G21 Paradiso Big sušička ovoce – recenze

Spolehlivý výkon
Jednoduchá manipulace
Možnost nastavit výšku sít
Časovač a automatické vypnutí
Dobrý poměr ceny a výkonu

Hodnocení:
(80.2%)
Prohlédnout nejlepší nabídku

Oblíbená sušička potravin G21 Paradiso Big, která zaujme dobrým poměrem ceny a výkonu. K dispozici je výkon 550 W a šest sušících plátů. Ty lze položit podle potřeby v závislosti na potravinách, které se suší. Výhodou tohoto přístroje je tichý chod, praktický digitální displej i automatické vypnutí se zvukovým signálem na konci sušení. Někomu může překážet, že celý spotřebič včetně plátů je z plastu. Za minusy považujeme o něco delší sušení, nutnost obracet suroviny a fakt, že teploty uváděné v brožuře nesouhlasí s realitou.

Parametry: barva: bílá/černá; příkon: 550 W; počet sušících plátů: 6; funkce: časovač, regulace teploty, ochrana proti přehřátí, automatické vypnutí; tvar: hranatý; hmotnost: 3 kg

Sušička potravin G21 Paradiso Big potěší dobrým poměrem ceny a výkonu. Disponuje šesti sušícími pláty a výkonem 550 W. Přestože je papírově výkon dostatečný, sušení není rovnoměrné. Někomu může překážet provedení z plastu. Oceníte ovšem tichý chod, jednoduché ovládání, digitální displej či praktickou zvukovou signalizaci na konci sušení.

Zaujala vás sušička potravin G21 Paradiso Big? Najdete ji na ✅ webu Heureka.cz.

Spolehlivý výkon

Sušička disponuje výkonem 550 W, není to nejvíc, ale v této cenové kategorii jde o nadprůměr. Zpracování přístroje je kvalitní, některým však může překážet, že byl použit plast. Šest sušících plátů je dostatek pro menší dávky surovin. Oceňujeme, že jednotlivá síta lze výškově upravit. Sušení je víceméně rovnoměrné, závisí to na použitých surovinách, ale obracení nebo přemísťování plátů se nevyhnete.

G21 Paradiso Big recenze

Jednoduchá manipulace

Materiál sušících plátů je plastový. Vyzdvihujeme, že usušené ovoce i zelenina lze snadno vyjmout. Suroviny k plátům nepřilnou, jednoduše jsme je oddělili. Pokud sušíte houby nebo menší suroviny, může se stát, že vám budou přepadávat. Ovládání je pohodlné, teplota se dá nastavit od 40 do 70 °C. Nechybí časovač či automatické vypnutí.

Tichý provoz

Za praktickou věc považujeme digitální displej, na něm je vidět zbývající doba sušení. Ovládání je opravdu nenáročné a zvládnou to i začátečníci. Plusem je tichý provoz. Sušička nás nerušila, ani když jsme ji nechali v provozu během noci. Je pravda, že sušení je o něco delší než u výkonnějších produktů, sušení přes noc se tak zřejmě nevyhnete.

Sušička potravin G21 Paradiso Big

Zkušenosti a recenze

Uživatelé ocenili, že přístroj dobře suší, ale sušení trvá dlouho. Někteří se setkali s nerovnoměrným sušením, ale závisí to na surovinách a na tom, zda se překládají síta. Vyzdvihli přiměřené rozměry i možnost dokoupení dalších a jemnějších sít. Plusem je tichý provoz, snadná manipulace a elegantní design. Potěšilo je, že výška mezi jednotlivými síty se dá nastavit. Naopak, zklamalo je, že teploty, které jsou uváděny v brožurce, nesouhlasí s realitou. Na houby doporučili použít sítko, protože přes mřížku přepadávají. Mnohým vadilo, že sušička je vyrobena z plastu a někteří se setkali i s nepříjemným plastovým pachem. Plus si zasloužila za široký rozsah času sušení, možnost změny teploty a času během sušení a automatické vypnutí se signalizací.

Recenze a zkušenosti se sušičkou ovoce G21 Paradiso Big
Zdroj: Heureka.cz

Recenze a zkušenosti se sušičkou ovoce G21 Paradiso Big
Zdroj: Alza.cz

Pozitíva

Spolehlivý výkon
Jednoduchá manipulace
Možnost nastavit výšku sít
Časovač a automatické vypnutí
Dobrý poměr ceny a výkonu

Negatíva

Teploty nesouhlasí s brožurou
Plastové provedení


Autor recenze: Lucia Bihuncová
Datum publikace: 09.12.2022
Nejlepší sušičky ovoce 2022 – recenze, test, srovnání

Nejlepší sušičky ovoce 2022 – recenze, test, srovnání

Sušení je starobylou metodou konzervace různých potravin, od bylinek přes houby, ovoce, zeleninu, až po maso.   Byly doby, kdy sušení probíhalo takříkajíc svépomocí improvizací, což dnes již není nutné řešit. Moderní sušičky totiž nabízejí cenově dostupný způsob, jak rychle a efektivně nasušit téměř vše, co se vám na zahrádce či v sadě urodilo. Jak si vybrat správnou sušičku... Přečíst článek

Sušení ovoce a zeleniny v sušičce. Jak sušit, doba sušení

Sušení ovoce a zeleniny v sušičce. Jak sušit, doba sušení

Sušení je nejstarší a nejzdravější způsob konzervace potravin. Díky takovému zpracování si ovoce i zelenina zachová většinu ze svých vitamínů, minerálů a živin. Nejjednodušeji si potraviny usušíte pomocí sušičky ovoce a zeleniny. Aby si potraviny zachovaly svou chuť, barvu, vůni i stopové... Přečíst článek


Přidat komentář