Siemens SR55ZS11ME úzká myčka nádobí – recenze, zkušenosti

úsporná energetická třída C
velmi tichý chod (43 dB)
ovládání přes mobilní aplikaci
funkce pro zrychlení mycího cyklu
skvělé čistící i sušící výsledky
dávkovací asistent čistícího prostředku
nastavitelný horní koš rackMatic
působivé modré osvětlení interiéru

Hodnocení:
(79.2%)
Prohlédnout nejlepší nabídku

Úsporná myčka s kapacitou 10 sad nádobí patří do energetické třídy C. Nabízí 6 mycích programů a ovládání na dálku přes mobilní aplikaci Home Connect. Má velmi tichý chod, při kterém hladina hluku dosahuje jen 43 dB, což oceníte, pokud budete myčku spouštět během noci. Vyzdvihujeme funkci pro zrychlení mycího cyklu i rychlou volbu oblíbeného programu. Ten si stačí nastavit podle vlastních představ a potom ho spustit jediným tlačítkem na spotřebiči nebo přes mobil. Myčka dosahuje skvělé čistící i sušící výsledky, čemuž dopomáhá i účinný dávkovací asistent čistícího prostředku. V interiéru jsou dva koše na nádobí, přičemž ten horní je výškově nastavitelný. Líbilo se nám působivé modré osvětlení vnitřního prostoru a zamrzela nás vysoká pořizovací cena.

Kompaktní myčka nádobí Siemens SR55ZS11ME je dostupná na ✅ webu Heureka.cz.

Vestavná myčka nádobí Siemens SR55ZS11ME o šířce 45 cm, výšce 81,5 cm a hloubce 57,3 cm patří do energetické třídy C. Kapacita spotřebiče je 10 jídelních souprav, což je dostačující pro menší rodinu. Myčku pohání tichý motor iQdrive a hlučnost dosahuje pouze 43 dB. V rámci našeho výběru se tak tento model řadí k jedním z nejtišších.

Siemens SR55ZS11ME recenze

K dispozici je 6 mycích programů a vyzdvihujeme snadný přístup k oblíbenému programu. Stačí zadat nejpoužívanější kombinaci a přídavné funkce a poté tento program spustit jediným tlačítkem nebo přes aplikaci Home Connect. K mobilní aplikaci se spotřebič připojuje přes Wi-Fi a díky tomu je jeho ovládání ještě více intuitivní a pohodlné. Podobnou možnost nabízí i levnější konkurenční model Bosch SPV4HKX33E. Líbila se nám také funkce varioSpeed ​​Plus on demand, která dokázala trojnásobně zkrátit trvání mycího cyklu. I přes zkrácenou dobu bylo nádobí dokonale čisté a vysušené. Tuto funkci lze spustit i dodatečně během již probíhajícího cyklu.

Oceňujeme automatickou optimalizaci mycího cyklu, aby bylo dosaženo co nejlepších a nejefektivnějších výsledků. Pomocí senzoru vody spotřebič vyhodnotí míru znečištění nádobí a na základě toho přizpůsobí množství vody i teplotu. Plus si vyslouží ekonomické sušení Zeolith®. Tento minerál má schopnost absorbovat vlhkost a přeměnit ji na energii, nádobí je důkladně vysušené a systém BrilliantShine zas zaručí zářivé sklo bez nevzhledných stop po kapkách vody. Za zmínku stojí i dávkovací asistent, který maximalizuje výkon mycího prostředku. Čisticí tableta se uvolní přímo do malé záchytné misky, kde ji rychle rozpustí přesně mířený proud vody. Nechybí počítadlo tablet přes aplikaci Home Connect.

Siemens SR55ZS11ME ovládání

Vnitřní plášť myčky je vyroben z vysocekvalitní ušlechtilé nerezavějící oceli a navíc je chráněn speciální povrchovou úpravou. I proto na něj výrobce poskytuje prodlouženou 10letou záruku. Uvnitř se nachází systém košů na uložení nádobí. Výškově nastavitelný horní koš rackMatic si můžete přizpůsobit tak, aby se nádobí snadněji nakládalo i vykládalo. Vyzdvihujeme přídavnou funkci intensiveZone, která zvýší tlak na trysky na velmi znečištěné nádobí umístěn v dolním koši. Pro horní koš zůstane program nezměněn, díky čemuž se citlivé nádobí nadále myje šetrně, aby nedošlo k jeho poškození.

Zaujalo nás i osvětlení interiéru myčky v modré barvě. Dvě LED světla emotionLight se automaticky rozsvítí, když se myčka otevře a opět zhasnou, když se spotřebič zavře. V podobě modrého bodu infoLight, který se promítá na podlahu, jsme zas byli informováni o průběhu mycího cyklu. O tom, kolik času zbývá do konce, jsme se dozvěděli i na základě zbytkového času timeLight. Samozřejmostí tohoto špičkově vybaveného modelu je bezpečnostní systém aquaStop®, který zabraňuje škodám způsobeným vodou. Jediným mínusem této myčky je vysoká pořizovací cena.

Pozitíva

úsporná energetická třída C
velmi tichý chod (43 dB)
ovládání přes mobilní aplikaci
funkce pro zrychlení mycího cyklu
skvělé čistící i sušící výsledky
dávkovací asistent čistícího prostředku
nastavitelný horní koš rackMatic
působivé modré osvětlení interiéru

Negatíva

vysoká pořizovací cena


Autor recenze: Lucia Bihuncová
Datum publikace: 08.06.2021
Nejlepší úzké (45 cm) myčky nádobí 2023 – recenze, test, srovnání, zkušenosti

Nejlepší úzké (45 cm) myčky nádobí 2023 – recenze, test, srovnání, zkušenosti

Myčky nádobí se stávají jakousi povinnou výbavou každé moderní domácnosti. Dokáží ušetřit čas, námahu a zejména spotřebu vody. Co však v případě, že zápasíte s nedostatkem místa, nebo standardní myčku nevíte naplnit špinavým nádobím? I na tyto situace mysleli výrobci, a proto na trh přišli s úzkými myčkami nádobí. Modely užší než je standard se vyrábějí jako volně stojící i plně... Přečíst článek


Přidat komentář