovněž držák pro smartphone či tablet. Měří základní parametry. Zařízení je velmi kompaktní a má rovněž sklápěcí konstrukci i transportní kolečka. Nohy lze jednoduše upevnit za pomoc rychloupínání.

V ✅ e-shopu electronic-star.cz získáte veslovací trenažér Capital Sports Flow M2 s dopravou zdarma.

Dá se zvyknout

Třeba na rovinu říci, že vodní rotopedy nejsou v našich končinách takové běžné. V posilovnách v Německu se s nimi člověk setkává běžně, avšak obvykle je nevyužívají ani profesionální sportovci. Specifický design není to jediné, co odlišuje tento typ stroje od ostatních veslovacích trenažérů. O zátěž, a tedy odpor se totiž stará právě voda, která má být autentickým prostředkem, jak ještě více nabýt dojem, že sedíte ve veslici.

Capital Sports Flow M2 recenze

A upřímně řečeno, na veslovací trenažér plněný vodou se dá zvyknout. Nádoba disponuje objemem na 14 litrů. Existují samozřejmě i větší nádrže o objemu nad 20, dokonce 30 litrů. Každopádně však dát do pohybu v každém záběru 14 litrů vody není zrovna jednoduché. Ačkoli, někomu se zátah zpočátku bude zdát slabší. Zátěž má 6 úrovní, tzv. Waterflow Technology zvyšuje odpor podle toho, po kterou risku sahá voda. Záleží tedy na vás, jakou zátěž preferujete. Samozřejmě, největším mínusem je právě regulace. Ta se někomu může zdát ne taková plynulá, ale čerpadlo, resp. vodní pumpa se přizpůsobí tomu, kolik vody chcete mít v oběhu.

Výkon pod kontrolou

Sledovat můžete výkon prostřednictvím počítače, který má velký LCD displej. Ten však není podsvícený. Monitoruje spálené kalorie, celkový počet záběrů, počet záběrů za minutu, vzdálenost a také tep. Více či méně přesně, ale údaje jsou v tomto případě vždy spíše orientační.

Počítač veslovacího trenažéru Capital Sports Flow M2

Pro někoho může být praktický držák pro tablet či smartphone. Pokud máte náladu sledovat během veslování skutečné veslařské závody nebo si pustit hudbu, proč ne, taková vychytávka potěší. Počítač mimochodem zobrazuje i profil tratě, a tedy graficky vidíte, jaký jste podali na trati výkon. Přesně tak víte, jací rychlí jste byli na 500 m a jak na 1 000 m.

Výhodou vodního odporu je hlavně podobnost zátahu se skutečnou vodou. Nejdete totiž proti vzduchu ani vás nebrzdí setrvačník, ale pouze váha a odpor vody při vašem záběru. Rovněž je chod velmi tichý a především je systém bezúdržbový, protože voda se opotřebení vyhne. Pouze pokud by vám odešla vodní pumpa (čerpadlo).

Kvalita z Ameriky

O kvalitě konstrukce není pochyb. Kvalitní ocelový rám si svou roli zastane velmi dobře. Stroj je stabilní a Flow M2 má rovněž kvalitní pojezd. Kolejnice perfektně sedí, otázkou je zda se časem příliš neopotřebují právě ložiska sedla. A to je tématem samou o sobě. Je ve velmi dobré výši, přestože na první dojem působí sedlo velmi divně, usednutí do něj je v pořádku. Problém však nastal až při záběrech, kdy jsme měli pocit, že člověk se klouže dolů.

Posed veslovacího trenažéru Capital Sports Flow M2

Provedené to může být tím, že sedlo je o něco vyšší než upínání nohou a to následně způsobuje, že místy se skutečně sklouzáváte, a to může být výraznější minus. Fixace nohou je jednoduchá za pomoci popruhů. Rukojeti mají příjemnou povrchovou úpravu. Maximální zatížení konstrukce je 150 kg. Pojezd má 103 cm, a tedy pohodlně si zaveslovat i člověk s výšku více než 200 cm.

Konstrukce je sklopná a zařízení má i transportní kolečka. Nechybí ani systém nastavitelných nožiček v případě nerovného povrchu. Konstrukce nevrže. Samotné ruční čerpadlo i hadice na odvod vody jsou součástí balení, podobně jako alkalické baterie pro napájení počítače.

Závěrečné hodnocení

Vodní veslovací trenažér Capital Sports Flow M2 rozhodně patří k tomu kvalitnějšímu, co na trhu najdete. Nádrž o objemu 14 litrů umožňuje pořádně si zatrénovat a nastavit odpor vody v 6 úrovních. O odvod vody se stará vodní pumpa a hadice, které jsou součástí balení. Konstrukce snese zátěž až 150 kg. Nevrže a je velmi stabilní. Méně pohodlný je posed, který je však také otázkou zvyku a člověk si časem zvykne.

Rukojeť má příjemnou povrchovou úpravu. Záběr je dostatečně dlouhý i díky 103 cm dlouhému pojezdu na hliníkových kolejnicích. Zacvičit si tak mohou i vyšší lidé nad 200 cm. Konstrukce je sklopná a má i transportní kolečka. Počítač zobrazuje základní parametry. Zařízení má velmi poutavý design a koho odpor na bázi vody láká, Capital Sports Flow M2 může být v rámci rozpočtu i kvality velmi příznivou volbou.

Pozitíva

tichý chod
kvalitní konstrukce
kompaktní rozměry
design

Negatíva

regulace zátěže
nepohodlný posed


Autor recenze: Bc. Denis Ruščák
Datum publikace: 23.08.2020
Nejlepší veslovací trenažéry 2023 – recenze, test, srovnání

Nejlepší veslovací trenažéry 2023 – recenze, test, srovnání

Běžecký pás, stepper nebo stacionární kolo vás už omrzely? V takovém případě to chce změnu, kterou může být právě veslovací trenažér. Tento stroj umožňuje procvičit celé tělo. Pomůže vám nejen při hubnutí, ale i nabírání svalů a zlepšování vaší kondice. Simulování záběrů při veslování zapojuje primárně horní polovinu těla, ale zapojuje i pánev a břišní svaly. Chcete mít veslařský trenažér i u... Přečíst článek


Přidat komentář