KetoMIX recenze – proteinová ketonová dieta

Být štíhlá a krásná? Kdo by to nechtěl. Najít vhodnou dietu, díky které byste se dopracovali ke své vysněné postavě a nezpomalila by váš metabolismus, není jednoduché. Pilulek na hubnutí, výživových doplňků, které by vám zázračně pomohli zhubnout, "ověřených" diet je víc než dost, obvykle se však jejich slibované účinky neshodují s realitou.

Ketonová dieta, detodiéta, KetoMix

Je ketogenní dieta KetoMix vhodným způsobem, jak shodit nechtěné nadbytečné kilogramy? Odhodlali jsme se tuto dietu otestovat a po 2-měsíčním zkoušení jsme se rozhodli podělit o výsledky.

Více o KetoMix dietě se dozvíte na ✅ oficiálním webu Ketomix.cz. Najdete tam i praktické dietní plány na redukci váhy o 5, 10 či 15 kg.

Co je to ketodiéta a jak funguje?

Ketodiéta, tedy ketonová, ketogenní nebo proteinová dieta je založena na principu ketózy. Jde o metodu hubnutí pomocí biomechanické reakce těla – ketózy, při které se v těle spalují tuky. Jako zdroj energie využívá tělo na své fungování sacharidy a tuky, pokud jejich přísun omezíte, vyvoláte stav ketózy, kdy organismus začne využívat ketolátky, které získává z tukových zásob. Tukové tkáně přeměňuje tělo na energii.

Ketonová dieta je oblíbenou volbou zejména kvůli tomu, že pomáhá zbavit se přebytečných kil bez fyzické aktivity. Neznamená to, že se hýbat nemusíte vůbec, koneckonců je pohyb důležitý pro vaše zdraví, avšak nemusíte trávit hodiny v posilovně či mořit se během a i tak budete hubnout.

Povolené potraviny během ketonové diety

V individuálních případech se mohou, ale nemusí při spalování dlouho nahromaděných tuků objevit bolesti hlavy, celková únava, případně nervozita. Pokud i k tomu dojde, nevzdávejte se, tento stav rychle odezní a dostaví se příval energie.

Druhy ketodiéty

Přestože každá Ketonová dieta funguje na stejném principu – vyvolání ketózy a spalování nahromaděných tuků, dělí se na několik základních typů. Při každém třeba úzkostlivě dbát na pitný režim a denně svému tělu dopřát 3 až 5 litrů tekutin. Nejvhodnější volbou je čistá voda či neslazený čaj.

  • Klasická (standardní) ketogenní dieta – základem je nízký příjem bílkovin (20%) a vysoký příjem kvalitních tuků (75%). Zbývajících 5% by měly tvořit sacharidy.
  • Cyklická ketogenní dieta – během diety se střídají vysokosacharidové dny s klasickou ketogenní dietou. Nejčastěji jde o poměr 5 keto dní a následně 2 dní, kdy strava sestává z vysokého množství jednoduchých sacharidů.
  • Cílená ketogenní dieta – jde o klasickou ketogenní dietu přizpůsobenou lidem se zvýšenou fyzickou zátěží. Profesionální sportovci, lidé s fyzicky náročnou prací či takoví, kteří pravidelně cvičí si mohou dopřát bílkovinnou stravu se zvýšeným příjmem jednoduchých sacharidů.
  • Vysokoproteinová ketogenní dieta – podobná jako standardní ketogenní dieta, avšak s vyšším obsahem bílkovin. Tuků je 60%, bílkovin 35% a sacharidů 5%.

KetoMix krok za krokem

Také si občas a možná i častěji říkáte, být tak o 5 kg lehčí a budu vypadat dobře? Problémy s postavou mám již od puberty a nikdy jsem nepatřila k ženám, které mohly sníst celou čokoládu na posezení a na jejich postavě se to neprojevilo. Při výšce 164 cm jsem vážila 60 kg, což asi není mnoho, od mé vysněné postavy to však mělo daleko. V plavkách jsem se raději v létě neukazovala a šortkám se vyhýbala. Moje váha byla údajně optimální, alespoň podle výpočtu BMI, ale mít méně o pár kilo by mému sebevědomí určitě neškodilo.

