Jak si vhodně vybrat dron

Sen malých chlapců, ale určitě i některých dívek, se stal skutečností uvedením dronů do masového prodeje. Aktuálně je jejich však na trhu tolik, že by nejeden ztratil hlavu a nevěděl si vybrat. Pojďme se tedy podívat jak při výběru postupovat a nespálit se.

V první řadě myslete na to, že s každým dronem je let jednoduchý. Pokud si jej chcete koupit, měli byste vědět, že všechno co létá, je těžko kontrolovatelné. Roli během letu hraje mnoho aspektů a nejvíce se na něj umí podepsat přírodní podmínky. Pomáhá však regulátor letu, který udržuje dronu stabilitu a oceníte ho i při kameře, chcete-li se svým dronem vytvořit v létě i nějaké záběry. Uvědomte si, že při výběru dronu platí jednoduché pravidlo, kterým se je dobré řídit při výběru jakékoliv elektroniky. To zní, že je dobré jít v první řadě po ověřené značce nebo modelech od známých výrobců. Vyhnete se tak opravdu mnohým problémům. K dispozici jsou hotové drony, drony s kamerou, ale také drony, které se prodávají formou stavebnic pro ty, kteří si svou novou technickou hračku rádi složí sami. Ze samotných parametrů je důležitá baterie a na ni navazující doba či rychlost letu. Pak jsou tu další aspekty jako GPS, zmíněná kamera, odolná konstrukce, spárování a ovládání pomocí Vašeho smartphonu, live stream z letu nebo různé senzory. Při výběru dronu určitě zvažte jeden z následujících, které Vám vřele doporučujeme.

Syma X5SW Explorers 2

Jde o dobrý kousek zejména z hlediska poměru cena / výkon. Syma X5SW 6-7 minut letu při vzdálenosti 100 metrů od Vás. Nabízí 2Mpx kameru s HD videem, elektronický kompas a také živé vysílání obrazu prostřednictvím Wifi. Tento dron je vhodný jak pro vnější tak pro vnitřní použití. Obsahuje vestavěné baterie, 6 osý gyroskop pro dobrou stabilizaci a výrobce k němu také nabízí řadu aplikací v obchodě Play pro Android a v AppStore pro iOS zařízení. Jeho cena je cca 2 400 Kč.

Syma X5SW Explorers 2

 

Parrot AR Drone 2.0 Elite Edition Snow

Je opravdu oblíbeným kouskem známé značky, který zaujme i svým designem kvadrokoptéry. Umožňuje ovládání pomocí iOS nebo Android zařízení pomocí WIFI s bezchybným přenosem obrazu do vzdálenosti 50 metrů. Jeho konstrukce sestává z karbonu, přičemž nabízí výkonné vrtule. AR Drone 2.0 Elite dokáže letět rychlostí 18km / h, nabízí bohaté příslušenství a náhradní díly, nahrává HD video a doba jeho letu je až 15 minut. Cena je nastavena od 5 700 Kč.

Parrot AR Drone 2.0 Elite Edition Snow

DJI Phantom 4

Jak se říká- to nejlepší na konec. Phantom 4 je totiž dron pro skutečné profesionály, čemuž odpovídají jeho vlastnosti i cena. Tento dron se dokáže automaticky vyhýbat překážkám, nabízí neskutečný dosah ovládání až na 5km a jeho maximální rychlost je neuvěřitelných 72km / h. Kromě toho dokáže stabilně létat až do výšky 10 metrů. Je vyroben z odolných materiálů a nabízí výbornou stabilizaci během letu. Video nahrává na 4K ultra HD kameru takže mu neunikne žádný detail. Nabízí také řadu letových módů, včetně módu pro začátečníky. Jeho maximální doba letu je 28 minut. Cena tohoto dronu je stanovena na 39 300 Kč.

DJI Phantom 4

 

Hodnocení článku:
(81.4%)

Přidat komentář