Topcom RC-6411 vysílačky – recenze, zkušenosti

redukce okolního větru
v balení praktický stojan na nabíjení
kvalitní přenos zvuku
automatický úsporný režim
úprava hlasitosti hovorů
jednoduché ovládání

Hodnocení:
(80.6%)
Prohlédnout nejlepší nabídku

Set dvou vysílaček s jednoduchým ovládáním nabízí uživatelům pouze 8 kanálů. Komunikuje přes bezplatné frekvenční pásmo PMR a maximální dosah signálu na otevřeném prostranství je do 6 km. Ve městě, kde je hustá zástavba, třeba počítat s mnohem nižším dosahem. Vysílačky napájejí dobíjecí baterie, které najdete v balení a potěší, že výrobce přibalil i praktický nabíjecí stojánek. Na něm si nabijete obě vysílačky současně. Oceňujeme kvalitní přenos zvuku a funkci, která redukuje okolní vítr, hovor je díky tomu srozumitelnější. K ovládání slouží tlačítka, které se nacházejí pod LCD displejem, a přestože je konstrukce plastová, vysílačka působí robustně. Odolnost proti vodě či prachu však chybí. Hlasitost hovorů je možné upravovat a dobrá slyšitelnost je zaručena i v hlučnějším prostředí. Vysílačky se hodí na občasnou komunikaci a potěší i děti, které je využijí na hraní.

Set dvou vysílaček Topcom RC-6411 je dostupný přes ✅ web Heureka.cz.

Cenově výhodný set dvou vysílaček Topcom RC-6411 má v balení vše, co potřebujete k provozu. Potěšilo nás, že výrobce přibalil i baterie a nemuseli jsme nic dokupovat. Vysílačky napájejí dobíjecí akumulátory typu AAA, které mají nižší výdrž. Při běžném používání jsme se dokázali přehoupnout nad 10 hodin, avšak při intenzivnějším využití výdrž klesla o několik hodin. Líbil se nám dvojitý nabíjecí stojan, ve kterém jsme pohodlně nabíjely obě vysílačky současně. V balení nechybí ani dva klipy na opasek pro snadnější přenášení.

Topcom RC-6411 recenze

Vysílačka má celkově 8 kanálů, což je podle nás velmi málo. V hustě osídlených městech můžete mít problém s nalezením volného kanálu. Konkurenční model Sencor SMR 131, který je navíc levnější, nabízí 16 kanálů, proto rušení cizími osobami není tak časté. Přístroj pracuje přes bezplatné frekvenční pásmo PMR (446 MHz) a na volném prostranství má dosah do 6 km. V případě překážek, ať už půjde o budovy ve městě nebo o kopce a stromy v lese, se dosah značně sníží. Vysílačka je proto vhodná pro komunikaci na krátké vzdálenosti. Pokud požadujete větší dosah, potěší vás například model Baofeng UV-5R s dosahem do 10 km.

Plastová konstrukce vysílačky je dobře zpracovaná, působí pevně a robustně, ale odolnost proti vodě nebo prachu byste v této cenové kategorii hledali marně. Občasné pády z malé výšky by jí neměly ublížit, avšak s výraznější odolností proti pádům se u tohoto modelu nepočítalo. Na přední straně je kromě ovládacích tlačítek a hlasitého reproduktoru i LCD displej. Ten zobrazuje stav baterie a číslo kanálu. Vysílačka se nám zdála oproti jiným modelům z podobné kategorie o něco těžší. Přesto je kompaktní a v ruce sedí dobře.

Topcom RC-6411 dobíjecí stojan

Oceňujeme funkci redukce okolního větru, spojení je čisté a druhou stranu dobře slyšet. Vysílačka navíc umožňuje nastavit si hlasitost hovorů, proto je skvěle slyšitelná i v hlučnějším prostředí. Reprodukce zvuku je vzhledem k ceně nadstandardní. Plus dáváme této vysílačce i za automatický úsporný režim, který inteligentně prodlužuje výdrž baterie na jedno nabití a díky němu si ušetříte nějaké minuty provozu navíc. Oproti modelu Motorola TLKR T42, který má výdrž 18 hodin, se i přes úspornému režimu dostanete na mírně nižší hodnoty.

Uživatelé, kteří vlastní tuto vysílačku, označili za její výhody dobrý dosah, jednoduché ovládání, velikost akorát do ruky či dobrou cenu. Vyzvedli také kvalitní přenos zvuku, dodávanou nabíječku a fakt, že baterie jsou dobíjecí, proto odpadá nutnost neustálého dokupování. Některým vadilo, že vysílačka není voděodolná a za mínus označili i dosah v zastavěné oblasti, který je kolem 1 km. Celkově byly spotřebitelé s vysílačkou spokojeni.

Pozitíva

redukce okolního větru
v balení praktický stojan na nabíjení
kvalitní přenos zvuku
automatický úsporný režim
úprava hlasitosti hovorů
jednoduché ovládání

Negatíva

na výběr jen 8 kanálů
bez vodotěsnosti a prachotěsnosti


Autor recenze: Lucia Bihuncová
Datum publikace: 27.05.2021
Nejlepší vysílačky 2023 – recenze, test, srovnání

Nejlepší vysílačky 2023 – recenze, test, srovnání

Vysílačka je skvělý dorozumívací prostředek na krátké vzdálenosti. K jejím hlavním benefitům patří, že hovory jsou bezplatné a odpadá otravné vytáčení telefonních čísel. Stačí stisknout příslušné tlačítko a můžete začít mluvit. Vysílačka má využití v profesionální sféře, ale využijí ji i běžní spotřebitelé. Vhodná je například během turistiky, dobrodružných výprav, sportovních aktivit nebo... Přečíst článek


Přidat komentář