Při pracovním vytížení a neustálém dělení času mezi práci a rodinu mi na cvičení a řešení složení stravy nezůstával čas, resp. energie. Proto jsem se rozhodla zkusit KetoMix dietu, při které cvičit nemusím a o jídlo mám postaráno. Jak to celé probíhalo?

Hubnutí s KetoMix

Jako první si, pokud se i vy rozhodnete hubnout s KetoMix, musíte ujasnit, kolik chcete zhubnout a zvolit si konkrétní dietní plán podle toho, zda máte lehkou, střední, vyšší nebo velmi vysokou nadváhu. V mém případě, protože jsem se rozhodla shodit 5 kg a neměla vysokou hmotnost, šlo o lehkou nadváhu. Když máte ujasněno, který stupeň nadváhy vás trápí, můžete si vybrat vhodný dietní plán. Každý z nich má sice časově odlišný stravovací režim, ale princip stravy zůstává stejný:

  • Lehká nadváha: Pokud je vaším problémem lehká nadváha, zvolte si balíček, který sestává ze 110 porcí KetoMix jídel. Dieta sestává z 1-týdenní redukční diety, během níž je třeba konzumovat speciální stravu 5-krát denně. Potom následuje druhá fáze, trvající 3 týdny. Během ní sestává strava z 3 KetoMix jídel a z 2 nízkosacharidových jídel, které jsou ve vaší režii. K produktům dostanete i manuál s informacemi, recepty a jídelníčkem. Při dietě můžete denně zkonzumovat půl kilogramu zeleniny, 25 g ořechů, kávu i čaj.
  • Střední nadváha: V případě, že vás trápí střední nadváha, je pro vás vhodnou volbou dietní plán na 4 týdny. První fáze sestává z 2-týdenní klasické redukční diety, během níž nastartujete zdravé stravovací návyky. V této fázi konzumujete pouze KetoMix produkty. Další 4 týdny bude vaše strava sestávat z 3 KetoMix jídel a 2 nízkosacharidových pokrmů.
  • Vyšší nadváha: Pokud je vaším případem vyšší nadváha, sáhněte po KetoMix balíku na 4 týdny a k němu si doobjednejte balík na 3 týdny. I v tomto případě sestává dieta z 2 fází. První 3 týdny třeba konzumovat 5-krát denně KetoMix jídla. Následuje druhá fáze trvající 6 týdnů, kdy váš jídelníček tvoří 3 KetoMix jídla a 2 nízkosacharidové jídla dle vašeho výběru denně.
  • Velmi vysoká nadváha: Při velmi vysoké nadváze budete potřebovat 2 balíky na 4 týdny a jeden balíček na 2 týdny. Redukční fáze, během níž se konzumuje 5 KetoMix jídel doplněných o zeleninu a oříšky, trvá 5 týdnů. Druhá fáze trvá 9 týdnů, můžete si během ní dopřát 3 KetoMix jídla a 2 libovolné nízkosacharidové jídla denně.

První fáze diety

Vzhledem k mému cíli shodit 5 kg jsem si zvolila dietní plán pro lehkou nadváhu. V první fázi je třeba týden jíst pouze KetoMix jídla z prášku, následující 3 týdny už se mohou kombinovat s jinými nízkosacharidovými pokrmy.

Jídlo z prášku nezní velmi vábně a asi nesedne každému. Před volbou této diety jsem si přečetla několik recenzí, abych věděla, do čeho jdu. Mnoho lidí psalo, že chuť pokrmů je výborná, co mě přesvědčilo, že ani jídlo z prášku nemusí být úplně špatné. Jako při všem, i zde platí, že každému vyhovuje něco jiného. Některé KetoMix jídla se mi zdály opravdu dobré, jiné o něco méně, žeby mi nějaké vysloveně nesedlo však nemohu říct. Jelikož jídla chutnají trochu sladce, s většinou jsem neměla problém. Jestliže také patříte k milovníkům sladkého, pravdedobne vám, stejně jako mně, zachutnají.

