Remoska R 22 Grand – recenze, zkušenosti

originál od českého výrobce
kvalitní provedení

Hodnocení:
(76.4%)
Prohlédnout nejlepší nabídku

Originální Remoska od původního českého výrobce. Objem 4 l je adekvátní pro 3-člennou rodinu, výška 19 cm je dostatečná i pro pečení drůbeže. Konstrukce remosky je dostatečně robustní, povrch je potažen nepřilnavým teflonem.

Topné těleso je integrované v poklici, ke které je napevno připojen přívodní kabel. Výkon ohřevu je 580 W, což je dostatečné, škoda však chybějící regulace teploty.

V balení jsme nenašli náhradní pokličku, takže na zakrytí plného hrnce budete muset použít alobal. Výrobce však přibalil praktický stojánek, který oddělí horký hrnec od povrchu kuchyňské linky. Cena cca 2 200 Kč je vzhledem ke kvalitnímu konstrukčnímu provedení adekvátní.

Parametry: příkon: 580 W; ohřev: vrchní; objem: 4 l; povrchová úprava: teflon; regulace teploty: ne; rozměry (š × v × h): 52 × 19 × 27 cm; hmotnost: 3 kg

Remoska R22 Grand je dostupná na ✅ webu Heureka.cz.

Jednoduchá a robustní

Remoska R 22 Grand je, jak již název napovídá, originálním českým výrobkem od výrobce Remoska. Už na první pohled je to vidět podle poctivé a robustní konstrukce.

Hrnec má průměr 29 cm, výšku 19 cm hodnotíme jako dostatečnou. S objemem 4 l bude stačit na oběd pro 2 – 3-člennou rodinu (pokud připravíte přílohu zvlášť, možná i pro 4-člennou).

Remoska R22 Grand recenze

Výrobce hrnec ošetřil teflonovou vrstvou, která je sice nepřilnavá, ale ne příliš odolná. Při manipulaci a čištění remosky jsme si tedy dávali velký pozor. Manipulaci nám zjednodušily plastové ucha po obvodu hrnce, pracovní desku kuchyňské linky uchránil před teplem praktický stojan, který jsme našli v balení.

Ohřívá svrchu

Zdrojem tepla je v tomto případě poklička – tak jako v klasické remosce, kterou znáte před desítek let. Topné těleso integrované v poklici má výkon 580 W, což je tak akorát. Postačí to na pečení, dušení či vaření, s vrchním ohřevem však nebudete moci smažit.

Nevýhodou takové poklice je, že jsme neviděli dovnitř a neměli jsme tedy úplnou kontrolu nad procesem pečení. Další nevýhodou je, že jakmile remosku otevřete, abyste se podívali dovnitř, teplota jídla se dočasně sníží, protože zdroj tepla odeberete.

Na jistotě nám nepřidal ani chybějící nastavitelný termostat, takže teplota v remosce je pevně daná. Jediným ovládacím prvkem je mechanický vypínač na rukojeti od pokličky.

V poklici je napevno zabudovaný napájecí kabel, pro lepší manipulaci bychom uvítali, kdyby se dal oddělit. Kabel (a vlastně i celá poklice díky své mohutnosti) překáží v chladničce, takže pokud jsme chtěli hotové pokrmy uskladnit, museli jsme remosku (bez poklice) zakrýt alobalem. V balení jsme totiž náhradní pokličku nenašli.

Za kvalitu si připlatíte

Cena modelu Remoska R22 Grand se pohybuje na úrovni okolo 2 200 Kč. Není to málo, ale s jejím konstrukčním provedením a spolehlivostí jsme byli spokojeni. Vyčítat jí můžeme akorát chybějící nastavitelný termostat, ten však neměla ani původní remoska a svůj účel plnila na jednotku.

Remoska R 22 Grand hrnec

Zkušenosti a recenze

Remoska, značka a také tento konkrétní produkt, si vysloužila od uživatelů dobré hodnocení. Líbí se jim design, použité materiály i rychlost pečení. Přístroj považují za jednoduchý, avšak kvalitní. Chybí jim samostatná poklice a skleněné okénko na pokličce, aby mohli sledovat proces pečení.

 Recenze a zkušenosti s Remoskou R 22 Grand

Pozitíva

originál od českého výrobce
kvalitní provedení

Negatíva

chybí náhradní poklice pro odložení do chladničky
nemá termostat


Autor recenze: Michal Toma
Datum publikace: 13.05.2020
Nejlepší pečící pánve – remosky 2023 – recenze, test, srovnání

Nejlepší pečící pánve – remosky 2023 – recenze, test, srovnání

Možná i vy jste kdysi měli doma tzv. remosku. Šlo o elektrický hrnec s mohutnou kovovou poklicí, která byla vybavena topným tělesem. Remoska je původní obchodní název tohoto el. hrnce, tímto slovem však mnozí lidé označují všechny pečící hrnce, resp. pánve. Poradíme vám, jak si takové zařízení vybrat a představíme vám nejoblíbenější modely. Nejlepší pečící pánve ... Přečíst článek


Přidat komentář