Magic Rovus vysavač na okna – recenze, zkušenosti

nízká cena
možnost rozšíření záruky za poplatek

Hodnocení:
(78%)
Prohlédnout nejlepší nabídku

Ruční čistič oken 2v1, ve kterém najdete zabudovaný zásobník na čistou i špinavou vodu. Jediným zařízením tak můžete aplikovat čistící prostředek a zároveň ho vysát. Konstrukční provedení je slabší, zásobník na vodu občas teče, slabší je také sací výkon čističe. Největší nevýhodu je však napájení AA bateriemi, které příliš dlouho nevydrží a musíte je často měnit (případně můžete použít dobíjecí AA baterie).

Výhodou čističe je nízká cena, patří mezi nejlevnější na trhu. Někteří uživatelé se v recenzích stěžují na vyšší poruchovost, výrobce vám však umožňuje za poplatek prodloužit záruku.

Parametry: šířka stěrky: 25 cm; objem nádoby na čistou / špinavou vodu: 100/200 ml; napájení: 4 × AA baterie; výdrž na jedno nabití: 50 min./20 m2; hlučnost: 60 dB; další funkce: ne; rozměry (d × š × v): 120 × 300 × 300 mm; hmotnost: 0,5 kg

Čistič oken Rovus Magic si můžete pohodlně zakoupit v ✅ oficiálním e-shopu Topshop.cz.

Jedno zařízení na vše

Vysavač na okna Magic Rovus je zařízení 2v1. Kromě nádržky na špinavou vodu má vestavěnou i tu na čisticí prostředek. Na rozdíl od některých konkurenčních modelů tak můžete jednou rukou aplikovat čistící prostředek a zároveň ho odsát.

Vysavač na okna Magic Rovus recenze

Na designu i konstrukčním provedení si mohl dát výrobce více záležet. Nádobka na vodu nám občas tekla a celé zařízení nepůsobilo ani příliš propracovaně (vidět to např. na odkrytých šroubech).

Slabší výkon, vyšší hlučnost

Jelikož čistič sestává pouze z jediného zařízení, chybí mu velká utěrka, kterou byste navlhčené nečistoty setřeli. Trochu sice pomáhá textilní vrstva na spodní straně stěrky, stále to však není ono a s velmi zašpiněným oknem jsme měli problém.

Vysavač na okna Magic Rovus použití

Výkon zařízení by také mohl být vyšší a výhrady máme i k hlučnosti, která je o poznání vyšší než u některých konkurenčních modelů.

Použít jej můžete i na obklady či dlažbu, případně na čištění oken auta.

Napájení zajišťují AA baterie

Daní za poměrně nízkou cenu čističe je napájení jednorázovými AA bateriemi. Toto řešení nemáme příliš rádi, protože vytváří zbytečný odpad v podobě spotřebovaných baterií a snižuje výkon napájených zařízení.

Právě tento fakt se pravděpodobně podepsal na slabším výkonu i krátké výdrži na jedno nabití (okolo 20 m2). Navíc, baterie jsme v balení nenašli, takže si je budete muset zakoupit zvlášť.

Při nákupu volte raději značkové alkalické baterie, které vydrží mnohem déle, než obyčejné. Ještě déle vám čistič vydrží, pokud použijete dobíjecí AA baterie, zároveň tím pomůžete životnímu prostředí. V takovém případě však budete potřebovat i nabíječku, čímž se celá koupě prodraží.

Rovus Vysavač na okna Magic návod k použití

Závěrečné hodnocení

Rovus Window Magic je jeden z nejlevnějších ručních čističů oken. Cena kolem 1 400 Kč je však vykoupena poměrně nízkým výkonem a napájením z AA baterií, jejichž použití se vám prodraží a navíc je neekologické. Jeho smysl vidíme pouze v použití s ​​dobíjecími AA bateriemi.

Někteří zákazníci udávají v recenzích i zvýšenou poruchovost výrobku, zejména problémy s vypínačem, takže budete muset mít trochu štěstí na dobrý kus.

Pozitíva

nízká cena
možnost rozšíření záruky za poplatek

Negatíva

napájení AA bateriemi
vyšší poruchovost


Autor recenze: Michal Toma
Datum publikace: 27.11.2019

Přidat komentář