Emos AOK-5018B meteostanice – recenze, zkušenosti

cenově dostupná meteostanice
dostatek metrik
minimální odchylka
atomové hodiny
historie měření

Hodnocení:
(78.6%)
Prohlédnout nejlepší nabídku

Pokud nechcete, aby vás počasí venku překvapilo, meteorologická stanice Emos AOK-5018B bude vaší pravou rukou. Domácí meteorologická stanice s venkovním senzorem vás bude detailně informovat nejen o vnější a vnitřní teplotě, ale rovněž je k dispozici barometr, čas východu a západu slunce a měsíce. Informuje io interiérové a exteriérové vlhkosti. Bonusem jsou fáze měsíce.

Stanice je napájena dvěma kusy klasických AA 1,5 V baterií, stejně dva kusy pro svůj chod vyžaduje i venkovní senzor na stěnu. Baterie nejsou součástí dodávky. Celkově je možné připojit až tři senzory pro přesnější získávání údajů. Senzor není vodotěsný a jeho dosah je do 30 metrů. Displej je po stisknutí tlačítka podsvícený jemnou modrou barvou.

Meteostanici Emos AOK-5018B si můžete pohodlně zakoupit na ✅ webu Heureka.cz.

Poměr ceny a kvality

Meteorologická stanice Emos AOK-5018B patří v rámci cenových kategorií mezi ty levnější kousky a proto je třeba, aby naplnila očekávání a splnila nároky této třídy. Pravdou však je, že Emos AOK-5018B je nejen splňuje, ale i překonává. V rámci této kategorie nabízí opravdu široké spektrum metrik a dat, které potěší každého, kdo se o počasí a jeho předpověď zajímá.

Emos AOK-5018B recenze

Je však třeba říci, že předpověď není zrovna tím nejpřesnějším datem a i když venku prší, Emos AOK-5018B ukáže jen obláček, ne déšť. Co se však týká interiérové ​​teploty od -10 °C až po +50 ° C je odchylka minimální. To platí také o venkovní teplotě od -50 °C až po +70 °C. Měření vlhkosti dokáže Emos AOK-5018B venku i uvnitř. Dokonce máte možnost si nastavit teplotní alarm. Například pokud teplota stoupne nad 20 °C.

Informace máte i o tlaku vzduchu. K dispozici je také historie vývoje tlaku. Co však chybí, je rychlost a směr větru. Emos AOK-5018B to kompenzuje například zobrazením času východu – západu slunce a měsíce. V zásadě tak v rámci poskytnutých dat nelze meteorologické stanici co vytknout. Pokud by vám nefungoval mobil, meteostanice funguje i jako budík.

Senzor může "kolabovat"

Meteostanice pro přesné sledování údajů nevyužívá speciální rádiový přijímač, ale senzor. Ten může být umístěn maximálně do vzdálenosti 30 metrů. Co je však reálné a přestože jsou zařízení i s větším dosahem, toto problém není. Z recenzí více uživatelů je však zřejmé, že senzor dokáže zlobit. Spíše to souvisí s jeho poruchovostí. Projevuje se to například častým střídáním venkovních teplot, nebo přepínáním na plusové a minusové teploty. Případně větší rozdíl. Problémem může být například špatný kontakt baterie nebo to, že senzor není vodotěsný a vlhkost může poškodit některé kontakty. Není to však pravidlo.

Bezdrátová meteostanice Emos AOK-5018B

Během našeho testu senzor nevykazoval žádné znaky poškození nebo velké odchylky. Při teplotě šlo maximálně o +/- 1 °C. Pro měření času využívá atomové hodiny, jejichž odchylka je minimální.

Pouze na baterky

Jednou škodou je, že samotná meteostanice nemůže být napájena síťovým adaptérem. Ne že by bezdrátová meteorologická stanice byla nevýhodou, ale v případě čitelnosti údajů pomůže podsvícení a to je při Emos AOK-5018B trochu slabinou. Po stisknutí tlačítka se rozsvítí pouze na 3 sekundy. Málo. Ideální by bylo, kdyby displej jemně modře svítil permanentně. Z našeho pohledu jsou údaje, protože jich je hodně na menší ploše, mírně rozházené a těžší čitelné, což způsobuje horší přehlednost. V rámci cenové kategorie však síťový adaptér není běžný.

Zkušenosti a recenze

Meteostanice Emos AOK-5018B zaujala většinu uživatelů dobrým poměrem cena/výkon. Jako plus vnímají rychlé uvedení přístroje do "provozu", přesnost údajů či přehledný displej. Nelíbí se jim krátká doba podsvícení a to, že přístroj funguje pouze na baterky a nemá adaptér.

Recenze a zkušenosti s meteostanicí Emos AOK-5018B

Závěrečné hodnocení

Emos AOK-5018B splnil očekávání a dokonce je překonal. Především, co se týče počtu údajů, které vám dovoluje v rámci předpovědi zjistit. Nejen vnější a vnitřní teploty, vlhkost, tlak nebo přesný čas podle atomových hodin. Zjišťovat můžete například i fáze měsíce nebo čas východu a západu slunce. K dispozici jsou i ikony předpovědi počasí, ale dovolíme si tvrdit, že předpověď není nejpřesnější.

Horší je i čitelnost displeje, což je způsobeno jednobarevností a několika údaji. Přehlednost je horší, ale je možné podsvícení stiskem tlačítka. Ovládání probíhá za pomoci tlačítek, těmi můžete natavovat jednotky °C nebo °F. Rovněž můžete natavit teplotní alarm nebo budík.

Drobnou slabinou je podle některých uživatelů senzor. Ten je místy nestabilní nebo dokonce poškozený. Problém nadělají i špatně doléhající kontakty při napájecím zdroji, kterým jsou alkalické baterie. Ty nejsou součástí balení. Baterie vyžaduje i samotná meteorologická stanice. Vcelku je však poměr ceny a kvality v případě Emos AOK-5018B solidní. Údajů je dost, cena přiměřená a menší slabiny nikoho odradit nemusí.

Pozitíva

cenově dostupná meteostanice
dostatek metrik
minimální odchylka
atomové hodiny
historie měření

Negatíva

náchylný senzor na vlhkost
nepřesná předpověď počasí
horší čitelnost displeje


Autor recenze: Bc. Denis Ruščák
Datum publikace: 26.11.2020
Nejlepší meteostanice s hodinami, barometrem, Wi-Fi i kamerou 2024 – recenze, test, srovnání

Nejlepší meteostanice s hodinami, barometrem, Wi-Fi i kamerou 2024 – recenze, test, srovnání

Meteostanice jsou v současné době poměrně běžnou součástí výbavy mnoha domácností. Díky nim získáváme okamžitý přehled nejen o aktuální teplotě venku a uvnitř domu, ale také o tlaku či vývoji počasí na nejbližší dny. Pokud sháníte kvalitní meteostanici, držte se našich rad a tipů. Výběr meteostanice začněte tím, že si definujete své požadavky a potřeby. Bude vám stačit zařízení,... Přečíst článek


Přidat komentář