Jednoduchá příprava

Během prvního týdne moje strava sestávala z 5 KetoMix jídel, půl kila zeleniny a hrsti oříšků. Ačkoliv se to zdá na první pohled jednotvárné, skutečnost je jiná. Nabídka jídel (polévky, koktejly, kaše, omelety, palačinky, puding, tyčinky...) je natolik široká, že se vám už po krátkém čase "neobjedí". Jako velké plus vnímám složení jednotlivých KetoMix jídel, všechny totiž mají stejné nutriční hodnoty, což znamená, že je úplně jedno, jaké jídlo si zvolíte na snídani, jaké na oběd či na svačinu, ale i jejich snadnou přípravu.

Důležité je, abyste se nasnídali do hodiny od probuzení a pak konzumovali jídla pravidelně s 3-hodinovým odstupem. Pokud si nevíte, podobně jako já, představit bez kávy den, potěší vás informace, že během diety se nemusíte svého oblíbeného nápoje vzdát. Dokonce si k němu můžete dopřát 2 dcl mléka denně. Při keto diétě je velmi důležitý pitný režim, doporučují se min. 3 litry neslazených nápojů (voda, čaj). Jelikož často zapomínám na pití, měla jsem u sebe vždy láhev s vodou, abych pitný režim dodržela. Ze zeleniny je povolen ledový a hlávkový salát, čínská a pekingská zelí, špenát, čekanka, zelí, kyselé zelí, kapusta, bílá paprika, okurka, lilek, cuketa, celer, pertžlen, brokolice, květák, ředkvička, pórek, zelená fazolka, patizon , fenykl, kedluben, chřest, česnek. Povolené jsou také houby, výhonky a 1/4 avokáda denně. Ve druhé fázi k nim můžete přidat mrkev, rajčata, žlutou a červenou papriku.

Různá jídla, různá chuť

Při KetoMix dietě máte na výběr z různých druhů jídel. Kromě těch, které jsou v balíku a dají se dokoupit i zvlášť, si můžete koupit i další, jako např. žemličky či chléb. Vyzkoušela jsem samozřejmě všechna jídla v balíku. Polévky, koktejly, omelety, kaše, ale i palačinky, pudink, chléb či proteinové tyčinky. Nejvíce si mě získali polévky, omelety, palačinky a tyčinky.

Polévky s nízkým obsahem sacharidů i tuků se připravují velmi jednoduše. Jednu odměrku (30 g) KetoMix prášku třeba v šejkru smíchat s 2 dcl horké vody. Z jednoho balení si připravíte 10 porcí. Na výběr jsou 4 příchutě – sýrová, zeleninová, rajčatová a gulášová. Během diety jsem vyzkoušela sýrovou a zeleninovou, přičemž sýrová se mi zdála chuťově výraznější.

Proteinové omelety jsou dostupné v 2 příchutích. Na výběr máte buď sýrovou, nebo zeleninovou. Na jejich přípravu potřebujete 100 ml vody a 32 g omeletového prášku. Jestli chcete jejich chuť ozvláštnit, můžete k nim přidat bylinky či zeleninu. Jelikož omelety třeba připravit na pánvi, jsou teplé, proto jsou vhodné na oběd či na večeři. Ačkoli je příprava v porovnání např. s polévkou či koktejlem náročnější, omeleta konzistencí i chutí připomíná skutečnou vajíčkovou verzi.

Nejvíce mě z nabídky KetoMix jídel oslovili palačinky, protože se dají připravit nasladko i naslano a příjemně ozvláštní dietu. Připravují se stejně jako omelety, slanou verzi můžete připravit na cibuli či česneku, sladkou třeba opéct klasicky a dochutit nízkosacharidovým krémem. Používala jsem čekanko-arašídový krém, který mě příjemně překvapil svou jemnou chutí.

