Connect IT Doodle 2 počítačová myš – recenze, zkušenosti

unikátní design
příznivá cena
ergonomický tvar
jednoduché používání
LED podsvícení

Hodnocení:
(77.2%)
Prohlédnout nejlepší nabídku

Typ: herní | Technologie: optická | Připojení: bezdrátová | Maximální rozlišení: 2 400 dpi | Programovatelná tlačítka: 6 | Podsvícení: ano | Hmotnost: 111 g

Optická bezdrátová myš Connect IT Doodle 2 patří do kategorie herních myší. Zaujme především estetickým designem a barevným podsvícením. Kromě toho však nabídce bezdrátové připojení k počítači za pomoci USB modulu, který se připojí do USB vstupu počítače.

Maximální rozlišení optického snímače je 2 400 dpi. Rozlišení lze regulovat. Nechybí šest programovatelných tlačítek a posuvné kolečko. LED podsvícení se mění v pravidelných intervalech. Baterie jsou dobíjecí. Provozní doba je téměř 70 hodin, součástí balení je i dobíjecí kabel. Connect IT Doodle 2 má ergonomické tvarování. Patří rozměry mezi větší myši. Vhodná je i pro kancelářské použití.

Bezdrátová herní myš Connect IT Doodle 2 je dostupná na ✅ webu Heureka.cz.

Pro nenáročné hráče

Connect IT Doodle 2 patří k cenově dostupným hráčským myším. Na druhé straně, skuteční profesionální hráči si s optickou myší rozhodně nevystačí. Pokud je však řeč o méně náročných hráčích, bezdrátová myš Connect IT Doodle 2 může být vhodnou volbou. Rozlišení snímače je možné regulovat od standardních 1 000 dpi po 2 400 dpi. Pro běžné hraní je toto rozhraní ideální. Rovněž však tuto optickou myš lze využívat i v kanceláři.

Connect IT Doodle 2 recenze

Bluetooth má dosah zhruba 10 metrů. Praktický USB modul je umístěn ze spodní části myši, což je velmi nápadité. Zklamáním je výdrž baterie. Ta má sice kapacitu 600 mAh, ale kvůli LED podsvícení a neustále měnícím se barvám vydrží pouze 70 hodin a následně je třeba myš dobíjet. Nabíjecí USB kabel je v balení. Napájení na plný stav trvá zhruba 2 hodiny. Doba odezvy se pohybuje v rozmezí 2 – 6 ms. Optický snímač potřebuje adekvátní podklad. Potěšitelné jsou však programovatelná tlačítka, které poslouží nejen v případě hraní, ale i při práci s různými programy nebo při prohlížení internetových prohlížečů.

Neprůkazné provedení

Connect IT Doodle 2 váží pouze 111 g, což je velmi praktické především při hraní her, kde je potřebná rychlá reakce. Mírným zklamáním je však provedení. Plasty vůbec nepůsobí trvanlivě a mírný záchvat hněvu při hře může způsobit jednoduchou újmu. Nepotěšily nás ani dominantní tlačítka. Pravé a levé tlačítka jsou poměrně tuhé a citlivé jsou až na jejich koncích. To někdy způsobuje, že ruka je příliš protažena přes celou plochu myši. Při dlouhodobé práci s počítačem to nemusí být zrovna nejpohodlnější.

V balení je nabíjecí USB kabel s délkou 150 cm. Herní myš má o něco větší rozměry, někomu to však může vyhovovat. Nám by slušelo, kdyby byla myš na délku o něco kratší. Connect IT Doodle 2 podporuje všechny operační systémy včetně Linuxu.

Estetický dojem

To, čím Connect IT Doodle 2 skutečně boduje je design. Nejde tak ani o tvar a nějaké specifické tvary, ale o barvami hrající podsvícení za pomoci LED diod. Barevné podsvícení nelze dimenzovat. Mění se v určitých intervalech. Barva se po ploše vždy mění a při hraní v noci to dotváří vcelku slušnou a zajímavou atmosféru, pokud byste však chtěli podsvícení vypnout, není to možné. Samostatné tlačítko pro tento úkon chybí.

Herní myš Connect IT Doodle 2

Myš je však prioritně herní a ne pro kancelářské účely. Specifický design je však opravdu velmi lákavý a rozhodně zaujme. Pro hráče, kteří si potrpí na estetické hardwarové vybavení počítače, bude Connect IT Doodle 2 určitě velmi lákavá alternativa.

Zkušenosti a recenze

Bezdrátová herní myš Connect IT Doodle 2 je ze strany uživatelů dobře hodnocena. Líbí se jim barevné podsvícení, nabíjateľnosť, ergonomie i dlouhá výdrž bez nabíjení.

Recenze a zkušenosti s počítačovou myší Connect IT Doodle 2

Závěrečné hodnocení

Connect IT Doodle 2 je počítačovou myší pro méně náročné hráče. Hráčům nabídne především estetický design a možnost pochlubit se estetickým kouskem. Především kvůli LED podsvícení, které hraje barvami a dotváří při hraní zajímavou atmosféru. Myš má dobrý tvar, ale na náš vkus je až příliš dlouhá, což způsobuje horší citlivost pravého a levého tlačítka. Bezdrátové řešení hráč uvítá.

Connect IT Doodle 2 využívá optickou technologii, což znamená méně výkonný snímač s nastavitelným rozlišením od 1 000 dpi až po 2 400 dpi. Hráče potěší i programovatelná tlačítka. USB modul má intuitivní umístění ze spodní strany myši, což je velmi kompaktní. Ne právě kvalitně působí provedení. Plasty nevypadají vůbec trvanlivé. Slabá výdrž baterie je také mínus, 70 hodin a tedy necelé tři dny je opravdu málo. Nabíjení trvá zhruba 2 hodiny. Connect IT Doodle 2 je myší s estetickým odkazem a jistě si najde své zákazníky.

Pozitíva

unikátní design
příznivá cena
ergonomický tvar
jednoduché používání
LED podsvícení

Negatíva

levně působící plast
krátká výdrž baterie


Autor recenze: Bc. Denis Ruščák
Datum publikace: 27.08.2020
Nejlepší počítačové myši 2022 – recenze, test, srovnání

Nejlepší počítačové myši 2022 – recenze, test, srovnání

Součástí počítačového hardwaru je nepochybně i toto malé zařízení, které vám při práci s počítačem slouží na komfortní a rychlé ovládání. Počítačová myš je důležitou součástí výbavy každého počítače. A jak vybrat počítačovou myš? Kromě účelu, na který budete myš využívat, se najde i několik dalších podstatných parametrů. Počítačová myš se nevybírá pouze podle toho, že se má líbit.... Přečíst článek


Přidat komentář