K oblíbeným proteinovým pokrmům patří koktejly, které obsahují minimum tuků a sacharidů, nachází se v nich sója a syrovátkové proteiny. V šejkru třeba smíchat 250 ml vody, jednu odměrku proteinu a cca 3 g příchutě (čokoládovou, vanilkovou, jahodovou, banánovou, kokosovou, lesního ovoce, kávovou). Vzhledem k tomu, že příprava je velmi rychlá a jednoduchá, dá se koktejl připravit v podstatě kdekoliv. Chuť je podle mě trochu umělá, ale dá se na ni zvyknout. Při koupi balíku si můžete vždy vybrat 3 z příchutí, moje volba padla na čokoládu, banán a kávu.

Pokud máte rádi sladké, proteinové kaše vás potěší. Stačí smíchat 200 ml vody a 28 g kaše a můžete konzumovat. Při přípravě se dá použít studená i teplá voda, takže pokud upřednostňujete teplou kaši, můžete si ji jednoduše připravit. K dispozici jsou 2 příchutě – banánovo-jablečná a čokoládová. Mě si více získala čokoládová, ale celkově jsou obě kaše chuťově, vůní i konzistencí k nerozeznání od kaší připravovaných z klasických surovin.

V rámci diety jsem vyzkoušela i vanilkový pudink, který chutí i vůní připomíná klasický pudink. Do 150 ml horké, nikoliv vařící vody třeba přidat 30 g pudingu, rozmixovat a přelít do misky. Puding třeba dát na cca 3 hodiny do chladničky, aby ztuhl. Přestože konzistencí má od klasického pudinku daleko, chuťově za ním nezaostává.

Jelikož bez chleba a pečiva nedokážu fungovat, příjemně mě překvapilo, že v rámci diety si mohu připravit proteinový chléb a housky. U všech pokrmů je v návodu postup přípravy na jednu dávku, což však v případě chleba a housek nemá smysl, proto jsem je připravila najednou. Na chléb jsem použila 200 ml vody, rozmíchala jsem ji se směsí a těsto vylila do formy. Při 180 °C jsem chléb pekla přibližně 20 min., dokud nezískal pěknou barvu. Při houskách jsem postupovala stejně, pekla jsem je však jen cca 15 min. Chléb se mi zdál trochu slaný, žemličky na tom byly chuťově o něco lépe. Jelikož směs na chleba i žemličky je na 10 porcí, dala jsem nezkonzumované pečivo do mrazničky. Rozmrazováno bylo v topinkovači a chléb i pečivo chutnaly jako po upečení.

Vyzkoušela jsem i proteinové tyčinky. Tyčinky jsou dostupné v 3 příchutích, vybrat si můžete jahodovou, vanilkovou či čokoládovou příchuť, která mně osobně chutnala nejvíce. Proteinovou tyčinkou můžete nahradit jedno jídlo během diety (max. 2 denně). Pokud se nechcete trápit přípravou jídla, můžete si zvolit jako pokrm právě jednu z příchutí. Tato možnost mi vyhovovala, protože tyčinku jednoduše vložíte do kabelky a můžete si ji s sebou vzít kamkoli.

Bez hladu

Přestože při KetoMix dietě jsem hladem určitě netrpěla, byly pro mě 2 měsíce diety těžkou zkouškou. Po splnění dietního plánu jsem se rozhodla v dietě ještě pokračovat další 4 týdny, abych zjistila, "jestli to dám". Vzhledem k tomu, že při dietě je třeba jíst každé 3 hodiny, musela jsem si zvykat na pravidelnost. Předtím jsem jedla 3-krát denně, přičemž jsem nedodržovala přesný čas, proto byl začátek pro mě dost náročný.

Jelikož příprava jednotlivých jídel je velmi jednoduchá, dala se po této stránce zvládnout první fáze bez problémů. K snídani jsem upřednostňovala kaše, občas jsem si dopřála koktejl. Moje obědy sestávaly z polévek, které jsem střídala s omelety nebo koktejly. Večeře zas tvořily omelety nebo koktejly. Na svačinu jsem upřednostňovala chuťovky jako pudink, palačinky či tyčinku. Jídla jsem doplňovala o zeleninu a oříšky. Pitný režim jsem dodržovala jen díky tomu, že jsem si vždy dala na stůl láhev, abych nezapomněla pít, denně to byly cca 3 litry vody a neslazeného čaje.

Během druhé fáze jsem ke 3 KetoMix pokrmům přidala 2 nízkosacharidové jídla. Jelikož proteinové jídla se dají koupit i samostatně, zkusila jsem pečivo i česnekovou pomazánku, abych si přípravu nízkosacharidových jídel usnadnila. Chutnalo mi i sušené maso, které jsem občas konzumovala na svačinu. Do jídelníčku jsem zařadila kuřecí maso, ryby, tvaroh, sýr a vajíčka, takže jsem si mohla jídlo pěkně vyskládat.

Musím se přiznat, že následující 4 týdny po skončení dietního plánu jsem už nebyla k sobě tak striktní, jak bych měla být, ale přesto se mi za 2 měsíce podařilo shodit 6 kg, což pro mě vůbec není špatný výsledek. Tato dieta je o tom, jestli přistoupíte na podmínky a rozhodne se zhubnout, nebo ne. Pokud totiž nebudete dodržovat pravidla a ketózu narušíte, hubnutí oddálíte. Je to tak trochu věc zvyku, pokud totiž přijmete to, že máte jíst pravidelně a pouze určité potraviny, pak bude pro vás hubnutí jednodušší. Dá se to, jen třeba chtít.

Pro koho je KetoMix dieta vhodná?

Proteinová KetoMix dieta je určena pro muže a ženy nad 18 let, kdo chce, aby jeho vlastní tělo zredukovalo přebytečné tukové zásoby bez hladovění či aktivního cvičení. Je však třeba podotknout, že tento typ diety do určité míry zatěžuje organismus, proto není vhodný úplně pro každého. KetoDiet by se měli vyhýbat lidé s onemocněním střev, jater, žlučníku, ledvin, diabetici I. i II. typu, lidé s Crohnovou chorobou, chorobami srdce či onkologickými problémy. Nevhodná je i pro těhotné a kojící ženy.

Dietu byste určitě neměli držet dlouhodobě, protože ačkoliv se jedná o bezpečnou alternativu běžného jídelníčku, z dlouhodobého hlediska se doporučuje příjem pestré stravy. Díky KetoMix dietě se naučíte pravidelnosti ve stravování a disciplíně, naučíte se, které jídla jsou vhodné a které ne.

Cena KetoMix diety

Ačkoliv se na první pohled jeví ketodieta drahou záležitostí, není to zcela tak. Cena balíčku na 1 týden začíná na 1 390 Kč, což se může někomu zdát hodně, když si však porovnáte, kolik utratíte na jídlo, které si doma sami připravíte, zjistíte, že to mnohem více nebude. Jelikož tato dieta nemusí sednout každému, doporučuji vyzkoušet raději nejkratší dietní plán, případně si objednat ochutnávkový balíček keto diety, a pak si v případě zájmu dokoupit další.

Zkušenosti a recenze

Ke KetoMix dietě se většina uživatelů staví pozitivně. Rychlá příprava jídel, chuť pokrmů, ale i nutná pravidelnost zda shozené kilogramy jsou podle mnohých důkazem, že se do toho vyplatí jít. Samozřejmě, najdou se i tací, kterým chuť produktů nevyhovuje. Mínusem je podle několika i cena.

Recenze a zkušenosti s KetoMix dietou

Zkusenosti s KetoMix dietou

Další ketodiéty

Přestože KetoMix nabízí různé druhy jídel a dieta je pestrá, nemusí sednout každému. Pokud to je i váš případ, přesto však chcete držet ketogenní dietu, můžete si zvolit některou z dalších variant. K oblíbeným se řadí KetoDiet, KetoFit či Prodietix. Všechny jsou ve formě práškových pokrmů a podobně jako při KetoMix dietě, i zde třeba dodržovat pravidelnost. Při KetoDiet jsou hlavní složkou stravy proteinové nápoje, při KetoFit dietě se nepřítomnost sacharidů nahrazuje vlákninou, při Prodietix dietě zas kombinujete proteinové pokrmy s povolenou zeleninou.

Hodnocení článku:
(80.4%)

Pulbikované dňa: 20.01.2020


Přidat komentář